توصيه به ديگران
۰
سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۷
لکه‌ای سیاهی که در پرونده پرسپولیس ماند
جذب بازیکنان بی‌کیفیت آن هم با کلی اضافه وزن در مقطعی که فرصت کافی در اختیار پرسپولیسی‌ها برای جذب بازیکن بود تبدیل به لکه ننگی در کارنامه سرپرست باشگاه پرسپولیس و سرمربی کروات این تیم خواهد بود.
لکه‌ای سیاهی که در پرونده پرسپولیس ماند
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، فسخ قرارداد باشگاه پرسپولیس در روز برگزاری دربی 84 در نوع خودش جالب توجه بود و جالب‌تر اینکه پریمیوف و یانسکی در حالی حاضر به جدایی از این تیم شدند که مسئولان باشگاه پرسپولیس تا همین یک هفته پیش هرگونه بحث جدایی این بازیکنان را که در رسانه‌ها مطرح می‌شد به شدت تکذب می‌کردند. به هر حال چه شد که به یکباره قرارداد اوکراینی‌های خبرساز پرسپولیس با این باشگاه فسخ شد، جای سؤال دارد.

 
مصاحبه قبل از دربی اوکراینی‌ها

بازیکنان اوکراینی پرسپولیس به فاصله سه روز مانده به دربی طی گفت‌وگویی در مورد این بازی کلی اظهارنظر کردند و مدعی شدند تیم‌شان در دربی با چند گل پیروز خواهد شد. آنها حسابی بابت اینکه دربی 84 را تجربه خواهند کرد ذوق‌زده بودند و اصلاً هم صحبتی در مورد جدایی‌شان از پرسپولیس مطرح نبود. مسئله مهم‌تر اینکه آنها در نقل‌وانتقالات نیم‌فصل بارها با مسئولان باشگاه پرسپولیس برای جدایی‌شان جلسه گذاشتند و در نهایت حاضر به فسخ قرارداد نشدند، اما اینکه در فاصله 48 ساعت مانده به دربی چه اتفاقاتی بین یکی از مسئولان باشگاه پرسپولیس و مدیربرنامه‌های ایرانی بازیکنان اوکراینی رخ داد که منجر به فسخ قراردادشان شد، ما از آن بی‌خبر هستیم. البته در این مورد با مدیربرنامه‌های بازیکنان نامبرده تماس گرفتیم و او گفت حرف‌هایش را به‌زودی خواهد زد.

 
دفاع‌های بی‌دلیل‌وغیرمنطقی برانکو از خرید‌های ناموفق تیمش

جذب بازیکنان اوکراینی با آن کارنامه ضعیف و ناآمادگی که این بازیکنان داشتند یکی از تصمیمات عجیبی بود که برانکو ایوانکوویچ در پرسپولیس اتخاذ کرد و او هر بار که در این زمینه مورد انتقاد رسانه‌ها قرار می‌گرفت یک بحثی را مطرح می‌کرد. به طور نمونه برانکو قبل از آغاز فصل از یانسکی و پریمیوف به عنوان دو بازیکن باکیفیت خارجی نام برد و حتی در اولین بازی تیمش در لیگ یانسکی را با حداقل 15 کیلو اضافه وزن بازی داد تا به نوعی نشان دهد به خرید‌هایش اعتقاد دارد، اما در ادامه فصل آنها به یک نیمکت‌نشین محض تبدیل شدند. جالب اینکه وقتی خبرنگاران از برانکو می‌پرسیدند چرا از بازیکنان اوکراینی تیمش استفاده نمی‌کند او می‌گفت: به ترکیب تیم برنده نباید دست زد! در نهایت کار به جایی رسید که برانکو بازیکنان اصلی تیمش را به دلیل محرومیت یا مصدومیت از دست داد، اما با این حال هم او از یانسکی استفاده نمی‌کرد و وقتی در این زمینه هم از سرمربی سرخپوشان سؤال می‌شد، پاسخ می‌داد: ترجیح می‌دهم از بازیکن روبه‌جلو استفاده کنم تا ترکیب تیمم را تهاجمی بچینم! شاید در تنها بازی که برانکو حاضر شد در مورد بازی دادن یانسکی ریسک کند بازی با صبای قم بود. تیمی که تا قبل از بازی برگشت با پرسپولیس ضعیف‌ترین خط حمله لیگ را داشت و در رویارویی این دو تیم هم یانسکی یک روز بی‌دردسر را غیر از چند ضربه ایستگاهی خطرناک از سوی حریف، تجربه کرد. در مورد پریمیوف هم که شرایط بهتری نسبت به هموطن خود داشت، باید گفت برانکو در چند بازی او را به علی علیپور ترجیح داد، اما این بازیکن همه را ناامید کرد.

 
اظهار‌نظر عجیب برانکو و پاسخ به او

عجیب‌ترین اظهارنظر برانکو در مورد بازیکنان اوکراینی تیمش بعد از جدایی آنها مطرح شد، جایی که وقتی خبرنگاران از او پرسیدند چرا در نبود بازیکنی در پست هافبک دفاعی او از یانسکی که پست اصلی‌اش هافبک دفاعی است استفاده نکرد و حتی نام او را در فهرست 18 نفره قرار نداد، گفت: اوکراینی‌ها با باشگاه فسخ قرارداد کردند شما برید حالش را ببرید! شاید منظور برانکو از این اظهارنظر این بود که خبرنگاران از جدایی این بازیکنان استقبال کرده و منتظر بودند این اتفاق رخ دهد در حالی که انتقادات اصحاب رسانه از بازیکنان نامبرده به خاطر بی‌کیفیت بودن آنها که با چشم بسته هم می‌شد تشخیص داد، بود. در پاسخ به این اظهارنظر عجیب برانکو فقط یک جواب می‌شود داد و آن هم اینکه دلال‌ها از این انتقال حالش را بردند، آقای برانکو!

 
برانکو پاسخگوست یا مسئولان باشگاه پرسپولیس‌

اینکه بازیکنان بی‌کیفیت اوکراینی در عرض 48 ساعت و آن هم در بین چند گزینه خارجی و بعد از اردوی سرخپوشان در اوکراین سر از این تیم در می‌آورند، مسلماً عجیب است. در آن مقطع برانکو رالف سئونتینس آقای گل لیگ یک هلند را که کیفیت بالایی داشت برای تیمش نخواست و وقتی کارنامه این بازیکن با پریمیوف و یانسکی مشاهده شد خیلی‌ها به این نتیجه رسیدند که جذب بازیکنان اوکراینی آن هم با آن ناآمادگی مسائل پشت پرده داشته است. مسائلی که رسانه‌ها در همان مقطع از آن پرده برداشتند، اما نه برانکو پذیرفت انتخاب‌های غلطی داشته است و نه مسئولان باشگاه پرسپولیس زیر بار این خرید‌های اشتباه خود رفتند. به هر حال خرید‌های گران‌قیمت و کم مصرف پرسپولیس از این تیم جدا شدند تا باز هم این سؤال پیش بیاید که در حیف‌ومیل شدن میلیون‌ها پول در جذب این نفرات چه کسی باید پاسخگو باشد؟ برانکو یا مسئولان باشگاه پرسپولیس؟ قدر مسلم هر دو طرف در این زمینه مقصر هستند و چه بخواهند چه نخواهند این اتفاق یک لکه سیاه در کارنامه آنها خواهد بود.
مرجع : تسنیم
کد مطلب : 190067