توصيه به ديگران
۰
يکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۸
روحانی: دولت در این شرایط سخت در کنار ملت است
رئیس جمهور با بیان اینکه دولت در این شرایط سخت با تمام توان در کنار ملت خواهد بود،گفت: با کمک مردم سخت ترین مشکلات را پشت سر می‌گذاریم.
روحانی: دولت در این شرایط سخت در کنار ملت است
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصرامروز، رئیس جمهور در جمع مردم کنگان گفت: بسیار خوشحالم که  به استان دلاور بوشهر سفر می‌کنم و در هر سفری به این استان شاهد حرکتی بسیار مهم در زمینه اقتصادی بودیم.

 
وی با تقدیر از ملت ایران به دلیل تحمل مشکلات و سختی‌های اقتصادی اظهار داشت: مردم در همه مراسمات انقلابی، دینی و مذهبی اجتماعشان را به رخ جهانیان کشیدند و به دشمن اعلام کردند که هر سختی که باشد تسلیم نخواهند شد.

 
روحانی ادامه داد: همه ما می دانیم که دشمنان ما در یکسال گذشته تمام توان خود را برای فشار بر زندگی مردم آورده اند و امید آن‌ها این بود که مردم از مسیر انقلاب و نظام و اعتقاداتشان جدا شوند، اما این مردم سختی‌های زندگی را پذیرفتند و به دشمنان این سرزمین با صدای بلند پاسخ منفی دادند.

افزایش حقوق کارمندان و کارگران در سال آینده

 
رئیس جمهور با اشاره به اینکه امسال توان ما برای افزایش حقوق بیش از ۲۰ درصد نبود و همه تلاش خود را به کار گرفته ایم که رفاه مردم را فراهم کنیم ،گفت: در بودجه سال آینده برای دارندگان درآمد ثابت اعم از کارمندان و بازنشستگان که مجموع آن‌ها حدود پنج میلیون و ۵۰۰ هزار نفر است و برای همه کارگران که ۱۴ میلیون نفر هستند تلاش کردیم که بتوانیم حقوق و مستمری کارمندان حدود ۲۰ درصد و برای کارگران بیش از ۲۰ درصد برای سال آینده افزایش قائل باشیم.

 
وی افزود:در آخرین هفته سال ۹۶ در شورالی عالی کار ۲۰ درصد مستمری برای کارگران و کارمندان در نظر گرفته شد.

 
روحانی ادامه داد : افزایش ۲۰درصدی حقوق کارمندان را با فرمول خاص مجلس تصویب کرده و تبدیل به قانون شده و برای کارگران هم این هفته بررسی می‌کنیم و تصویب می‌کنیم که دستمزد آن‌ها هم ۲۰ درصد افزایش یابد.

 
وی افزود: مردم در مقاطعی مشکلات داشتند و هنور هم دارند و باید توان دولت و مسئولان به گونه‌ای باشد که شب عید مردم بتوانند تا حدی احساس راحتی کنند و اولین حمایت از کسانی است که حقوق ثابت دارند و دومین حمایت از کسانی است که تحت فشار هستند.

پرداخت ۳۴ هزار میلیارد تومان برای طرح‌های عمرانی در سال جاری

 
روحانی گفت: ما تا کنون ۳۴ هزار میلیارد تومان برای طرح‌های عمرانی پرداخت کردیم و امیدواریم در این چند روز هم این رقم را افزایش دهیم.

 
رئیس جمهور با اشاره به اینکه این منطقه باید فارغ از شیعه و سنی باشد ،گفت: ما می‌خواهیم با همسایگانمان صمیمی باشیم  و فارغ از شیعه و سنی هدف توسعه منطقه باشد.

 
روحانی گفت : به قول‌ها و وعده‌هایمان در سفر قبلی به  استان بوشهر عمل کردیم و تاکنون ۶۲۴ میلیارد تومان اختصاص دادیم که بالاتر از تعهدمان بود.

 
وی افزود:اما برخی طرح‌ها تا کنون تکمیل نشده به ۲۹ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارند که تعهد می‌کنیم پرداخت کنیم.

