توصيه به ديگران
۰
چهارشنبه ۲۰ تير ۱۴۰۳ ساعت ۱۰:۵۱
واکنش رسانه‌های خارجی به حمایت رئیس‌جمهور ایران از مقاومت
پیام دیروز رئیس‌جمهور منتخب ایران خطاب به سید حسن نصرالله، دبیرکل مقاومت اسلامی لبنان و تأکید بر تداوم حمایت ایران از مقاومت، در رسانه‌های خارجی بازتاب قابل‌توجهی داشته است.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز؛ پزشکیان در پاسخ به پیام تبریک دبیرکل حزب‌الله لبنان، بار دیگر بر مواضع ایران در حمایت از جبهه مقاومت تأکید و تصریح کرده بود که «این حمایت با قدرت تداوم خواهد داشت».

اعلام موضع صریح دولت جدید ایران در حمایت از مقاومت، موردتوجه رسانه‌های غربی قرار گرفته است.

رسانه آمریکایی نیوز مکس در تحلیل امروز خود ضمن اشاره به بندهای مختلف این پیام، بر عدم تغییر رویکرد ایران در سیاست‌های منطقه‌ای تأکید کرد.

این رسانه در تحلیل خود اذعان کرد که انتخاب رئیس‌جمهور جدید در ایران تغییری اساسی در رویکرد این کشور در قبال برنامه هسته‌ای و همچنین حمایت از نیروهای حماس، حزب‌الله و نیروهای حوثی در یمن ایجاد نخواهد کرد.

رویترز هم با اشاره به بخش‌های مختلف پیام پزشکیان، اعلام کرد که این پیام نشان‌دهنده عدم تغییر رویکرد سیاست‌های منطقه‌ای ایران در دولت جدید است.

رسانه‌های اسرائیلی از جمله روزنامه تایمز اسرائیل نیز پیام رئیس‌جمهور ایران را عیناً انعکاس داده و با اشاره به حمله جمهوری اسلامی ایران به مواضع اسرائیل در فروردین‌ماه امسال، بر ادامه حمایت‌های ایران از جبهه مقاومت تأکید کرده است.

پزشکیان روز دوشنبه در پاسخ به پیام تبریک سید حسن نصرالله، تصریح کرده بود که «جمهوری اسلامی ایران همواره پشتیبان مقاومت مردم منطقه در مقابل رژیم نامشروع صهیونیستی بوده است» و این حمایت همچنان ادامه خواهد یافت.

پزشکیان در پیام خود ضمن تأکید بر جنایت‌های رژیم صهیونیستی در غزه اذعان کرده بود که «اطمینان دارم جنبش‌های مقاومت در منطقه اجازه نخواهند داد این رژیم به سیاست‌های جنگ‌افروزانه و جنایت‌کارانه خود علیه مردم مظلوم فلسطین و دیگر ملت‌های منطقه ادامه دهد».

پیش‌ازاین، برگزاری انتخابات در ایران و حضور پرشور مردم در این انتخابات، خشم مسئولان آمریکایی را برانگیخته بود.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا مدعی شده بود که این انتخابات آزاد و عادلانه نبوده است.

همچنین واشنگتن بر عدم تغییر سیاست‌های کاخ سفید در قبال ایران تأکید کرده بود. کاتز، وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی نیز پس از برگزاری انتخابات در ایران، بار دیگر خواستار معرفی سپاه به‌عنوان یک سازمان تروریستی شده و خواستار توقف برنامه هسته‌ای ایران شده بود.

در حالی مسئولان اسرائیلی خواستار قرارگرفتن نام سپاه در لیست سازمان‌های تروریستی شده‌اند که این رژیم در مدت بیش از ۹ ماه حملات بی‌امان به نوار غزه، تاکنون بیش از ۳۸۰۰۰ انسان بی‌گناه را به شهادت رسانده و هزاران نفر را هم مجروح کرده است.
مرجع : فارس
کد مطلب : 337487