توصيه به ديگران
۰
سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۰۸:۳۳
کارچاق‌کن ترامپ علیه او شهادت داد؛ از ابتذال جنسی تا فساد مالی
«مایکل کوهن»، وکیل سابق دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا در دادگاه رسیدگی به اتهامات ترامپ بابت پرداخت حق‌السکوت به یک بازیگر فیلم‌های مستهجن علیه رئیس سابق خود شهادت داد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز هنگامی که دونالد ترامپ در سال ۲۰۱۵ تصمیم خود برای نامزد شدن در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا را اعلام کرد «مایکل کوهن» کارهای بزرگی برای انجام دادن داشت.

ترامپ در آن زمان به مایکل کوهن گفته بود: «آماده باش. قرار است سر و کله کلی زن پیدا شود»؛ منظور ترامپ از این حرف در واقع افشاگری‌هایی بود که او پیش‌بینی می‌کرد به زودی به دلیل روابط نامشروعش در گذشته علیه او مطرح خواهد شد.

کوهن که طبق توصیف رسانه‌های آمریکایی کراواتی به رنگ صورتی پوشیده بود روز دوشنبه در دادگاه منطقه «منهتن» در جایگاه شهود قرار گرفت و با لهجه معروف نیویورکی خود به شرح اقدامات خود برای لاپوشانی جرائم ترامپ، از رسوایی‌های جنسی گرفته تا فساد مالی پرداخت. 

دادگاه مذکور در حال رسیدگی به جرائم ترامپ در پرونده پرداخت حق‌السکوت به یک بازیگر فیلم‌های مستهجن به نام «استورمی دانیلز» است.

کوهن از چهره‌های کلیدی در این پرونده به شمار می‌رود.

دادستان‌ها می‌گویند دونالد ترامپ برای اثر گذاشتن بر نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری در سال ۲۰۱۶ با کمک کوهن اسناد تجاری را برای پرداخت حق‌السکوت به «استورمی دانیلز» دستکاری کرده است.

کوهن در آن زمان یکی از قدیمی‌ترین وکلای ترامپ محسوب می‌شد و وظیفه رتق و فتق بسیاری از کارهای این تاجر میلیاردر آمریکایی را چه در حوزه املاک و چه در خارج از آن به عهده داشت.

به مایکل کوهن به دلیل کارهای غیرقانونی که برای لاپوشانی جرائم دونالد ترامپ انجام می‌داد لقب «کارچاق‌کن» داده شده. او روز دوشنبه در دادگاه اطلاق این لقب به خودش را «منصفانه» توصیف کرد.

کوهن در جلسه دادگاه اذعان کرد که اغلب از سر تعهد و وظیفه‌شناسی که در قبال ترامپ احساس می‌کرده به خاطر او دروغ می‌گفته است.

او گفت: «تنها چیزی که در آن زمان در ذهنم بود این بود که کارم را درست انجام بدهم و رضایت او را جلب کنم.»

این حقوقدان حضور یک دهه‌ای خود در شرکت خوشه‌ای ترامپ موسوم به «سازمان ترامپ» را در مجموع مثبت ارزیابی کرد و تجربه‌اش در آنجا را «عالی» و «شگفت‌انگیز» توصیف کرده بود، اما او از چند سال پیش به یکی از سرسخت‌ترین منتقدان رئیس سابق خود تبدیل شده و در کتابی به نام «بدپیمان» در سال ۲۰۲۰ به شرح اقدامات غیرقانونی خودش در تشکیلات او پرداخته است.

کوهن در جلسه روز دوشنبه برخی از اقدامات غیرقانونی در نقش خود به عنوان کارچاق‌کن را تشریح کرد. مذاکره بر سر فاکتورهایی که ترامپ آنها را ناعادلانه یا غیرمنصفانه می‌دانسته یکی از کارهای او بوده است.

کوهن گفت: «دانشگاه ترامپ به مشکل برخورد و حدود ۵۰ طلبکار بودند که مطالباتشان پرداخت نشده بود.»

او اضافه کرد که در نهایت همه آنها را مجاب کرد که به دریافت ۲۰ درصد از طلبشان رضایت بدهند. پشتکار کوهن و نتایجی که او خلق می‌کرد به سرعت مورد توجه ترامپ قرار گرفت و باعث شد ترامپ دفتر کار کوهن را به جایی در نزدیکی دفتر کار خودش منتقل کند.

کوهن به یکی از حلقه نزدیکان ترامپ تبدیل شد و ترامپ هر روز و گاهی در هر روز چند بار با او صحبت می‌کرد. به این ترتیب وقتی ترامپ در سال ۲۰۱۵  تصمیم گرفت وارد کارزار انتخاباتی شود کوهن بخشی از تیم ترامپ محسوب می‌شد.

کوهن در جلسه دادگاه گفت ترامپ به او هشدار داد آماده موجی از حملات رسانه‌ها باشد که به گذشته‌اش ربط دارند. انتظار می‌رود شهادت کوهن علیه ترامپ چندین روز ادامه داشته باشد. ترامپ به ۳۴ فقره جرم در خصوص دستکاری اسناد تجاری از طریق مایکل کوهن متهم شده است.
مرجع : فارس
کد مطلب : 335713
در انتخابات 8 تیر در صورت کاندید شدن به کدام یک رای می دهید؟
سعید جلیلی
محمد باقر قالیباف
محمد مخبر
علیرضا زاکانی
پرویز فتاح
علی نیکزاد
مهرداد بذرپاش
علی لاریجانی