۱
توصيه به ديگران
۱
سه شنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۱
نظر رئیس‌کمیسیون آموزش مجلس درباره مدرک روحانی
زاهدی گفت: به دنبال پخش خبر سرقت علمی در رساله دکترای حسن روحانی، پیگیری‎های متعددی صورت گرفت و مستندات قوی از سرقت علمی در رساله دکترای روحانی وجود دارد.
نظر رئیس‌کمیسیون آموزش مجلس درباره مدرک روحانی
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، محمدمهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش عالی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: به دنبال پخش خبر سرقت علمی در رساله دکترای حسن روحانی، اینجانب پیگیری‎های متعددی کردم به ویژه اینکه شکوائیه‎ای از سوی آیت‎الله کلانتری به ما رسیده بود که حدود 80 درصد فصل چهارم رساله روحانی از کتابِ تالیف ایشان برداشته شده است.

 
وی تصریح کرد: از گروهی خواستیم که روی موضع مذکور کار کنند امروز مستندات قوی به دست ما رسید، بنده وقت کافی روی این مستندات گذاشتم و آنها را مطالعه کردم به باور بنده به عنوان یک شخص دانشگاهی و نه به عنوان رئیس کمیسیون آموزش عالی مجلس شورای اسلامی، مدارک و مستنداتی که امروز دریافت کردم و دیدم حاکی از این است که بخش زیادی از فصل چهارم رساله دکترای حسن روحانی از همان کتاب آیت‎الله کلانتری برداشته شده است.

 
رئیس کمیسیون آموزش عالی مجلس شورای اسلامی افزود: برای اینکه خیال‎مان راحت شود، از گروه‎های دیگری هم خواستیم که آنها نیز روی موضوع کار کنند تا روز دوشنبه هفته آینده در کمیته آموزش عالی کمیسیون پیرامون این موضوع جمع‎بندی نهایی را داشته باشیم.

 
زاهدی در خصوص اینکه آیا چنین شخصی با این سابقه علمی صلاحیت اداره کشور را دارد، یا خیر، گفت: نمونه‎هایی از این موارد در کسوت ریاست جمهوری و کسوت وزارت در کشورهای دیگر نیز بوده و پس از آن که اثبات شدند، افراد خودشان ناچار به استعفا از آن مقام و مسؤولیت شدند.

 
وی افزود: امیدوارم این برداشتی که امروز از مستندات داشتم برداشت درستی نباشد، چراکه اگر درست باشد فکر می‎کنم تداوم مسؤولیت ریاست‎جمهوری برای حسن روحانی به مصلحت کشورمان نباشد.

 
زاهدی ابراز کرد: کار کمیسیون تنها این است که اعلام رسمی و شفاف در مورد ادعایی که صورت گرفته داشته باشد و مابقی آن به عهده کمیسیون نیست، ممکن است مجلس، جامعه دانشگاهی و مردم نسبت به این اتفاق اظهارنظر و موضع‎گیری کنند.
کد مطلب : 201182
مجید
۱۳۹۶-۰۴-۱۳ ۲۳:۰۳:۳۸
کسی که دو کلمه انکلیسی نمی دونه تز دکتری تو اسکاتلند دفاع کرده زرشک مبارک اونهایی که بهش رای دادن