صدیقی: ایران در عراق و سوریه حیثیت آمریکا را لگدمال کرد

30 فروردين 1398 ساعت 14:36

خطیب نماز جمعه تهران گفت: ما توانستیم با کمک به دو کشور همسایه عراق و سوریه ، امنیت این کشورها را بیمه کرده و حیثیت آمریکا را لگدمال کنیم و از این پس نیز لگدمال خواهیم کرد.


به گزارش عصر امروز، آیت‌الله کاظم صدیقی خطیب نماز جمعه این هفته تهران طی سخنانی با اشاره به لزوم استفاده از فضیلت‌های ماه شعبان گفت: در ماه شعبان مسئله انس با خدا و معنویت و قطع تعلقات مادی و دلدادن به خدا باید مورد نظر ویژه قرار گیرد که بستر این ارزش‌ها در  مناجات شعبانیه‌ امیر المومنین آمده است.
 
وی افزود: مناجات امیرالمومنین در ماه شعبان کم از ذوالفقار علی (ع) و رشادت‌های بی‌مثال ایشان در میدان نبرد  ندارد. 

صدیقی با بیان اینکه از اعظم نعمت‌های خدای متعال، محبت اهل بیت و خاصه محبت امام زمان (عج) است، گفت: همه صفات خدا در باطن وجود امام زمان (عج) نهفته شده و همه موجودات نور وجود خود را از بستر نور حضرت می‌گیرند.
 
خطیب نماز جمعه تهران با تاکید بر اینکه آمدن امام زمان، تجلی تشکیل حکومت صالحان و مستضعفان است، گفت: اگر کسی نیاز بشر را به حکومت حضرت مهدی (عج) درک کند، دیگر شب و روز نمی‌شناسد. 
 
صدیقی در خطبه‌های دوم نماز جمعه این هفته تهران گفت: تقوا مجموعه فضائلی است که زندگی دنیوی و اخروی ما را تبیین می‌کند لذا تعبیری که در قرآن‌ آمده و می‌فرماید کسانی که ایمان آورده‌اند تقوا پیشه کرده و مواظب زبان خود باشند، باید مورد توجه قرار گیرد.
 
خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به سیل اخیر در برخی استان‌های کشور گفت: خداوند بندگان خود را امتحان می‌کند و هرچه امتحان سخت‌تر باشد نشان می‌دهد که خداوند می‌خواهد برکات بیشتری را نصیب بندگان خود کند.
 
وی افزود: خداوند متعال در فشارهای بین‌المللی و فشارهای طبیعی در پی این است که مردم ایران را در دنیا برجسته کند. 
 
صدیقی تاکید کرد:  مردم ما انقلاب را باور کردند و این مسئله جزو هویت اجتماعی آنها شده است و ما توانستیم با کمک به دو کشور همسایه عراق و سوریه ، امنیت این کشورها را بیمه کرده و حیثیت آمریکا را لگدمال کنیم و از این پس نیز لگدمال خواهیم کرد.
 
خطیب نماز جمعه تهران  در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه مال ربوی و رانتی و بیت‌المال‌خوری نمی‌تواند مددی بر کشور باشد و تولید را از بین می‌برد، خاطرنشان کرد: چرا خود را از رزق حلال که نتیجه تولید صحیح،‌بازار بدون احتکار و معاملات حلال است محروم می‌کنیم؟ طبق وعده خدا اگر ما اهل استغفار باشیم فرزندان ما وبال ما نخواهند بود. 
 
وی افزود: علی‌رغم اینکه  سیل اخیر برای بخشی از هموطنان ما مشکلاتی ایجاد کرد و تعدادی جان باختند و تعدادی یک شبه همه امکانات خود را از دست دادند اما این سیل برای ما تداعی دوران دفاع مقدس بود و خار چشمی برای دشمنان شد و آنها که در برجام رسوا شده بودند، نشان دادند که هم دولت را گرفتار می‌کنند و هم برای ملت منفعتی ندارند و مانع ارسال کمک‌ها به مردم سیل زده شدند. این پیامی است برای آنها که نگاه به غرب دوخته‌اند و تصور می‌کنند که رابطه با غرب مشکلات ما را حل می‌‌کند. 
 
صدیقی در ادامه گفت:  انقلاب اسلامی مرگ ندارد و آغاز یک انقلاب جهانی است که  نشانه آن، آمادگی مردم برای حضور در جبهه‌های مختلف است.در بحث سیل اخیر شاهد بودیم که  نیروهای مردمی،‌بسیجیان،‌دانشجویان و طلاب در چگونه به شکل فعال در امدادرسانی به سیل‌زدگان شرکت داشتند؛ دولت باید از این صحنه‌ها عبرت بگیرد و بداند که زمانی می‌تواند اقتصاد را رونق دهد که کار را بدست جوانان بسپارد. 
 
خطیب جمعه تهران با بیان اینکه کشور امروز درگیر یک جنگ است، تاکید کرد: جوانان ما پهپاد می‌‌سازند، موشک‌های ما بازدارنده است و این قدرت دفاعی ما نتیجه تفکری است که ولایت فقیه را نماینده امام زمان می‌شمارد و همین تفکر ولایی را در امدادرسانی به سیل‌زدگان و نیز در جریان مدافعان حرم دیدیم. 
 
به گزارش تسنیم صدیقی در بخش پایانی اظهارات خود اقدام دولت آمریکا در قرار دادن نام سپاه در لیست سازمان‌های تروریستی را حماقت، بی‌شرمی و شرارت خواند و تاکید کرد: اروپایی‌ها نیز دسته‌کمی از آمریکایی‌ها ندارند و در روز سختی ما را تنها می‌گذارند.


کد مطلب: 257682

آدرس مطلب: http://asremrooz.ir/vdch6qnii23nm-d.tft2.html

عصر امروز
  http://asremrooz.ir