توصيه به ديگران
۰
پنجشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۵۴
تردد 20 میلیون خودرو در کشور
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه امروز 20 میلیون خودرو در کشور وجود دارد که سالانه یک میلیون خودرو نیز به آن اضافه می‌شود از منعقد شدن چندین هزار میلیارد تومان قرارداد طی سه سال گذشته در حوزه راه خبر داد .
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، عباس آخوندی بعد از ظهر امروز در آیین افتتاح فاز سوم کنارگذر غرب اصفهان با اشاره به اینکه اتفاقات خوبی در زمینه قانون مشارکت بخش خصوصی با وزرات راه شهرسازی رخ داده است، اظهار داشت: قانون به بخش خصوصی این اجازه را می‌دهد که در ساخت، نگهداری و ناوگان در همه بخش‌های هوایی، زمینی و دریایی مشارکت داشته باشد.

 
وی با بیان اینکه آیین‌نامه قدیمی این قانون بر آزادراه متمرکز بوده است، افزود: آیین‌نامه قدیمی این قانون ساخت را در اختیار دولت و هزینه را بر عهده بخش خصوصی قرار داده بود که این قانون تغییر داده‌ شد و ساخت را بر عهده بخش خصوصی و به صورت شریک قرار دادیم تا مشکلات این آیین‌نامه حل شود.

 
وزیر راه و شهرسازی به بستن چند هزار میلیارد تومان قرارداد با همین آیین‌نامه اشاره و خاطرنشان کرد: بستن این قراردادها باعث افزایش  توجه سرمایه‌گذاران شده است؛ در این رابطه می‌توان مطرح کرد که بخش خصوصی 70 درصد و بخش دولتی 30 درصد در این پروژه‌ها شریک هستند و دوره بازگشت تسهیلات نیز 12 ساله است.

 
وی در ادامه از منعقد شدن چندین هزار میلیارد تومان قرارداد طی سه سال گذشته خبر داد و عنوان کرد: بازگشت سرمایه در این قراردادها کاملاً اقتصادی است و تحمیلی از سوی دولت نخواهد بود.

 
آخوندی تصریح کرد: کمربند شرق و غرب اصفهان در آینده اصفهان بسیار تأثیرگذار است و دسترسی‌ها و عبور را تسهیل می‌کند و با سرعت بسیار خوبی پروژه‌ها در حال انجام هستند.

 
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه امروز 20 میلیون خودرو در کشور وجود دارد که سالانه یک میلیون خودرو نیز به آن اضافه می‌شود و این تعداد حجم ترافیکی سنگینی ایجاد می‌کند، گفت: راه‌اندازی دو کنارگذر غرب و شرق می‌تواند در ساماندهی ترافیک استان اصفهان تأثیرگذار باشد.
کد مطلب : 219138