توصيه به ديگران
۰
سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۴۸
انتقاد آل‌هاشم از اجرای ‌برنامه‌‌ مغایر با آموزه‌های دینی شهرداری تهران
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی ‌از اجرای ‌برنامه‌‌ مغایر با آموزه‌های دینی شهرداری تهران ‌در برج میلاد انتقاد کرد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم عصر امروز در دیدار پدران شهدا و شورای معاونان بنیاد شهید استان به مناسبت روز بزرگداشت شهدا اظهار داشت: ایثار و شهادت یک فرهنگ است و باید برای پیشبرد اهداف انقلاب و غنای فرهنگ عمومی با پاسداشت آرمان‌های شهدا به وصیت نامه‌های آنها عمل کنیم.

 
وی با بیان اینکه 22 اسفند صرفاً بهانه‌ای برای تجدید بیعت با آرمان‌های شهداست، افزود: همه روزهای سال متعلق به شهداست و مسئولان و مردم وظیفه دارند با ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، نظام اجتماعی را درمسیرانقلاب اسلامی قرار دهند.

 
امام جمعه تبریز خاطر نشان کرد: فاصله گرفتن از فرهنگ ایثار و شهادت ناهنجاری‌های مختلفی را در جامعه به دنبال دارد ولی برگزاری یادواره‌هایی به نام و یاد شهیدان هویت دینی و ملی را استحکام می‌بخشد.

 
وی با انتقاد از اجرای برخی برنامه‌های مغایر با آموزه‌های دینی گفت: اجرای برنامه‌ای خارج از عرف در برج میلاد تهران و توجیه این اقدامات از سوی مسئولان منافی اخلاق و فرهنگ اسلامی است و زمینه‌ای برای فاصله‌گیری از فرهنگ ایثار و شهادت است.

 
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی تصریح کرد: حضور در این گونه مراسم به منزله دوری از آرمان‌های انقلاب و شهدا است و من شخصاً هفته گذشته مراسمی را به نشانه اعتراض به پوشش نامناسب عوامل اجرایی آن ترک کردم.

 
وی بی‌اعتنایی به فرهنگ ایثار و شهادت را حرکت در مسیر بدخواهان نظام دانست و گفت: ما در برابر کسانی که تلاش می‌کنند به نحوی آرمان‌های شهدا، زنگار فراموشی بگیرد با اقتدار ایستاده‌ایم.

 
آل هاشم ابراز کرد: تجلیل از مادران، پدران و خانواده شهدا تکریم فرهنگ شهادت و دفاع مقدس است و توسعه و گسترش فرهنگ اصیل شهادت در حقیقت تکریم شخص نیست بلکه احترام به فرهنگ شهداست.

 
امام جمعه تبریز از بنیاد شهید و امور ایثارگران خواست با تشکیل و راه‌اندازی تیم‌های نظارتی و بازرسی، به خانواده‌های معظم شهدا به صورت مستمر سرکشی کنند.

 
وی در ادامه گفت: با تشکیل این تیم‌های نظارتی می‌توان به مسائل و مشکلات مختلف خانواده‌های شهدا و ایثارگران در طول روزهای مختلف سال رسیدگی و آنها را به نحو مقتضی پیگیری کرد.

 
آل‌هاشم با اشاره به هتک حرمت پرچم کشورمان در سفارت ایران در لندن هم گفت: دشمن درصدد نفوذ به جبهه‌های اعتقادی مردم ماست و در قالب طرفداران برخی فرقه‌ها در هیئت‌های مذهبی نیز رسوخ می‌کند.

 
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به رویش نسل چهارم انقلاب اسلامی تصریح کرد: این نسل طلائی باید غیرتمند، انقلابی و پرشور تربیت شوند تا دستاوردهای انقلاب اسلامی حفظ شود.

 
وی در پایان حضور جوانان در آیین‌های مختلف مذهبی و ملی همچون اعتکاف، کاروان‌های راهیان نور، مدافعان حرم، دفاع مقدس و نمازهای جمعه را نمونه‌ای از رویش‌های انقلاب اسلامی در سال‌های اخیر دانست و تاکید کرد: مسئولان باید مراقب این جوانان باشند چرا که نسل چهارم انقلاب، کشور را با دفاع از ارزش‌های اسلامی آباد خواهند کرد.
مرجع : تسنیم
کد مطلب : 231548