توصيه به ديگران
۰
سه شنبه ۱۴ فروردين ۱۴۰۳ ساعت ۱۲:۲۸
امیرعبداللهیان: پیام مهمی به آمریکا ارسال شد
وزیر امور خارجه ایران در شبکه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق) نوشت که در ارتباط با حمله رژیم صهیونیستی به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق، پیام مهمی به دولت آمریکا ارسال شده است.
امیرعبداللهیان: پیام مهمی به آمریکا ارسال شد
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه بامداد امروز (سه‌شنبه) در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی ایکس با اعلام خبر احضار سفیر کشور سوئیس به عنوان حافظ منافع آمریکا به وزارت خارجه از ارسال «پیام مهم» به دولت واشنگتن خبر داد.

او نوشت: «در پی حمله تروریستی رژیم اسراییل مقام سفارت سوییس بعنوان حافظ منافع امریکا در ایران، بامداد امروز (سه‌شنبه) توسط مدیرکل امریکا به وزارت خارجه فراخوانده شد. در این احضار ابعاد حمله تروریستی و جنایت رژیم اسراییل تبیین و مسئولیت دولت امریکا مورد تاکید قرار گرفت.

امیرعبداللهیان افزود: «پیام مهمی به دولت آمریکا بعنوان حامی رژیم صهیونیستی ارسال شد. آمریکا باید پاسخگو باشد».

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی غروب دوشنبه ساختمان کنسولگری ایران در خیابان المزه دمشق را هدف حملات هوایی قرار دادند.

حسین اکبری، سفیر ایران در دمشق در این باره گفته است: «این ساختمان با جنگنده های اف 35 و 6 موشک مورد حمله قرار گرفت».

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در بیانیه‌ای گفت: «هواپیماهای این رژیم جعلی در جنایتی جدید ساختمان کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق را مورد هدف حمله موشکی قرار داد که بر اثر این جنایت سرداران رشید مدافع حرم " سرتیپ پاسدار محمدرضا زاهدی" و "سرتیپ پاسدار محمدهادی حاجی رحیمی" از فرماندهان ، پیشکسوتان و جانبازان سرافراز دفاع مقدس و مستشاران نظامی ارشد ایران در سوریه و 5 تن از افسران همراه آنان فیض شهادت نائل آمدند».
کد مطلب : 334551