۱
توصيه به ديگران
۰
پنجشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۳
نگاهی دوباره به کلاهی گشاد به نام برجام!
دولت که مست غرور بود آمد واژه بُرد- بُرد را درایران و افکار عمومی رواج داد در حالیکه مسئله برد برد دروغ و از نظر علم سیاست هیچ مبنائی نداشت چون ما فقط امتیاز دادیم و چیزی نمی گرفتیم و لذا برد برد معنی اش این است که یک چیزی بدهیم و یک چیزی بگیریم اما در عمل اینگونه نبود.
نگاهی دوباره به کلاهی گشاد به نام برجام!
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس سیاسی عصر امروز این روزها که سخت ترین ایام را به مدد سیاست های اشتباه دولت اصلاح طلب روحانی، مردم ما تحمل می نمایند باید نگاهی دقیق به برجام این دست پخت دولت برای مردم کشورمان داشت.

برجامی که باعث بی اعتباری ملت و تحمل فشارهای سنگین بر آنها و کشور شده است چیزی جز حاصل سیاست های همه اصلاح طلبان و دولتیان و "تَکرار" کننده آنها نمی باشد.

برای همین یکبار دیگر به ماجراهای این توافقنامه از ابتدا تا انتها نگاهی دوباره می اندازیم تا بار دیگر با بازی الفاظ دولتیان به خطا نرویم:

۱- رهبری از روز اول با برجام مخالف بودند و می دانستند که آمریکا قابل اعتماد نیست اما به اصرار آقای روحانی پذیرفتند و بعبارتی علیرغم اینکه می دانستند خطرناک و بی نتیجه است اما به عقل دولت احترام گذاشتند.

۲- قرار بود فقط درمورد هسته ای مذاکره و توافق شود و فقط یک برجام نه دو یا سه و یا چند برجام و با ۵ کشور جهان به اضافه آمریکا که به ۱+۵ مشهور شد.

۳- این مباحث اول در ژنو و بعد لوزان و بعد درنیویورک ادامه پیدا کرد و بعد از مدتی مذاکرات منحرف شد و کم کم آمریکا باترفند مذاکرات را فقط با خودش تنظیم می کرد که در این مرحله روحانی گفته بود مسقیم با کدخدا مذاکره کنیم حل می شود و ۵ کشور دیگر ازآمریکا تبعیت میکنند که رهبری متوجه شدند و فرمودند حق ندارید فقط با آمریکا مذاکره کنید باید برگردید به قرار قبلی و با ۱+۵ مذاکره کنید که بعد از چند روز به روال قبلی همان مذاکره ۱+۵ برگشت و مذاکرات ادامه پیدا کرد و ترفند آمریکا شکست خورد.

۴- دولت که مست غرور بود آمد واژه بُرد- بُرد را درایران و افکار عمومی رواج داد در حالیکه مسئله برد برد دروغ و از نظر علم سیاست هیچ مبنائی نداشت چون ما فقط امتیاز دادیم و چیزی نمی گرفتیم و لذا برد برد معنی اش این است که یک چیزی بدهیم و یک چیزی بگیریم اما در عمل اینگونه نبود فقط ما مجبور شدیم که تمام داشته های خودمان را دادیم و هیچ چیز نصیب ملت ایران نشد.

۵- دولت چند خلاف کرد قرار بود فقط باشش کشور و آنهم فقط درمورد هسته ای مذاکره شود ‌آنهم با شرطهای رهبری که تعیین کرده بودند نه برجامهای ۱ تا ۶؛

۶- رهبری یک شرط ۹ ماده ای به مجلس و یک شرط ۱۹ ماده ای به شورای امنیت ملی دادند که نظارت کنند و در این چارچوب امضاء شود که اینها کوتاهی و در ۲۰ دقیقه برجام را بستند.

۷- آقا دستور دادند مرحله ای و تدریجی انجام بشود مثلا یکی بدهیم و یکی بگیریم. مثلا نطنز تعلیق شود و یک تحریم برداشته شود و یا آب سنگین اراک به خارج فروخته شود و آمریکا بخشی از طلب مارا بدهد و سیستم بانکی بین المللی باز شود.

۸- آقادستور دادند قرارداد برجام (فک شیت) توسط تیم مذاکره کننده و دولت در اختیار مردم گذاشته شده و مردم را از مفاد ان آگاه کنند که دولت این کار را هم نکرد.

۹- تمام قرارداد بصورت محرمانه بین ایران و ۱-۵ بویژه آمریکا امضاء شد بدون اینکه اصل قراداد را به مجلس بدهند و یامردم را درجریان بگذارند و حتی به رهبری هم خلاف واقع گفتند.

