توصيه به ديگران
۰
چهارشنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۰۳
انگلیس مبلّغ وهابی را آزاد می‌کند
مبلّغ وهابی تنها بعد از گذراندن نیمی از حبسش در انگلیس آزاد می‌شود.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، «انجم چودری» یکی از واعظان بدنام وهابی در انگلیس که دو سال پیش به زندان افتاده بود، ماه آینده آزاد می‌شود.

 
به نوشته روزنامه تلگراف، چودری که به اتهام تشویق مردم به سوی گروهک تروریستی داعش، سال ۲۰۱۶ به گذراندن پنج سال و نیم حبس محکوم شده بود، چند هفته بعد از زندان بیرون می‌آید. 

 
دولت انگلیس روز سه شنبه (دیروز) اعلام کرد قدرتی برای جلوگیری از آزادی این فرد ندارد. «روری استوارت» معاون وزیر دادگستری انگلیس در امور زندان‌ها، در این باره گفت «وی [چودری] فردی است که واقعا خطرناک است. ما، او را با دقت زیر نظر خواهیم داشت».

 
وزارت دادگستری انگلیس گفته است وی دو سال و اندی از حبس خود را گذرانده و مابقی دوران حبس را به کارهای خدمات عامه خواهد پرداخت. 

 
اقدامات چودری برای دعوت از مردم به داعش از طریق سخنرانی‌ها انجام می‌گرفت. چودری زمانی سخنران سازمانی به نام «المهاجرون» بود که سازمانی در ارتباط با گروهک‌های تروریستی زیادی است.

 
اکنون با انتشار خبر آزادی وی طی هفته‌های آینده، برخی در انگلیس از این مسئله ابراز نگرانی شدید کرده‌اند و انتظار می‌رود سرویس‌های امنیتی انگلیس وی را زیر نظر بگیرند. 

 
در زمان دستگیری چودری، شبکه بی‌.بی‌.سی گزارش داده بود، بسیاری از افرادی که در انگلیس طی سال‌های دو یا سه سال منتهی به ۲۰۱۶ به دلیل اقدامات تروریستی بازداشت شده بودند، تحت تاثیر سخنرانی‌های «انجم چودری» قرار گرفته و جذب تروریست‌ها شده بودند.

 
این مبلّغ وهابی اقدام به جذب حداقل ۱۰۰ انگلیسی به داعش، بین سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۵ کرده بود. وی در زمان دستگیری  به ۱۵ توطئه تروریستی برای ۲۰ سال قبل از آن نیز متهم بود.
مرجع : خبرگزاری فارس
کد مطلب : 242736