توصيه به ديگران
۰
شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۸
خون ایرانی‌ها در زمره بهترین خون‌های جهان است
مدیر عامل سازمان انتقال خون ایران گفت:بر اساس اعلام سازمان جهانی بهداشت شاخص سلامت خون ایران در حد کشورهای پیشرفته دنیاست؛به طوری که استانداردهای ما در منطقه بی نظیر است و سلامت خون ما جزو بهترین کشورهای دنیاست.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز مصطفی جمالی، مدیر عامل سازمان انتقال خون ایران، در پاسخ به این پرسش که «وضعیت کیفی خون مردم ایران چگونه است؟»، بیان داشت: سازمان  جهانی بهداشت گزارش داده و گفته شاخص سلامت خون ایران در حد کشورهای پیشرفته دنیا مثل آمریکا و اروپاست؛به طوری که استانداردهای ما در منطقه بی نظیر است و سلامت خون ما جزو بهترین کشورهای دنیاست.

وی ادامه داد: پلاسما نیز همین وضعیت را دارد؛بنابراین با اطمینان می‌گوییم سلامت خون و فرآوردهای آن در ایران در حد بالاترین استانداردهای اروپا و آمریکاست.

مدیر عامل سازمان انتقال خون ایران درباره «امکانات و تجهیزات مربوط به انتقال خون»،گفت: در برخی تجهیزات مثل فریزها و تا حدی سانتریفیوژها به سمت استقلال می‌رویم؛همچنین در خصوص تولید کیسه‌های خون، کارخانجاتی ایجاد شده و به سمت استقلال می‌رویم اما در برخی تجهیزات هنوز کار داریم.

جمالی یادآور شد: با حمایت‌هایی که دولت به عمل می‌آورد و اعتقادی که در نظام وجود دارد و فرمایشات رهبری که ما حتما سر لوحه کار قرار می‌دهیم، از شرکت‌های دانش بنیان کاملا حمایت می‌کنیم.

وی افزود: بنده یک جنبش و خیزش قوی را در سطح وزارت بهداشت و سازمان انتقال خون می‌بینم و پیش بینی ما این است ظرف چند سال آینده این توان را داریم تمام تجهیزات مورد نیاز سازمان انتقال خون را در داخل کشور بسازیم.
مرجع : فارس
کد مطلب : 314077