توصيه به ديگران
۰
جمعه ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۰
ناو آمریکایی صدها کیلومتر از سواحل تایوان دور شد
در پی آغاز مانورهای گسترده نظامی ارتش چین در نزدیکی سواحل تایوان، ناو آمریکایی «یو اس اس رونالد ریگان» صدها کیلومتر از سواحل این کشور دور شده است.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز به نقل از وبگاه اسپوتنیک، «مینگ شیانگ چینگ» استاد آکادمی دفاع ملی وابسته به ارتش چین در گفتگویی تلویزیونی تاکید کرد: در پی آغاز مانورهای گسترده نظامی ارتش چین در نزدیکی سواحل تایوان، ناو آمریکایی رونالد ریگان صدها کیلومتر از سواحل این کشور دور شده است.

وی افزود: این ناو آمریکایی که همزان با سفر نانسی پلوسی به تایوان به سواحل این کشور نزدیک شده بود، شب گذشته صدها کیلومتر از سواحل تایوان فاصله گرفت.

در ماه جولای گذشته منابع خبری در چین اعلام کرده بودند که همزمان با سفر نانسی پلوسی به تایوان، قرار است ناوهای آمریکا با هدایت ناو رونالد ریگان در سواحل تایوان مستقر شوند.

این در حالی است که روز گذشته ارتش چین مانورهای گسترده ای را در اطراف تایوان به اجرا گذاشته بود. جنگنده های ارتش چین ضمن عبور از خط مرزی مدت کمی در آسمان تایوان پرواز کردند و ۱۰ فروند کشتی نظامی چینی نیز به طور موقت تنگه تایوان را مسدود کردند.

روز گذشته همچنین یگان توپخانه ای ارتش چین نیز در پی سفر تحریک آمیز مقام آمریکایی، با استفاده از گلوله های جنگی آب های شرق تنگه تایوان را هدف قرار داده بود.

ارتش چین اعلام کرده که مانورهای گسترده نظامی خود را که در پی سفر رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان آغاز کرده تا روز یکشنبه هفتم آگوست جاری ادامه خواهد داد.
کد مطلب : 313852