توصيه به ديگران
۰
يکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۵
جمعیت شهری ایران 20 درصد بیشتر از میانگین جهانی
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه میانگین شهرنشینی در جهان حدود 54 درصد است، گفت: حدود 74 درصد جمعیت ایران شهرنشین هستند و آینده کشور در شهرها شکل می گیرد.
جمعیت شهری ایران 20 درصد بیشتر از میانگین جهانی
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، حامد مظاهریان افزود: شهرهای مختلف کشور نیز با مشکلاتی چون حاشیه نشینی روبرو هستند و نگاه مدیران تصمیم گیر نسبت به شهرها باید اصلاح شود.
وی با تاکید بر اینکه گسترش حاشیه نشینی در شهرها یک زنگ خطر در کشور به شمار می رود، ادامه داد: رفع این مشکل اجتماعی نیازمند عزم همگانی است و مسئولان باید به صورت یکپارچه در این خصوص عمل کنند.
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: همان طور که مردم در انتخابات با حضور مقتدرانه خود حمایتشان را از نظام اعلام کردند، مدیران نیز باید در جهت تامین نیازهای مردم تلاش کنند و رفع مشکل حاشیه نشینی بخشی از نیازها مردم به شمار می رود.
به گزارش ایرنا، وی چند ماه قبل در همایش مهندسی ژئوتکنیک گفته بود که در حوزه ساخت طرح های شهری حصول اطمینان از میزان مقاومت زمین، وضعیت آب های زیرزمینی، مسایل زیرسطحی و میزان نشست پذیری خاک باید توسط متخصصان ژئوتکنیک مورد بررسی قرار گیرد.
مظاهریان با بیان اینکه پدیده فرونشست و فروریزش زمین حاصل افزایش سکونت مردم در شهرهاست، گفته است که نسبت به پدیده فرونشست زمین در شهرها دانش اندکی وجود دارد و در زمان بروز هرگونه حادثه در کشور نباید به یکدیگر اتهام زنی شود زیرا قدرت پیش بینی وجود ندارد.
به گزارش ایرنا در پایان این مراسم ابراهیم مبارک قدم به عنوان مدیرکل جدید راه و شهرسازی آذربایجان غربی معرفی و از تلاش های ' داریوش نصر' در این اداره کل تجلیل شد.
' داریوش نصر' پیش از این به عنوان مدیرکل مدیریت بحران و تجهیز ماشین آلات و راهدارخانه های سازمان راهداری کشور منصوب شده است.
کد مطلب : 205673