توصيه به ديگران
۰
يکشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۵۷
ماجرای مرغ‌ های آلوده به مواد رادیو آکتیو
برخی در در فضای مجازی ادعا کرده بودند که دولت می خواهد مرغ از بلاروس وارد کند که آلوده به مواد رادیو اکتیو است اما سازمان دامپزشکی در اطلاعیه ای اعلام کرد: هیچگونه مجوز واردات مرغ از این کشور صادر نشده است.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، در حالی‌که پیش از این در فضای مجازی مطرح شده بود که دولت در صدد واردات مرغ از کشور بلاروس است که به ادعای آنها احتمال آلوده بودن این مرغ ها به مواد رادیو اکتیو وجود دارد، سازمان دامپزشکی کشور در اطلاعیه ای هر گونه واردات مرغ از این کشور را رد کرده است.

سازمان دامپزشکی کشور در این اطلاعیه اعلام کرد، این سازمان تاکنون هیچگونه مجوزی برای وزارت جهادکشاورزی و یا سازمانهای تابعه آن، جهت واردات محموله گوشت مرغ از مبداء کشور بلاروس صادر نکرده‌ است.  

در این اطلاعیه همچنین اضافه شده است: این اطمینان را نیز به مردم عزیز می‌دهیم که گوشت مرغ چه گرم و چه منجمد موجود در بازار از سلامت بالا برخوردار هستند.

پیش از این جلال محمود زاده(نماینده‌ مردم مهاباد در مجلس) اعلام کرد: پس از خبر واردات گندم آلوده به سرب از روسیه و برنج آلوده به آرسنیک از هند طی د‌و سال گذشته! متأسفانه خبر رسیده که دولت در صدد واردات مرغ های احتمالاً آلوده از کشور بلاروس می باشد، احتمال آلوده بودن این مرغ ها به مواد رادیواکتیو وجود دارد.
مرجع : فارس
کد مطلب : 324724