توصيه به ديگران
۰
سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۸
برای حجاب در این کشور خون‌ داده‌ شده است
نماینده ولی‌فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت: مردم برای صیانت از جایگاه ولایت فقیه و حجاب و ارزش های دینی خون ها داده اند.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، آیت‌الله سید نصیر حسینی نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد در آیین تجلیل از همسران شهدا گفت: جا دارد که همیشه برگزاری این چنین ‌محافل و همایش هایی را داشته باشیم، قطعا جانفشانی هایی از سوی رزمندگان در دوران دفاع مقدس شکل گرفت که مادران و همسران آنها نیز در اجر این جهاد شریک هستند.

وی افزود: خداوند فرموده که ما سرپرست خانواده شهید هستم در طول تاریخ افرادی بودند که بت پرست بودند و هزینه ها را برای بت ها هدر می دادند و امروز هم کسانی در دنیا هستند که از راه شیطان پیروی می کنند اما در مقابل انسان هایی وجود دارند که برای رضای خداوند جهاد می کنند و دیدگاه الهی و معنوی به مسائل دارند.

آیت الله حسینی ادامه داد: زنان نقش بی بدیلی را در عرصه دفاع مقدس ایفا کردند هر چند زنان قبل از انقلاب هم در صحنه مبارزه با رژیم پهلوی بودند و هم درعرصه های انقلاب اسلامی فداکاری ها کرده اند بنابراین حضور زنان در دفاع مقدس چه در پشتیبانی و پشت جبهه و چه جنگ نقشی‌ ریشه‌دار و ارزشمند بود که با پیروی‌ از مکتب ‌عاشورا حماسه‌های ‌فراموش‌ نشدنی خلق کردند.

نماینده ولی فقیه در استان گفت: امروز مادرانی با چهار فرزند شهید در کشورمان داریم که همچنان محکم و استوار پای آرمان هایشان ایستاده اند و به شهدا افتخار می کنند و چه زیباست که انسان اهدافش هم الهی باشد.

وی افزود: عاقبت انسان می‌میرد و اما چه زیباست که انسان با درجه شهادت از این دنیا رخت بربندد. شهدای ما اینگونه بودند چرا که قیام امام خمینی(ره) یک قیام الهی و معنوی بود و در سایه این مکتب نیز پیروزی های بزرگی نصیب جمهوری اسلامی ایران شده است.

آیت الله حسینی گفت: قبل از انقلاب نیز کشورمان ‌مستعمره غرب بود و شاه مملکت نیز نوکر بی اختیار بود و اما امروز ایران اسلامی حوزه نفود گسترده ای در دنیا دارد و تمام معادلات جهانی را برهم زده است.

نماینده ولی فقیه در استان گفت: امروز جمهوری اسلامی با قدرت هرچه تمام در دهان آمریکا زده است و این از برکات الهی است.امروز عزت، اقتدار و عزت این سرزمین به برکت جانفشانی های شهداء است.

وی افزود: امروز دشمنان چشم پیشرفت و توسعه این کشور را ندارند چرا که این مملکت در دورانی پیش از انقلاب 57 نوکر غرب بود و منابع زیرزمینی این مملکت را هر طوری که می خواستند به غارت می بردند، بنابراین این همه دشمن علیه این ملت هزینه می کند به خاطر عزتی است که ایران اسلامی به پشتوانه این مردم ولایتمدار به دست آورده است.

آیت الله حسینی گفت: امروز یک حادثه کوچکی در کشورمان بوجود می آید اما دشمن توطئه می کند و با روش های مختلف سعی در ناامن کردن کشورمان می کند با این وجود در فتنه اخیر باز هم مردم با بصیرت به میدان آمدند و طومار فتنه را در هم پیچیدند اما نکته این است که دشمن همیشه به دنبال فرصتی برای ضربه زدن به نظام اسلامی است که باید همواره هوشیار باشیم.

 نماینده ولی فقیه در استان گفت: باید توجه کرد که انقلاب اسلامی به برکت خون شهدا این قدر ریشه دوانده و تنومند شده است که با چنین فتنه هایی از دشمن گزندی به آن هم نخواهید رسید چرا که این مردم برای صیانت از جایگاه ولایت فقیه حجاب و ارزش های دینی خون ها داده اند.

وی افزود: عظمت ایران اسلامی در سایه ولایت فقیه محقق شده است و این عظمت و شکوه امروز ایران اسلامی قابل مقایسه با هیچ دورانی از تاریخ این سرزمین نخواهد بود، امروز رسالت همه ما سنگین است و باید ادامه دهنده راه شهداء باشیم.

گفتنی است در این آیین از 88 همسر شهید گچسارانی تقدیر شد. همچنین از هشت اثر ادبی در موضوعات نمایشنامه، فیلم نامه، خاطرات دفاع مقدس، زندگینامه شهداء و شعر رونمایی و از نویسندگان این آثار تجلیل شد.
مرجع : خبرگزاری فارس
کد مطلب : 315381