۱
توصيه به ديگران
۰
پنجشنبه ۱۸ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۷
عضویت حسن روحانی در مجمع تشخیص مصلحت نظام بعید است/ در هشت سال گذشته هیچ‌وقت در جلسات حاضر نشد!
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه وارد شدن روحانی به مجمع خیلی بعید است گفت: وی در این هشت سال با اینکه یکی از روسای سه‌قوه (اعضای ثابت مجمع تشخیص مصلحت نظام) بود و باید در جلسات مجمع شرکت می‌کرد ولی هیچ‌وقت به مجمع نیامد.
عضویت حسن روحانی در مجمع تشخیص مصلحت نظام بعید است/ در هشت سال گذشته هیچ‌وقت در جلسات حاضر نشد!
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، این روزها مجمع تشخیص مصلحت نظام در سکوت به‌سر می‌برد، این درحالی است که لوایح بسیاری زیر دست اعضای این مجمع است و سرنوشت هیچ‌کدام از این لوایح مشخص نیست. همچنین باتوجه به حضور برخی از اعضای حقیقی ازجمله دبیر این نهاد در دولت سیزدهم، انتظار می‌رود تغییری در ترکیب فعلی مجمع رخ دهد. در همین راستا روزنامه فرهیختگان گفت‌وگویی با محسن مجتهد شبستری، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام انجام داده است که بخش‌های مهم این مصاحبه در ادامه ازنظر شما می‌گذرد.

احتمال دبیری جلیلی خیلی منطقی‌تر به‌نظر می‌رسد/ بعید است لاریجانی از مجمع بیرون بیاید

- برای دبیری مجمع یک‌سری گزینه‌هایی مطرح شده و گمانه‌زنی‌هایی وجود دارد که این گمانه‌زنی‌ها در بیرون از فضای مجمع است و در داخل نیست، به‌طوری‌که در جلسات فعلی مجمع هیچ بحثی پیش نیامده که دبیر چه‌کسی خواهد بود.

- آقای محمدباقر ذوالقدر در مجمع تشخیص مصلحت نظام سابقه‌ای نداشته و سابقه‌‌اش نظامی است و آدم موجه و شخصیت محترمی است، ولی اطلاعی ندارم که منصوب می‌شود یا خیر.

- سعید جلیلی چون عضو مجمع است با مسائل آشنایی دارد. احتمال دبیری او خیلی منطقی‌تر به‌نظر می‌رسد. به‌نظر من جلیلی به‌خاطر اینکه به مسائل اشراف دارد و سال‌ها در مجمع بوده، برای دبیری مناسب‌تر است.

- بعید به‌نظر می‌رسد آقای آملی لاریجانی از مجمع تشخیص مصلحت نظام بیرون بیاید، زیرا لاریجانی برای استعفا از شورای نگهبان علتی داشت، ولی چنین علت و انگیزه‌ای برای استعفا از مجمع وجود ندارد.

مجمع به مذاق روحانی سازگار نیست/ در هشت سال گذشته هیچ‌وقت در جلسات حاضر نشد!

- مجمع به مذاق روحانی سازگار نیست، به همین خاطر حضور او در مجمع خیلی بعید است.

- در این هشت سال روحانی با اینکه یکی از روسای سه‌قوه (اعضای ثابت مجمع تشخیص مصلحت نظام) بود و باید در جلسات مجمع شرکت می‌کرد، ولی هیچ‌وقت به مجمع نیامد.

- حتی زمان رفسنجانی هم که بنده عضو مجمع نبودم، شنیده‌ام که نسبت‌به مجمع بی‌توجه بود.

عضویت حسن روحانی در مجمع تشخیص مصلحت نظام بعید است

- وقتی او در جلسات مجمع شرکت نمی‌کند، یعنی مجمع را قبول ندارد. حالا اینکه یک‌مرتبه مسئولیت بپذیرد، امر غیرمترقبه‌ای خواهد بود.

- خیلی بعید به‌نظر می‌رسد که بعد از این هم تشریف بیاورد. البته هیچ چیزی در این عالم نشدنی نیست. اما وارد شدن ایشان به مجمع خیلی بعید است.
کد مطلب : 302098
محمدرضا حمیدی
۱۴۰۰-۰۶-۱۸ ۱۳:۲۸:۱۸
در صورتی حزب گروه یا شخص حقیقی می تواند در نقش منتقد ظاهر شود که اولا شایستگی های منتقد برای مردم و جامعه شخصیتی مقبول و کار امد به حساب بیاید یا در گذشته کارنامه وعملکردی قوی از خود بجا گذاشته باشد
حسن روحانی در 8 سال ریاست جمهوری از نظر سیاسی اقتصادی و اخلاق مداری چنان کارنامه و عملکردی از خود بجا گذاشته که اگر ذره ای برای خودش شخصیت قائل باشد تا اخر عمر باید بصورت ناشناس در جایی عمر را به پایان برساند که وقتی کسی عملکرد 8ساله ی دولت روحانی را با نفرین ها و نسبت ها و حرفهایی که در جامعه گفته می شود عنوان کند او هم با ان افراد همنوا ضود و بگوید عجب ادم نالایقی بوده ان اقا
روحانی اگر برای محاکمه در انظار عموم ظاهر نگردد
بهترین کارش مانده ی عمر را ناشناس زندگی کردن است
اما امید ملت این است که او را در دادگاه عدل اسلامی ببینیم تا درس عبرتی شود برای کسانی که توان مسئولیتی را که ندارند با ترفند و کلک غصب می کنند