۱
توصيه به ديگران
۰
چهارشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۱۷
باوری به صداقت دولتمردان در میان مردم نیست!
در دولت 8 ساله اعتدالیون تا به امروز کم نبود شعارها، وعده ها و مطالبی که یا به اجرا در نیامد یا اجرا شد اما ابتر و ناقص اجرا شد و یا در مسیری بر خلاف مواضع اعلام شده طی طریق کرد. همین شرایط باعث شد تا روند برخی تخلفات نجومی و رانت ها و اختلاسها در کشور ابعاد فاجعه آمیزی بخود بگیرد که در دولت های قبل کم نظیر بوده است.
باوری به صداقت دولتمردان در میان مردم نیست!
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس سیاسی عصر امروز حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز سه شنبه در دیدار با جمعی از مدیران و فعالان رسانه‌ای کشور در سخنانی بیان داست که: مهم این است که راستگویی را ترویج کنیم، ذهن مردم را مشوش نکنیم و امید آفرین باشیم و در میان مردم دلهره و اضطراب ایجاد نکنیم. ( ایسنا/ نقد و انتقاد هیچ اشکالی ندارد/ ملت ایران، معجزه تاریخی انجام داد/30 اردیبهشت 1399/ کد خبر:4929971)

این سخنان ضمن اینکه مورد تایید هر عقل سلیم و سیاستمدار در تراز انقلاب اسلامی است لاکن نباید با شنیدن این قبیل مطالب از یک موضوع مهم غفلت کرد و آن هم این است که گوینده خود در میدان عمل و اگر مسئول هم باشد در حوزه مدیریتی خود تا چه حد به این اصل در گفتار و عمل پای بند می باشد.
 
در دولت 8 ساله اعتدالیون تا به امروز کم نبود شعارها، وعده ها و مطالبی که یا به اجرا در نیامد یا اجرا شد اما ابتر و ناقص اجرا شد و یا در مسیری بر خلاف مواضع اعلام شده طی طریق کرد. همین شرایط باعث شد تا روند برخی تخلفات نجومی و رانت ها و اختلاسها در کشور ابعاد فاجعه آمیزی بخود بگیرد که در دولت های قبل کم نظیر بوده است که در آخرین مورد آن می توان به دستگیری و محاکمه و صدور حکم سلطان خودرو و همسرش اشاره کرد.

این شخص و اشخاص بسیار دیگری که همه ما و شما می توانیم به برخی از آنان اشاره هم داشته باشیم بلا شک محصول شرایطی است که در دولت حسن روحانی بدلیل پیری مدیران ارشد، ضعف شدید مدیران میانی و از خود باختگی مدیران پایین دست در برابر وسوسه های مالی و مسئولیتی بوجود آمده است.

آنزمان که منتقدان توسط رئیس دولت و مشاوران و یاران گرمابه و گلستانش در دولت و یاران همسو و بیگانه با جایگاه مهم نمایندگی ملت در مجلس دهم که با پرچم لیست امید و یاران روحانی قوه مقننه را در تصرف خود داشته و تا آخرین روز هیچگونه حرکتی برای نظارت، سئوال و استیضاحی که منجر به قطع این روند و حضور مدیران مومن و متعهد به امر نمایندگی ملت از خود نشان ندادند و آنچنان در این راه، راه افراط را پیمودند که به لقب "وکیل الدولگی" مفتخر شدند! آماج حملات شدید کلامی و قانونی می شدند بی تردید تخم اختلاس و رانت خواری و نفوذ عناصر خائن به ملت و اقتصاد و معیشت و حجاب و عفاف کشور در حال رشد و ایجاد تردید در فرهنگ دینی و ایرانی بود.

نکته ظنز ماجرا اینجاست که افرادی همچون معصومه ابتکار با ایمان به فراموشی حافظه کوتاه مدت و بلند مدت ملت شریف ایران می گوید: مدتهاست که بد اخلاقی در جامعه رواج پیدا کرده که هدف آنها تخریب افراد خاص است و می خواهند چهره انقلاب و چهره هایی که مردم به آنها امید دارند را تخریب کنند تا مورد اعتماد نباشند، گویی 8 سال گذشته را وی در خواب کامل بوده و دنیای او با دنیای ما مردم تفاوت های ماهوی دارد. (خبر خود رو/ واکنش معصومه ابتکار به تخریب مولاوردی/ 31 اردیبهشت 1399/ کد خبر: 996747) 

در هر صورت رفتار و عملکردهای جناب روحانی پارادوکس های شدیدی را میان سخن و عمل روحانی و دولتمردانش نشان می دهد که باور اینکه خود روحانی در تمام مراحل زندگی این باور را در عمل نیز آزموده باشد با تردید مواجه می سازد.

وی عدم ایجاد دلهره و تشویش و امید آفرینی را از همه می خواهد اما وقتی نوبت به واکاوی عملکرد وی در سیاست های داخلی و خارجی دولتمردانش می رسد عدم شفافیت و عدم اجرای وعده های داده شده، عدم رعایت منافع ملی در موضوعاتی همچون برجام و اف ای تی اف و بالاخره خطرناکتر از همه توافق نامه 2030 و....دهها مورد دیگر در مقیاس ملی و منطقه ای کشور، همچنان بلاتکلیف مانده و دولتمردان بیش از آنکه در روی زمین عملکردهای خود را به نمایش بگذارند، در روی کاعذ و فضای رسانه خود را آنچنان که دوست می دارند تا دیده شوند قلمداد می کنند.

رضا احمد زاده
کد مطلب : 282506
زنگ خطر
۱۳۹۹-۰۳-۰۵ ۰۲:۴۴:۴۴
مطلب عالی بود. دقیقا همینطور است.درود.
به ما هم سر بزنید همکار رسانه ای محترم و گرامی.
www.zangekhatar.ir