 
رئیس جمهور گفت: این استان از نظر جاده و آب و کشاورزی آب شیرین کن سد و گردشگری ظرفیت‌های خوبی دارد و مسئولیت دولت سنگین است.

افتتاح بزرگترین طرح انرژی کشور

 
وی با بیان اینکه امروز یکی از بزرگترین طرح‌های انرژی کشور را افتتاح می‌کنیم ، گفت:۴ فاز پارس جنوبی با سرمایه گذاری ۱۱ میلیارد دلار راه‌اندازی می‌شود و در اواخر فروردین یک طرح آبی کشاورزی که حدود ۱۰ میلیارد سرمایه گذاری شده، به بهره‌برداری می‌رسد.

 
وی تاکید کرد: علی رغم فشار دشمنان ملت راه خود را با قدرت ادامه می‌دهد.

روابط ایران و عراق در جهان مثال زدنی  است

 
روحانی با بیان اینکه روابط دو ملت ایران و عراق در جهان مثال زدنی  است، گفت: اراده دو دولت روابط صمیمانه بین دو ملت است و این رابطه نمونه‌ای برای سایر کشور‌ها است، ما می‌خواهیم با دیگر همسایگان هم به این سطح روابط برسیم، اگر با بعضی مشکل داریم آغازگر مشکل آن‌ها بوده اند و هدف ما همیشه حفظ دوستی با همسایگان بوده است.

 
وی با بیان اینکه آیت الله سیستانی از افتخارات شیعه در جهان است تصریح کرد: سالانه ۷ میلیون جمعیت بین ایران و عراق تردد می‌کنند در این سفر تصمیم گرفته شد تا روادید برای مردم رایگان شود تا مردم سفر خود را در ایام اربعین و غیر اربعین انجام دهند.

طرح‌های بوم گردی افزایش یابد

 
وی ادامه داد: احداث و توسعه جاده‌ها در راستای توسعه گردشگری و جذب گردشگران داخلی و خارجی از اولویت‌های دولت در استان بوشهر است و در این زمینه بومگرد‌هایی نیز باید توسعه می‌یاید.

 
روحانی با اشاره به وجود ۲۵ مرکز بومگردی در استان بوشهر اظهارداشت: جذب گردشگر می‌تواند شتاب توسعه‌ای را در این استان بیشتر کند.

وی گفت: در زمینه کشاورزی باید سامانه‌های نوین آبیاری و کشت گلخانه‌ای توسعه داده شود و در این زمینه در سفر امروز ده‌ها طرح کشت گلخانه‌ای اجرایی می‌شود.

 
روحانی ادامه داد: بوشهر مرکز انرژی کشور است، بیشترین گاز کشور از این استان است که در برابر این بهره برداری این منابع زیرزمینی مردم استان نیز باید از آن بهره‌مند شوند.

 
وی افزود: در این زمینه وزارت نفت و سایر وزارتخانه‌ها باید استخدام مهندسان و کارکنان خود در این منطقه راحتی الامکان از بومی استان بوشهر جذب کنند.

 
روحانی ادامه داد: می‌دانم برخی از این شهرستان‌ها از جمله کنگان و عسلویه از لحاظ محیط زیست در رنج هستند که باید آن را حل کنیم.

 
وی گفت: در همین جا به وزیران کشور، نفت، مسکن و راه شهرسازی، بهداشت و درمان و رئیس سازمان‌های محیط زیست و برنامه و بودجه دستور می‌دهم بعد عید نورز کمیته‌ای تشکیل و ظرف ۳ ماه طرح خود را برای حل مشکل محیط زیستی این منطقه به دولت بیاورند.

 
وی یادآور شد: در این سفر برای ۵۱ پروژ ۱۵۶۹ میلیارد تومان اختصاص می‌یابد که با این شرایط همه طرح‌های استان بوشهر باعث سربلندی و آبادانی بیش از پیش این استان خواهد شد.
مرجع : باشگاه خبرنگاران جوان
کد مطلب : 254543