توصيه به ديگران
۰
جمعه ۳۰ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۶
صدیقی: ایران در عراق و سوریه حیثیت آمریکا را لگدمال کرد
خطیب نماز جمعه تهران گفت: ما توانستیم با کمک به دو کشور همسایه عراق و سوریه ، امنیت این کشورها را بیمه کرده و حیثیت آمریکا را لگدمال کنیم و از این پس نیز لگدمال خواهیم کرد.
صدیقی: ایران در عراق و سوریه حیثیت آمریکا را لگدمال کرد
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، آیت‌الله کاظم صدیقی خطیب نماز جمعه این هفته تهران طی سخنانی با اشاره به لزوم استفاده از فضیلت‌های ماه شعبان گفت: در ماه شعبان مسئله انس با خدا و معنویت و قطع تعلقات مادی و دلدادن به خدا باید مورد نظر ویژه قرار گیرد که بستر این ارزش‌ها در  مناجات شعبانیه‌ امیر المومنین آمده است.
 
وی افزود: مناجات امیرالمومنین در ماه شعبان کم از ذوالفقار علی (ع) و رشادت‌های بی‌مثال ایشان در میدان نبرد  ندارد. 

صدیقی با بیان اینکه از اعظم نعمت‌های خدای متعال، محبت اهل بیت و خاصه محبت امام زمان (عج) است، گفت: همه صفات خدا در باطن وجود امام زمان (عج) نهفته شده و همه موجودات نور وجود خود را از بستر نور حضرت می‌گیرند.
 
خطیب نماز جمعه تهران با تاکید بر اینکه آمدن امام زمان، تجلی تشکیل حکومت صالحان و مستضعفان است، گفت: اگر کسی نیاز بشر را به حکومت حضرت مهدی (عج) درک کند، دیگر شب و روز نمی‌شناسد. 
 
صدیقی در خطبه‌های دوم نماز جمعه این هفته تهران گفت: تقوا مجموعه فضائلی است که زندگی دنیوی و اخروی ما را تبیین می‌کند لذا تعبیری که در قرآن‌ آمده و می‌فرماید کسانی که ایمان آورده‌اند تقوا پیشه کرده و مواظب زبان خود باشند، باید مورد توجه قرار گیرد.
 
خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به سیل اخیر در برخی استان‌های کشور گفت: خداوند بندگان خود را امتحان می‌کند و هرچه امتحان سخت‌تر باشد نشان می‌دهد که خداوند می‌خواهد برکات بیشتری را نصیب بندگان خود کند.
 
وی افزود: خداوند متعال در فشارهای بین‌المللی و فشارهای طبیعی در پی این است که مردم ایران را در دنیا برجسته کند. 
 
صدیقی تاکید کرد:  مردم ما انقلاب را باور کردند و این مسئله جزو هویت اجتماعی آنها شده است و ما توانستیم با کمک به دو کشور همسایه عراق و سوریه ، امنیت این کشورها را بیمه کرده و حیثیت آمریکا را لگدمال کنیم و از این پس نیز لگدمال خواهیم کرد.
 
خطیب نماز جمعه تهران  در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه مال ربوی و رانتی و بیت‌المال‌خوری نمی‌تواند مددی بر کشور باشد و تولید را از بین می‌برد، خاطرنشان کرد: چرا خود را از رزق حلال که نتیجه تولید صحیح،‌بازار بدون احتکار و معاملات حلال است محروم می‌کنیم؟ طبق وعده خدا اگر ما اهل استغفار باشیم فرزندان ما وبال ما نخواهند بود. 
 
وی افزود: علی‌رغم اینکه  سیل اخیر برای بخشی از هموطنان ما مشکلاتی ایجاد کرد و تعدادی جان باختند و تعدادی یک شبه همه امکانات خود را از دست دادند اما این سیل برای ما تداعی دوران دفاع مقدس بود و خار چشمی برای دشمنان شد و آنها که در برجام رسوا شده بودند، نشان دادند که هم دولت را گرفتار می‌کنند و هم برای ملت منفعتی ندارند و مانع ارسال کمک‌ها به مردم سیل زده شدند. این پیامی است برای آنها که نگاه به غرب دوخته‌اند و تصور می‌کنند که رابطه با غرب مشکلات ما را حل می‌‌کند. 
 
صدیقی در ادامه گفت:  انقلاب اسلامی مرگ ندارد و آغاز یک انقلاب جهانی است که  نشانه آن، آمادگی مردم برای حضور در جبهه‌های مختلف است.در بحث سیل اخیر شاهد بودیم که  نیروهای مردمی،‌بسیجیان،‌دانشجویان و طلاب در چگونه به شکل فعال در امدادرسانی به سیل‌زدگان شرکت داشتند؛ دولت باید از این صحنه‌ها عبرت بگیرد و بداند که زمانی می‌تواند اقتصاد را رونق دهد که کار را بدست جوانان بسپارد. 
 
خطیب جمعه تهران با بیان اینکه کشور امروز درگیر یک جنگ است، تاکید کرد: جوانان ما پهپاد می‌‌سازند، موشک‌های ما بازدارنده است و این قدرت دفاعی ما نتیجه تفکری است که ولایت فقیه را نماینده امام زمان می‌شمارد و همین تفکر ولایی را در امدادرسانی به سیل‌زدگان و نیز در جریان مدافعان حرم دیدیم. 
 
به گزارش تسنیم صدیقی در بخش پایانی اظهارات خود اقدام دولت آمریکا در قرار دادن نام سپاه در لیست سازمان‌های تروریستی را حماقت، بی‌شرمی و شرارت خواند و تاکید کرد: اروپایی‌ها نیز دسته‌کمی از آمریکایی‌ها ندارند و در روز سختی ما را تنها می‌گذارند.
کد مطلب : 257682