۱۰- اینها خلاف کردند در حالیکه قرار بود فقط در مورد برجام مذاکره کنند محرمانه برجام ۱ تا ۶ را با دشمنان بستند وقول دادند به این طریق:
اول: هسته ای؛ دوم: بحث تروریست؛ سوم: حقوق بشر؛ چهارم: سامانه بانکی بین المللی مثل اف ای تی اف - سی اف تی و پالرمو؛ پنجم: عدم پشتیبانی از حزب الله ومحور مقاومت؛ ششم: چند مسئله دیگر و لذا بطور محرمانه آقای طیب زاده وزیر اقتصاد روحانی یک تعهد مالی امضاء کرد و تعدادی تعهد دیگر توسط دولت داده شد.

۱۱- بعد از امضاء شدن برجام یکروز آقای روحانی در یک سخنرانی علنی اعلام کرد که برجام یک تمام شد و حالا می رویم برای اجرای برجام ۲ که در این موقع رهبری علنی صحبت کردند که مردم هم بفهمند چه اتفاقی افتاده و فرمودند برجام دو و سه و غیره نداریم و جلوی دولت را گرفتند.

۱۲- برخلاف دستور رهبری و بدون اینکه اقدام مناسبی بشود و آمریکا تحریمها را بردارد دولت بصورت یکطرفه مراکز هسته ای را تعطیل و خراب کرد که آژانس آمد و بعد از بازررسی در بیش از ۱۰ مرحله به سازمان ملل اعلام کرد که ایران به تمام تعهداتش اقدام کرده است.

۱۳- بعداز امضاء برجام وانجام تعهدات یکطرفه از سوی ایران ضمن اینکه هیچگونه اقدام مثبتی نشد تازه فشارها و تحریمهای جدید ازسوی آمریکا شروع شد.

۱۴- در خلال مذاکرات برجام قرار شد فرانسه کارخانه پژو را در ایران تقویت و سرمایه گذاری کند در حالیکه کارخانه پژو فرانسه در حال ورشکستگی و اخراج بیش از یک هزار کارگر خود را داشت با گرفتن دلار از ایران و نجات خود یک مرتبه و بصورت یکطرفه از قرارداد خارج و به تعهداتش هم عمل نکرد و قراردادهای نفتی توتال هم باز با خروج یکجانبه فرانسوی ها بهم خورد!

۱۵- با نفودیهایی که درتیم مذاکره کننده گرفتند معلوم شد که با خیانت برخی از افراد دولتی و ترفند آمریکا خسارت سنگینی به مردم ایران وارد شده است که نتیجه آن وضع اقتصادی مردم است.

۱۶- قطعا از روز اول طرح نفوذیها در دولت این بوده که هسته ای را از بین ببرند و با فتنه های پشت سرهم نظام را سرنگون کنند.

۱۷- روح برجام و جسم برجام؛ اینها حرف مفت است و هیچگونه مبنای عقلی ندارد بلکه بازی با الفاظ و سرگرم کردن مردم است.

۱۸- آقای روحانی قول داده بود که به محض امضاء برجام بصورت یکجا تمام مشکلات اقتصادی کشور حل می شود اما نشد پس یا خلاف واقع گفته و یا خوش خیالی کرده یا اصلا عرضه این کار را نداشته است و متاسفانه حالا که ضرر و خیانت دشمن را دیده هنوز هم او وجهانگیری و وزیر خارجه و سایر دولتیها از برجام دفاع می کنند با این صورت الان دیگر باید به نیت آنها شک کرد.

در پایان؛ مطالب زیاد است و تذکرات رهبری و عملکرد دولت و انتقاد دلسوزان برای مردم روشن است و دولت قصد داشت تمام مشکلات را به گردن رهبری بیندازد که انداخته است و اینکه می گویند فرمایشات آقا باعث شکست برجام شده و یا مطالب دیگر را می گویند همه دروغ است و پاسخگوی اصلی شخص آقای روحانی است و باید دلیل قانع کننده برای ملت ایران بیاورد.

و بقیه حرفهای او بیخود است چون تمام اختیار را رهبری به ایشان دادند که کار مثبت انجام دهند نه اینکه و به قول رهبری برجام یک خسارت محض و یک تجربه بود . والسلام

مرداد 99 فرهادنیا
کد مطلب : 285432
۱۳۹۹-۰۵-۰۵ ۱۸:۳۷:۵۲
کلاه گشاد سرکی رفت مشخص کنید