توصيه به ديگران
۰
سه شنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۳
غرب گدایان با کدام کلید واژه ها به ترامپ گرای وفاداری می دهند؟!
باید قبول کنیم که استراتژی نرمالیزاسیون همچنان حضور فعالی در کنار دیگر حملات نرم افزاری و سخت افزاری دشمنان داخلی در مقابله با انقلاب اسلامی دارد.
غرب گدایان با کدام کلید واژه ها به ترامپ گرای وفاداری می دهند؟!
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس سیاسی عصر امروز باید قبول کنیم که استراتژی نرمالیزاسیون همچنان حضور فعالی در کنار دیگر حملات نرم افزاری و سخت افزاری دشمنان داخلی در مقابله با انقلاب اسلامی دارد. بازخوانی تعدادی از این تلاشها که جدیدا هم در فضای رسانه ای اصلاح طلبان برای زدودن آثار و نمادهای فرهنگی – دینی و قبح زدایی از برخی موضوعات البته با مقداری چاشنی ترس از امنیت و آينده کشور روند رو به تزاید نیز دارد می تواند مصادیقی بر صحت این ادعا باشد:

۱- فیاض زاهد، چهره اصلاح طلب و فعال فتنه 88 و از چهره های نزدیک به مهدی کروبی (عضو شورای سردبیری روزنامه اعتمادملی): کاهش سطح اعتماد عمومی تشدید شده و به افزایش مشکلات اجتماعی انجامیده، کشور و جامعه در شرایط سختی قرار دارد و اگر اقدامی نشود هر لحظه بیشتر به نقطه ابربحران نزدیک می‌شویم اگر ترامپ رای بیاورد، بعید نیست به‌سمت تغییرات بنیادی در ایران حرکت کنند و ما داخل کشور لازم است کمربندها را سفت‌تر ببندیم و حاکمیت هم باید با اعلام عفو عمومی زندانیان سیاسی و تغییر روش با امثال نسرین ستوده‌ها و نرگس محمدی‌ها و دیگران، پالس‌های مثبتی صادر کند. به‌ واقع هیچ دورنمای مثبتی برای حل مساله حصر یا افزایش سطح قدرت نهادهای مدنی قائل نیستم. چرا که حتی اگر دولت هم بخواهد، امروز مجلسی روی کار آمده و نه‌تنها تمایلی به این اهداف ندارد، بلکه یکسر مخالف آن است و نخواهد گذاشت این اهداف به سرانجام برسد.

۲-  علی مطهری، نماینده حاشیه ساز مجلس دهم، کاندیدای ردصلاحیت شده مجلس یازدهم و صاحب نظریه ارتباط گیری امارات با اسرائیل تقصیر ایران است می گوید: ما نمایندگانی داریم که صرفا می‌خواهند از تصمیمات حاکمیت دفاع کنند حتی اگر جایی حق مردم ضایع شود. نمایندگان نباید کاری کنند که دست و بالشان بسته شود. ما نشانه‌هایی می‌بینیم که مجلس یازدهم تمایل دارد استقلال خودش را محدود کند و منویات برخی اعضای شورای نگهبان را اجرا کند که با آزادی بیان سازگار نیست. اگر بخواهند ابزار دست این افراد شوند وضعیت خطرناک می‌شود.

۳- علی‌محمد نمازی فعال سیاسی اصلاح‌طلب و عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی در گفتگو با روزنامه اصلاح طلب آرمان: من معتقدم بايد با استفاده از يک حکم نظامي اين دولت را تا شش ماه ديگر تمديد کنند حالا اگر ترامپ راي نياورد، برود و بايدن به جايش بيايد، ممکن است معضلات کشور به نحوي و تا حدودي درست شود. اگر هم نشد که بايد تکليف روشن شود و به نوعي با ترامپ کنار بياييم و مذاکره کنيم. از طرف ديگر ممکن است تغييري شگرف در سياست خارجي ايران رخ دهد. آنها هنوز به رئيس دولت اصلاحات اميدوار هستند و از او به نيکي ياد مي کنند لازم نيست که حتما رئيس دولت اصلاحات خودش مستقيما وارد عمل شود. بزرگان مي‌توانند اين کانديداها را به مردم معرفي کنند و پشتشان بايستند.

۴- حسین کاشفی، فعال اصلاح طلب و عضو حزب اتحاد ملت، در گفت‌و‌گو با اعتماد آنلاین: نه تنها اصلاح‌طلبان بلکه کل نظام با این اتهام از سوی مردم روبه‌رو هستند که به شرایط و مشکلات‌شان بی‌اعتنایی شده است. شورای‌ نگهبان باید به مردم پاسخ بدهد که چرا در سنوات گذشته نیروهای کارنامه‌دار و امتحان‌ پس‌داده را از حضور در انتخابات محروم و فضا را برای خودنمایی کسانی فراهم کرد که صلاحیت و شایستگی لازم را برای فعالیت مثبت ندارند. مرور کارایی و کارآمدی دولت آقای خاتمی این پیام را می‌رساند که اصلاح‌طلبان به قدری نیروی قوی دارند که بتوانند مشکلات بحث‌های خارجی، فرهنگی، اقتصادی و... را حل کنند. همچنین نمی‌توان این نکته را فراموش کرد که پاکدستی و امانتداری اصلاح‌طلبان برای همه به اثبات رسیده است. شرایط آن‌قدر بد است که باید کل نظام اراده‌ای جدی برای تغییر اوضاع کشور داشته باشد.

در پایان این نوشتار شایسته است تا به سخنان صادق خرازی از اصلاح طلبان شناخته شده توجه کنیم که اقرار می کند که اصلاح طلبان چگونه گرابه دشمن می دادند وی چهار سال پیش در گفت‌وگویی به ارتباط پنهانی برخی اصلاح‌طلبان با محافل دشمن سخن گفت.

خرازی که در دوران حکومت دولت اصلاحات، سفیر ایران در فرانسه بود، درباره ارتباطات نهانی برخی اصلاح‌طلبان با دشمن گفت: «من اصلاح‌طلبی که نمادش خارج از کشور باشد و پول بگیرد را قبول ندارم. اینکه بروند و اتهام بزنند و بد و بیراه بگویند و شانتاژ کنند را قبول ندارم. کسانی را یادم است که در دورانی که سفیر بودم با خارجی‌ها مذاکره می‌کردند و به دشمن گِرا می‌دادند؛ من آن‌ها را به‌ عنوان اصلاح‌طلب قبول ندارم. لیستشان را هم دارم و اگر قرار باشد روزی ارائه دهم، ارائه خواهم داد. (تسنیم/۱۰ تیرماه۱۳۹۸/ گرای اصلاح‌طلبان تندرو به دشمن).

این مطالب نشان می دهد که اصلاح طلبان همچنان رگه های وابستگی خود به غرب و آمریکا را حفظ کرده و همچنان می توانند سرمایه غرب در مقابله با انقلاب اسلامی تلقی شوند.

رضا احمد زاده
کد مطلب : 287421