توصيه به ديگران
۰
شنبه ۲۵ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۴۳
بیعت با ولایت نیازمند التزام است
در طول حیات آدمی، بزنگاههایی به وجود می آید که ولایتمداریِ انسان در بوته آزمایش قرار می گیرد و محک می خورد‌. مواقفی که اگر به سلامت از آن عبور نماییم، صحت و سلامتمان را در درک جایگاه ولی و مقتدایمان نمایان می سازد.
بیعت با ولایت نیازمند التزام است
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس فرهنگ و جامعه عصر امروز؛ در طول حیات آدمی، بزنگاههایی به وجود می آید که ولایتمداریِ انسان در بوته آزمایش قرار می گیرد و محک می خورد‌.
مواقفی که اگر به سلامت از آن عبور نماییم، صحت و سلامتمان را در درک جایگاه ولی و مقتدایمان نمایان می سازد.

◼️دوران امامت علی بن موسی الرضا "علیهماالسلام" آکنده از شبهات نسبت به جانشینی ایشان پس از امام موسی کاظم "علیه السلام" توسط دنیاخواهان و منحرفان و آزمونی بود برای مدعیان تشیع که با پذیرش ایشان به عنوان وارث بر حق این مقام الهی به استقامت و بصیرت و معرفت سنجیده شوند.

◼️حدیث "سلسلة الذهب" آموزش اقرار دوباره به ولایت است که خداوند تبارک و تعالی، امام رضا "علیه السلام" را در دوران ظهور فرقه هایی مانند واقفیه و بروز عناد دنیا خواهان، حجتِ این گواهی قرار داده و آن را به مثابه حصن و حفاظ تعریف نموده است.

◼️در دوران فتنه ها، برای نجات از هلاکت و ضلالت باید به قلعه ی امن ولایت پناهنده شد، به حبل المتینش چنگ زد و در معیت آن حرکت نمود، نه عقب تر و نه جلوتر، بدون توقف و بدون تردید.
چه بسیارند مدعیان دینداری که در بزنگاههای آزمایش و امتحان از این همراهی جا می مانند و یا به جبهه باطل ملحق می شوند.

◼️تقارن شهادت آقا جانمان علی بن موسی الرضا "علیهماالسلام" با سالگرد یکی از این آزمونها، یادآوری مجددی است بر لزوم بهره گیری بیشتر از منویات ولی زمان و تدقیق و تدبر در راهبردهای ایشان برای مقابله با دسیسه ها و توطئه های دشمنان.

⚫️ باشد که خوب بیاموزیم و بهره بگیریم و توشه برداریم و تجدید قوا نماییم برای نیل به اهدافی که جزء وظایف ما در رسیدن به حیات طیبه منطبق با شریعت الهی، مقرر گردیده است. آمین، یا رب العالمین!

✍ مریم اشرفی گودرزی
کد مطلب : 329215