توصيه به ديگران
۰
يکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۹
جهش دوباره مصرف برق در آغاز هفته/ رشد ۶۶۰۰ مگاواتی
ثبت پیک ۵۳ هزار و ۱۶۲ مگاواتی مصرف برق در روز گذشته نسبت به پیک روزانه روز قبل یعنی در فاصله زمانی حدوداً ۲۴ ساعت، افزایشی ۶ هزار و ۶۰۲ مگاواتی داشت و این مسئله نشان دهنده رشد قابل توجه مصرف برق وسایل سرمایشی در روز گذشته بود.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، پیک مصرف برق با کاهش قابل توجه نسبت به روزهای قبل در روز جمعه (بیستم مردادماه) به 48 هزار و 68 مگاوات رسید. نکته قابل توجهی که در ثبت پیک مصرف روز جمعه مشاهده می شود ثبت این رقم در ساعت 20 و 54 دقیقه و پیشی گرفتن پیک شبانه از پیک روزانه در این روز بود.

 
با کاهش قابل توجه پیک روز (46 هزار و 560 مگاوات) در روز جمعه پیک شبانه از پیک روزانه سبقت گرفت و این به معنای افزایش مصرف برق در ساعات اولیه شب نسبت به مصرف برق وسایل سرمایشی در ساعات میانه روز بود.

 
اما بار دیگر با افزایش مصرف برق در ساعات پیک روزانه (12 تا 16) در روز شنبه (بیست و یکم مردادماه) پیک مصرف برق در ابتدای هفته در ساعت 14 و 46 دقیقه به میزان 53 هزار 162 مگاوات به ثبت رسید. این رقم که نسبت به پیک روزانه روز قبل یعنی حدود 24 ساعت قبل، افزایشی 6 هزار و 602 مگاواتی داشت، نشان دهنده رشد قابل توجه مصرف برق وسایل سرمایشی در روز گذشته بود.

 
همچنین شب گذشته در ساعات پیک شبانه روز شنبه (20 تا 23) شاهد ثبت پیک شبانه به میزان 51 هزار و 100 مگاوات بودیم که این رقم نیز نسبت به پیک شبانه روز جمعه، افزایشی 3 هزار و 32 مگاواتی داشت.

 
از اینرو ضروری است در جهت مدیریت مصرف برق، مشترکان خانگی در مصرف برق وسایل سرمایشی در میانه روز و عدم استفاده از وسایل برقی پرمصرف در ساعات پیک (12 تا 16 و 20 تا 23) توجه لازم را داشته باشند.
مرجع : تسنیم
کد مطلب : 213116