توصيه به ديگران
۰
دوشنبه ۱۳ فروردين ۱۴۰۳ ساعت ۱۲:۵۷
عقب‌نشینی اشغالگران از مجتمع شفاء بعد از به آتش‌کشیدن آن
منابع رسانه‌ای با اعلام اینکه نیروهای ارتش اشغالگر بعد از ۲ هفته وحشیگری در مجتمع پزشکی الشفاء غزه و منطقه اطراف آن ، از این بیمارستان عقب‌نشینی کردند، گزارش دادند که اجساد سوخته صدها شهید در اطراف بیمارستان روی زمین افتاده است.
عقب‌نشینی اشغالگران از مجتمع شفاء بعد از به آتش‌کشیدن آن
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، نیروهای ارتش رژیم اشغالگر صهیونیستی سپیده دم امروز دوشنبه بعد از گذشت بیش از 2 هفته از حملات وحشیانه خود به مجتمع پزشکی شفاء در شهر غزه، به طور کامل از این بیمارستان و محیط اطراف آن عقب‌نشینی کردند.

به گزارش خبرنگار الجزیره، نیروهای اشغالگر بعد از عقب‌نشینی از این بیمارستان به سمت جنوب حرکت کردند؛ جایی که اردوگاه ارتش صهیونیستی در منطقه‌ای بین محله شیخ عجلین و تل الهوی برپا شده و تانک‌ها و بولدوزرهای این ارتش در آنجا هستند.

خبرنگار الجزیره به نقل از شاهدان عینی گزارش داد که این عقب‌نشینی ناگهانی نیروهای صهیونیستی از بیمارستان شفاء هم‌زمان با شلیک گلوله‌های تانک به سمت ساختمان‌های مسکونی در مجاوزت این بیمارستان بود.

این عقب‌نشینی بعد از گذشت بیش از دو هفته وحشیگری نظامیان صهیونیست در مجتمع پزشکی شفاء و منطقه اطراف آن صورت می‌گیرد.

رادیو ارتش رژیم صهیونیستی در این زمینه اعلام کرد که ارتش اسرائیل در عملیات خود در بیمارستان شفاء 200 نفر را کشته و 900 نفر را در بازداشت نگه داشته است.

این درحالی است که وزارت بهداشت غزه از شهادت دست کم 400 فلسطینی در اطراف بیمارستان شفاء در حمله وحشیانه اشغالگران خبر داده است.

صدها جسد سوخته شهدا در اطراف بیمارستان شفاء روی زمین مانده است

از طرف دیگر وزارت بهداشت غزه از ماندن صدها جسد در خیابان‌های اطراف مجتمع شفاء خبر داده و اعلام کرد که اجساد سوخته شهدا در خیابان‌ها و جاده‌های اطراف روی زمین افتاده و امکان دسترسی به آنها نیست.

منابع آگاه اعلام کردند که نیروهای اشغالگر ساختمان‌های مجتمع پزشکی شفاء را به آتش کشیده و باعث از کار افتادن کامل این بیمارستان شدند و میزان تخریب در مجتمع شفاء و مناطق اطراف آن بسیار زیاد است.

بر اساس این گزارش‌ها اجساد بسیاری در اطراف مجتمع پزشکی شفاء در محله النصر و خیابان الوحده و ... که در محاصره نیروهای اشغالگر بود روی زمین مانده است. در تمام این مدت ارتش اشغالگر مانع ورود تیم‌های امدادی و نمایندگان سازمان‌های بین‌المللی به منطقه برای انجام مأموریت‌های بشردوستانه یا عملیات تخلیه می‌شد که منجر به بحران انسانی و بهداشتی هولناک در مجاورت مجتمع شفاء شد.

وضعیت غیرانسانی بیماران در مجتمع شفاء

ساعاتی قبل از خروج نیروهای اشغالگر از مجتمع پزشکی شفاء، «تدروس آدهانوم گبریسوس» مدیر کل سازمان بهداشت جهانی از رژیم صهیونیستی خواست یک گذرگاه بشردوستانه به سمت بیمارستان شفاء و محیط اطراف آن باز کند تا این سازمان و نهادهای مربوطه بتوانند عملیات نجات بیماران را آغاز کنند.

مدیر سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که از زمان آغاز محاصره بیمارستان شفاء در 18 مارس تاکنون 21 بیمار در این بیمارستان جان خود را از دست داده‌اند. علاوه بر آن 107 بیمار در یک ساختمان نامناسب در این مجتمع پزشکی محبوس شده‌اند که فاقد مراقبت‌های کافی می‌باشند و از میان آنها 4 کودک و 28 بیمار در وضعیتی بسیار وخیم به سر می‌برند و درحالی که دچار عفونت‌های شدید ناشی از زخم شده‌اند هیچ آبی برای تمیز کردن زخم‌های آنها نیست.

وی تاکید کرد که از روز شنبه، در بیمارستان شفاء به ازای هر 15 نفر تنها یک بطری آب باقی مانده و به دلیل شرایط غیربهداشتی و کمبود شدید آب شاهد شیوع انواع بیماری‌های واگیردار هستیم.

بیمارستان شفاء غزه از دو هفته قبل تحت محاصره و حملات وحشیانه ارتش اشغالگر قرار دارد و تاکنون صدها نفر از کادر درمان، بیماران و پناهندگان داخل بیمارستان به شهادت رسیده‌ یا زخمی شده‌اند.

«سلامه معروف» رئیس دفتر رسانه‌ای دولتی در نوار غزه اعلام کرد که صدها غیرنظامی در داخل مجتمع پزشکی شفاء توسط نیروهای اشغالگر مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند. صهیونیست‌ها از دو هفته قبل شروع به قتل‌عام غیرنظامیان در این بیمارستان کرده‌اند و علاوه بر آن کل منطقه اطراف این مجتمع پزشکی را به‌شکل دائمی مورد هدف قرار می‌دهند.

بعد از جنایت هولناک و وحشیانه‌ای که نظامیان اشغالگر با تجاوز به زنان از جمله زنان باردار در بیمارستان شفاء انجام داده و سپس آنها را به شهادت رساندند، سازمان دیده‌بان حقوق بشر اروپا ـ مدیترانه با استناد به مدارک و شواهد موثق گزارش داد که نظامیان ارتش اسرائیل 13 کودک را در بیمارستان شفاء و اطراف آن با شلیک مستقیم گلوله اعدام میدانی کردند و این تجاوزات همچنان ادامه دارد.

تیم میدانی سازمان دیده‌بان حقوق بشر بعد از گفت‌وگو با شاهدان عینی جنایات اسرائیل در مجتمع پزشکی شفاء و اطراف آن متوجه شد که نظامیان صهیونیست عامدانه مرتکب جنایت قتل و اعدام کودکان فلسطینی 4 تا 16 ساله شده‌اند. قتل این کودکان بی‌دفاع درحالی انجام شد که آنها به‌همراه خانواده‌هایشان در محاصره ارتش اسرائیل قرار داشتند یا در تلاش برای فرار بودند.
مرجع : تسنیم
کد مطلب : 334524