توصيه به ديگران
۰
يکشنبه ۲۶ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۴۶
عقب‌نشینی شرکت داروسازی "الحاوی" از گران‌فروشی
براساس اطلاعات رسیده به تسنیم، مدیرعامل شرکت داروسازی الحاوی از سازمان غذا و دارو خواستار رفع انسداد کارتابل محصولات شرکت شد و التزام عملی خود را به رعایت قیمت‌های ابلاغی سازمان اعلام کرد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، اواخر مردادماه سال جاری سازمان غذا و دارو اعلام کرد که شرکت داروسازی الحاوی به دلیل احراز تخلف گران‌فروشی 220 میلیاردی و عدم ارائه هیچ‌گونه دفاع مؤثر، توسط سازمان تعزیرات حکومتی محکوم به پرداخت جریمه و ممهور شدن پروانه واحد تولیدی شده است.

بررسی جدول تخلفات گران‌فروشی این شرکت دارویی نشان می‌داد که تنها 6 کالا به دلیل گران‌فروشی مکرر حکم توقف فروش داشته‌اند اما سازمان غذا و دارو اعلام کرد که شرکت داروسازی الحاوی ضمن عدم اصلاح رویه و ادامه روند گران‌فروشی، پس از صدور حکم، اقدام به احتکار و توقف عرضه تمام محصولات خود کرده است که در راستای فشار آوردن به سازمان غذا و دارو برای عدم پیگیری تخلفات آشکار این شرکت بوده است.

اخیراً نامه‌ای به دست خبرنگار تسنیم رسیده که حاکی از عقب‌نشینی کردن شرکت داروسازی الحاوی و تسلیم شدن این شرکت در برابر قانون است.

در این نامه که از سوی آذری‌نیا، مدیرعامل شرکت داروسازی الحاوی خطاب به مدیرکل امور داروی سازمان غذا و دارو نوشته شده آمده است:

"احتراماً پیرو مذاکرات قبلی به استحضار می‌رساند علی‌رغم اینکه این شرکت نحوه قیمت‌گذاری اقلام دارویی توسط سازمان غذا دارو را صحیح نمی‌داند و به دلایل مستند و متقن به آن اعتراض دارد (برای مثال محاسبه هزینه سربار بر اساس نرخ پاییز 1401 و در نظر نگرفتن کیفیت و فرمولاسیون متفاوت و برتر در قیمت‌گذاری محصولات مشابه) ولیکن به جهت الزام آن سازمان و مشروط نمودن بازگشایی کارتابل محصولات به قبول قیمت‌های ابلاغی سازمان به جهت رعایت مصالح بیماران مخصوصاً کودکان، من بعد التزام عملی خود را به رعایت قیمت‌های ابلاغی سازمان اعلام می‌دارد البته بدیهی است درخواست‌های قیمت مستند و منصفانه خود را کماکان پیگیری نموده تا امکان تداوم فعالیت شرکت مقدور باشد. لذا لطفاً دستور فرمایید نسبت به رفع انسداد کارتابل محصولات این شرکت اقدام نموده و قیمت‌های درخواستی این شرکت مورد بازبینی و تأیید قرار گیرد."
کد مطلب : 329288