توصيه به ديگران
۰
پنجشنبه ۱۹ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۱۸
کرونای انگلیسی "خانوادگی" مبتلا می‌کند
طی چند روز گذشته شاهد افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در سطح کشور هستیم تا جایی که روز گذشته بیشتر شهرهای ایران وضعیت قرمز پیدا کردند و با این وجود محدودیت‌ها اعمال شد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، طی چند روز گذشته شاهد افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در سطح کشور هستیم تا جایی که روز گذشته بیشتر شهرهای ایران وضعیت قرمز پیدا کردند و با این وجود محدودیت‌ها اعمال شد.

یکی از مباحثی که در این روزها مطرح می‌شود میزان سرایت و نوع این ویروس در کشور است که توانسته به این سرعت تعداد زیادی را مبتلا و بستری کند تا جای که فوتی‌های ما را در کشور سه رقمی کرده است.

به سراغ شریفی متخصص بیماری‌های عفونی می‌رویم کسی که این روزها با کمک مدافعان سلامت در خط مقدم مبارزه با این بیماری هستند.

فرنوش شریفی متخصص بیماری‌های عفونی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم درخصوص ویروس کرونا اظهار داشت: ویروسی که در حال حاضر افراد را مبتلا می‌کند میزان همه گیری آن از موج های قبلی بسیار شدیدتر است.

وی افزود: این ویروس مانند دوره‌های قبل که بیشتر بزرگسالان و افراد مسن را بستری می‌کرد نیست و همه رده‌های سنی را درگیر و منجر به بستری می‌شود و از سویی میزان سرایت آن بقدری است که به صورت خانوادگی افراد را مبتلا می‌کند.

شریفی عنوان کرد: اگر قرنطینه و پروتکل‌های بهداشتی رعایت نشود می‌تواند تعداد افراد بیشتری را درگیر کند و مردم باید در ابتدا ماسک زدن و دوم افرادی که کوچک ترین علائمی دارند قرنطینه خانگی را رعایت کنند.
مرجع : تسنیم
کد مطلب : 296204