توصيه به ديگران
۰
جمعه ۱۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۴
کمک ۵۰۰ هزار تومانی شهرداری به ۱۰۰۰ مسجد
رئیس مرکز فعالیت‌های دینی شهرداری تهران با‌اشاره به مساعدت مالی ۵۰۰ هزار تومانی شهرداری به مساجد تهران به مناسبت عید غدیر گفت: این مرکز بسته‌های فرهنگی با عنوان «عید آسمانی غدیر» نیز در مساجد توزیع خواهد کرد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز حجت‌الاسلام محمدجواد صادق‌زاده، مشاور شهردار و رئیس مرکز فعالیت‌های دینی شهرداری تهران با اشاره به برنامه‌ها و کمک‌های این مرکز به مساجد تهران اظهار داشت: شهرداری تهران به مناسبت فرارسیدن عید غدیرخم برای نیمی از مساجد تهران شامل ۱۰۰۰ مسجد و دیگر امکان عمومی مانند بوستان‌ها، مترو، پایانه شهر تهران و ... بسته‌های فرهنگی (عید آسمانی غدیر) در نظر گرفته است و علاوه بر آن به مساجد مساعدت مالی ۵۰۰ هزار تومانی نیز خواهد داشت، البته ارزش ریالی بسته‌های فرهنگی تهیه شده برای هر مسجد، بسیار بیشتر از رقم مساعدت مالی است.

 
محتویات بسته فرهنگی عید آسمانی غدیر

 
وی با اشاره به محتویات بسته‌های فرهنگی مساجد افزود: این بسته‌ها شامل بروشور ایام غدیریه، روشمار غدیر، مجله آفتابگردان ویژه سنین کودک و نوجوان و ۳ اینفوگرافیک است، باتوجه به اینکه از ۱۰ ذی‌الحجه تا ۲۵ این ماه مناسبت‌های متعددی مانند مباهله، ابلاغ سوره توبه، ابلاغ سوره برائت و ... وجود دارد، تمامی اطلاعات و رویدادهای این ایام، در قالب سه اینفوگرافیک ۱۰۰ در ۷۰ طراحی شده است تا در مساجد تهران نصب شود.

 
معرفی ۵۰ نام روایی روز غدیر در مساجد

 
صادق زاده ادامه داد: ۵۰ نام روایی روز غدیر نیز در قالب بنرهایی به منظور معرفی هرچه بیشتر، طراحی شده است زیرا در روایات متعدد، روز عید غدیر به نام‌های مختلفی همچون روز شادی، روز جشن، روز سرور آل محمد(ص) و ... نامیده شده است که در قالب ۹ بنر با رنگ‌های متفاوت معرفی می‌شوند که این بنرها نیز برای نصب به این ۱۰۰۰ مسجد ارسال شده است.

 
رئیس مرکز فعالیت های دینی شهرداری تهران اضافه کرد: فایل لایه‌باز این بنرها نیز به مساجد و نواحی شهرداری ارائه می شود تا در صورت نیاز دیگر مراکز نیز چاپ و نصب شود.

 
جشن عید غدیر به بیرون از مساجد می‌آید

 
وی با بیان اینکه تلاش داریم برنامه غدیر امسال متفاوت‌تر از سال‌های گذشته برگزار شود، تصریح کرد: در جلسات مختلف از ائمه جماعت مساجد نیز درخواست شده است که برگزاری جشن‌های غدیر را صرفا محصور در محیط مسجد برگزار کنند و محیط اطراف مسجد و محل نیز بستر برگزاری جشن‌های غدیر خود قرار دهند تا جلوه بیشتری داشته باشد.

 
صادق زاده در پایان خاطرنشان کرد: برای کارکنان شهرداری تهران نیز براساس بسته فرهنگی عید آسمانی غدیر مسابقاتی طراحی شده است و مساجد نیز می‌توانند براساس این بسته‌ها برای نمازگزاران مسابقاتی را طراحی کنند.
مرجع : خبرگزاری فارس
کد مطلب : 266946