توصيه به ديگران
۰
سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۳
وقوع آتش‌سوزی در ساختمان "لیدوما" در میدان صنعت
آتش سوزی در مجتمع لیدوما در میدان صنعت تهران ۹ مصدوم داشت و بعد از دقایقی مهار شد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز مجتبی خالدی، از وقوع حادثه آتش‌سوزی در ساختمان "لیدوما" در شهرک قدس تهران خبر داد و گفت: دو آمبولانس به محل حادثه اعزام شده، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس نیز به محل حادثه اعزام شد.

وی افزود: حادثه 9 مصدوم داشته است که 7 نفر از آنها آقا و 2 نفر از آن‌ها خانم بوده است. یک نفر از مصدومین مداوا شد و سایر مصدومین نیز به دلیل بروز مشکل تنفسی، دریافت اکسیژن داشتند.

وی با بیان اینکه یکی از مخاطرات، حضور مردم در محل حادثه است، از مردم درخواست کرد از حضور در اطراف ساختمان خودداری کنند‌.

توضیحات آتش‌نشانی درباره مهار آتش‌سوزی

سید جلال ملکی؛ سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران نیز درباره جزئیات آتش‌سوزی مذکور به خبرنگار تسنیم گفت: ساعت 18:27 دیروز آتش‌سوزی در مجتمع مذکور به سامانه 125 سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اعلام شد که به سرعت آتش‌نشانان پنج ایستگاه آتش‌نشانی به همراه چندین دستگاه تانکر آب و خودروی حامل تجهیزات تنفسی و نردبان‌های هیدرولیکی به محل حادثه اعزام شدند.

وی تصریح کرد: محل آتش‌سوزی مجتمع تجاری هشت طبقه بود؛ این مجتمع نمای کامپوزیت داشت و نمای مذکور بسیار قابل اشتعال است.

ملکی بیان کرد: نماها در طبقات سوم و چهارم دچار آتش‌سوزی شده و آتش به سمت طبقات بالایی نیز سرایت کرده بود.

سخنگوی آتش‌نشانی تهران خاطرنشان کرد: در طبقه هشتم مجتمع مذکور یک تالار وجود داشت که آتش به بخشی از آن و قسمتی از طبقه هفتم و نهم نیز سرایت کرده که آتش‌نشانان از چند طرف هم از طریق لوله‌کشی و هم از طریق نردبان‌های هیدرولیکی در ضلع جنوبی عملیات را آغاز کردند و به سرعت موفق به مهار آتش شدند.

ملکی با بیان اینکه در نهایت از گسترش آتش‌ به دیگر قسمت‌ها جلوگیری به عمل آمد، گفت: آتش‌نشانان حدود 30 نفر را از این مجتمع خارج کردند؛ پنج تا 6 نفر نیز بر اثر این حادثه دچار دودگرفتگی شده بودند اما مشکل خاصی نداشتند.

به گفته وی، آتش مدت زمان زیادی است که خاموش شده، نیروها مشغول مراحل پایانی عملیات هستند و محل حادثه تا دقایقی دیگر‌ تحویل کارشناسان می‌شود.
کد مطلب : 312555