توصيه به ديگران
۰
پنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۹
روسیه ممکن است عضویتش در شورای اروپا را به حال تعلیق درآورد
رئیس کمیته امور بین‌الملل دومای روسیه معتقد است که عملکرد غیرسازنده شورای اروپا و موسسات آن گویای آن است که روسیه باید خود عضویتش در این ساختار اروپایی را متوقف یا به حال تعلیق درآورد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "لئونید اسلوتسکی" رئیس کمیته امور بین‌الملل‌های دولتی معتقد است که ویرانی و غیرسازنده بودن ساختار شورای اروپا و موسسات آن و در وهله نخست مجمع پارلمانی شورای اروپا، حاکی از آن است که فدراسیون روسیه باید خود به فکر توقف یا تعلیق عضویت خویش در این ساختار باشد و نباید منتظر بماند تا کسی روسیه را از آن اخراج کند.

 
این مقام دوما گفت: «در حال حاضر بی ثباتی و غیرسازنده بودن فعالیت شورای اروپا و بخصوص مجمع پارلمانی آن کاملا مشخص است و ما باید به فکر این باشیم که عضویت خود در این ساختار اروپایی را متوقف کرده یا به حالت تعلیق درآوریم و منتظر نمانیم که در نتیجه اقدامات ضدروسی در این ساختار اروپایی، روند حذف روسیه از آن آغاز شود.»

 
پیش از این "توربیرن یاگلاند" دبیرکل شورای اروپا اعلام کرد که روسیه ممکن است از ساختارهای اساسی شورای اروپا حذف شود، اگر مشارکت خود در پرداخت بودجه این سازمان را تا اواسط سال 2019 از سر نگرفته باشد.

 
"ولادیمیر جباروف" نائب رئیس کمیته امور بین الملل دومای روسیه نیز به این خبرگزاری گفت، اگر مجمع پارلمانی شورای اروپا در نشست ماه ژانویه خود اصلاحیه برای منشور دفاع از حقوق هیئت‌های ملی در این ساختار را تصویب نکند، روسیه ممکن است عضویت خود در شورای اروپا را به حالت تعلیق در آورد.

 
این مقام دوما تاکید کرد: «اظهارات دبیرکل شورای اروپا مشکل خود آنهاست و نه مشکل روسیه. آنها می‌خواهند با هزینه روسیه قهوه خود را بنوشند و حقوق خود را به ازای سهم ما دریافت کنند. ولی روسیه اجازه چنین کاری را نخواهد داد.»

 
به گزارش تسنیم جباروف یادآور شد که هیچ موضوع جدیدی از سوی مقامات سیاسی اروپایی شنیده نمی‌شود، ما به آنها پیشنهاد کرده‌ایم که منشور مجمع عمومی تغییر کند تا حقوق همه هیئت‌های ملی در آن به طور کامل رعایت شود، ولی آنها به پیشنهاد ما اهمیتی نداده‌اند.
کد مطلب : 244436