توصيه به ديگران
۰
پنجشنبه ۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۲
دادستان کل کشور:
انفصال چند قاضی فاسد از دستگاه قضا / ۷ تا ۱۰ پرونده قاضی دیگر آماده رسیدگی در دادگاه عالی
دادستان کل کشور با تاکید بر اینکه دستگاه‌های دولتی و اجرایی با مدیران فاسد برخورد کنند،گفت: در همین یکی دو هفته اخیر پرونده ۵ یا ۶ قاضی فاسد را در محکمه عالی رسیدگی و آن‌ها را از دستگاه قضایی منفصل کردیم.
انفصال چند قاضی فاسد از دستگاه قضا / ۷ تا ۱۰ پرونده قاضی دیگر آماده رسیدگی در دادگاه عالی
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری ‌در جمع قضات و کارکنان دادگستری شهرستان مراغه‌ با اشاره به برخورد قاطع با فساد اظهار داشت:‌ اراده و تصمیم دستگاه قضایی برخورد جدی با مفاسد درون دستگاه قضا‌ست.

 
وی با بیان اینکه در ‌دو هفته اخیر پرونده 5 یا 6 قاضی فاسد را در محکمه عالی رسیدگی و آن‌ها را از دستگاه قضایی منفصل کردیم، گفت: ‌هفت تا ده پرونده دیگر آماده رسیدگی در دادگاه عالی است.

 
‌‌منتظری ‌با اشاره به انتظار مقام معظم رهبری در زمینه تحول در دستگاه قضایی‌ خاطرنشان کرد: در این راستا با حضور رئیس قوه قضاییه، تحول در این دستگاه در دستور کار قرار گرفت و تاکنون اقداماتی هم صورت گرفته است.

 
وی اقدامات قضات و کارکنان دادگستری را یکی از جلوه‌های بروز و ظهور تحول در دستگاه قضایی عنوان کرد و بیان داشت: اگر تحول در بدنه قوه قضاییه صورت نگیرد طبیعتاً تحول واقعی در قوه قضاییه را شاهد نخواهیم بود.

 
‌منتظری ادامه داد: مردم انتظار دارند فرآیند دادرسی و رسیدگی به حکم خیلی طولانی نباشد و مهم‌تر اینکه احکامی که صادر می‌شود اجرا شود.

 
دادستان کل کشور یادآور شد: تحولی که موردنظر و دستور مقام معظم رهبری و رییس قوه قضاییه است در حقیقت امیدی در مردم ایجاد کرده است.

 
وی در ادامه به اشاره به برخورد قاطع با فساد، ادامه داد: طبیعتاً وظیفه دستگاه قضا است که با هرنوع فسادی برخورد کند و از سوی دیگر دستگاه قضایی مصمم است نسبت به سلامت خود اقدامات لازم را مورد توجه قرار دهد.

 
دادستان کل کشور با بیان اینکه اراده و تصمیم دستگاه قضایی برخورد جدی با مفاسد درون دستگاه قضا است، گفت: در همین یکی دو هفته اخیر پرونده 5 یا 6 قاضی فاسد را در محکمه عالی رسیدگی و آن‌ها را از دستگاه قضایی منفصل کردیم. همین امروز که با دادستان انتظامی قضات که دبیر کمیسیون کارشناسی هم هست صحبت می‌کردم گفت که حدود هفت الی ده پرونده دیگر آماده رسیدگی در دادگاه عالی است.

 
وی تاکید کرد: افتخار می‌کنیم که با صدای بلند اعلام نماییم که با قاضی فاسد برخورد خواهیم کرد و برخورد می‌کنیم.

 
‌منتظری از دستگاه‌های دولتی و اجرایی خواست که با مدیران فاسد برخورد کنند و گفت: وظیفه داریم که خودمان را از هر نوع آلودگی تطهیر کنیم تا بتوانیم با فساد در جامعه مبارزه کنیم.

 
وی اقدامات صورت گرفته در دادگستری شهرستان مراغه را خوب ارزیابی کرد و گفت: انتظار همه مسئولان قضایی از بدنه قوه قضاییه این است که سلامت خود را مراقبت کنند و به صورت جدی در پای مبارزه با هر نوع فسادی بایستند.

 
‌منتظری با تاکید بر ضرورت حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی در کشور اظهارداشت: یکی از مهم‌ترین اولویت‌های کاری دستگاه قضایی در کشور حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی در کشور است و در این راستا اقدامات لازم انجام می‌شود.

 
وی اظهارکرد: درحال حاضر واحدهای تولیدی و صنعتی در کشور با مشکل کمبود منابع مالی و سرمایه در گردش روبرو هستند که باید با همکاری بانک‌های عامل و مسئولان ارشد کشور موضوع برطرف شود.

 
دادستان کل کشور در ادامه با اشاره به برخی سیاست‌های کاری جدید دستگاه قضایی اظهارکرد: دستگاه قضایی یکی از وظایف خودرا در شرایط کنونی حمایت از واحدهای تولیدی می‌داند و در این راستا بخشنامه‌های اجرایی به دادگستری‌های کل کشور ابلاغ شده است.

 
منتظری تصریح کرد: استفاده از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در کشور برای رفع موانع تولید و اقتصادی در کشور ضروری است و تنها راه برون رفت از این مشکلات برنامه ریزی است.

 
دادستان کل کشور ادامه داد: همه مسئولان باید با همدلی و همکاری مردم موانع پیش روی واحدهای تولیدی و بنگاه‌های اقتصادی در کشور را حذف خواهند کرد.

 
‌منتظری در ادامه با اشاره به آمار نگران کننده سرقت در آذربایجان شرقی گفت: براساس آمار رسمی موجود در کشور آذربایجان شرقی در رتبه آمار جرائم و سرقت در مرحله نگران کننده‌ای بوده و قابل قبول نیست و باید دستگاه قضایی با همکاری نیروهای انتظامی و امنیتی نسبت به کاهش آمار موجود اقداماتی را انجام دهند.

 
به گزارش تسنیم دادستان کل کشور با تاکید بر جلوگیری از برخی هزینه‌های اضافی در ادارات و سازمان‌ها اظهارکرد: در برخی از ادارات و سازمان‌ها هزینه‌های اضافی انجام می‌شود که باید مدیران دقت لازم را در نگهداری سرمایه‌های ملی داشته باشند.
کد مطلب : 271446