توصيه به ديگران
۰
سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۳
تأکید رئیس کنفرانس امنیتی مونیخ بر لزوم پایبندی قاطعانه اروپا به برجام
رئیس کنفرانس امنیتی مونیخ درباره دخالت‌های غرب در امور داخلی ایران هشدار داده بر لزوم حمایت قاطعانه اروپا از برجام تأکید کرد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز به نقل از "ان تی‌وی" آلمان، "وولفگانگ ایشینگر"، رئیس کنفرانس امنیتی مونیخ با اشاره به ناآرامی‌های اخیر در تهران به‌دنبال سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی، درباره دخالت غرب در این مناقشات و تشدید تنش‌ها در این کشور هشدار داد.

 
وی همگان را به اتخاذ موضع محتاطانه فراخوانده و با نگاهی به اعتراضات اخیر در ایران خواستار رفتار متناسب از طرف غرب شده گفت: البته این مهم است که مردم ایران احساس کنند که جهان به آن‌ها نگاه می‌کند؛ اما حمایت زیاد از معترضان از طرف غرب می‌تواند مناقشات را تشدید کند.


ایشینگر در بخش دیگری از سخنانش خواستار پایبندی قاطعانه اتحادیه اروپا به توافق هسته‌ای با ایران شده گفت: من فکر می‌کنم هرگونه تردید اروپایی‌ها به توافق هسته‌ای نادرست است.

 
وی این مسئله را مهم ارزیابی کرد که اتحادیه اروپا در عرصه سیاست خارجی منسجم عمل کند.

 
دولت جمهوری اسلامی چندی پیش گام پنجم و نهایی کاهش تعهدات ایران در برجام را اعلام کرد، بر این اساس جمهوری اسلامی ایران دیگر با هیچ محدودیتی در حوزه عملیاتی (شامل ظرفیت غنی‌سازی، درصد غنی‌سازی، میزان مواد غنی‌شده و تحقیق و توسعه) مواجه نیست.

 
جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که همکاری ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی کمافی‌السابق ادامه خواهد یافت. در صورت رفع تحریم‌ها و منتفع شدن ایران از منافع برجام، جمهوری اسلامی ایران آماده بازگشت به تعهدات برجامی خود است.
مرجع : تسنیم
کد مطلب : 275810