توصيه به ديگران
۰
جمعه ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۸
خیز ارتش سوریه برای محاصره «خان شیخون»
ارتش سوریه در ادامه تلاش خود برای محاصره شهرک خان شیخون از سمت شمال غرب، شهرک «مدایا» را آزاد کرد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، ارتش سوریه به عملیات خود در شمال غرب استان حماه و جنوب استان ادلب (شمال غرب سوریه) همچنان ادامه می‌دهد.

 
پایگاه خبری «مراسلون» گزارش داد که نیروهای سوری بامداد امروز جمعه موفق شدند در شمال شهرک راهبردی «الهبیط» که اخیرا آزاد شد، پیشروی کنند.

 
در جریان پیشروی نیروهای سوری در برابر گروه تروریستی جبهة النصره، نیروهای سوری موفق شدند شهرک «مدایا» و ارتفاعات غربی آن را آزاد کنند.

 
این شهرک در شمال الهبیط قرار گرفته است؛ منطقه‌ای که در غرب شهر راهبردی «خان شیخون» قرار دارد و نیروهای سوری با حرکت به سمت شمال شرق آن، قصد محاصره خان شیخون را دارند.


یک منبع میدانی در همین ارتباط اعلام کرد که ارتش سوریه در تلاش است از سمت شمال و جنوب الهبیط، امنیت این منطقه را تأمین کند.

 
ارتش سوریه چهارشنبه هفته جاری در محور الهبیط-خان شیخون ، شهرک‌های«خربه مرشد» و «المنطار» و مزارع المنطار را در جریان شدیدترین عملیات طی هفته‌های گذشته آزاد کرد.

 
نیروهای سوری پس از تسلط بر این مناطق، خود را به سه کیلومتری ورودی غربی خان شیخون رساندند.

 
خان شیخون با توجه به اینکه مشرف بر مسیرهای اصلی و حیاتی است، اهمیت زیادی دارد. این مسیرها باعث شده که خان شیخون، حلقه وصل بین ریف‌های شرقی، غربی و شمالی بر ادلب باشد.

 
آزادسازی خان شیخون، گام نخست برای بازگشایی مسیر بین پایتخت اقتصادی سوریه (حلب) با پایتخت سیاسی این کشور (دمشق) است. اما از نظر نظامی، باعث خواهد شد که ارتش سوریه به راحتی بتواند به سمت شمال یعنی «کفرسجنة» و «معرة النعمان» پیشروی کند؛ منطقه‌ای که حلقه وصل مسیرهای بین‌المللی سوریه به سمت شمال، جنوب، شرق و غرب است.

 
همچنین تسلط ارتش سوریه بر خان شیخون به معنای تسلط کامل بر منطقه‌ای به وسعت صدها کیلومتر مربع از ریف شمالی حماه از جمله منطقه موسوم به «مثلث مرگ» است؛ مثلثی که شهرکهای «الزکاة»،  «اللطامنة» و «کفرزیتا» را به هم وصل می‌کند و با آزادی الزکاه، یک ضلع آن آزاد شد.
مرجع : خبرگزاری فارس
کد مطلب : 267341