۱
توصيه به ديگران
۱
سه شنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۱
نظر رئیس‌کمیسیون آموزش مجلس درباره مدرک روحانی
زاهدی گفت: به دنبال پخش خبر سرقت علمی در رساله دکترای حسن روحانی، پیگیری‎های متعددی صورت گرفت و مستندات قوی از سرقت علمی در رساله دکترای روحانی وجود دارد.
نظر رئیس‌کمیسیون آموزش مجلس درباره مدرک روحانی
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، محمدمهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش عالی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: به دنبال پخش خبر سرقت علمی در رساله دکترای حسن روحانی، اینجانب پیگیری‎های متعددی کردم به ویژه اینکه شکوائیه‎ای از سوی آیت‎الله کلانتری به ما رسیده بود که حدود 80 درصد فصل چهارم رساله روحانی از کتابِ تالیف ایشان برداشته شده است.

 
وی تصریح کرد: از گروهی خواستیم که روی موضع مذکور کار کنند امروز مستندات قوی به دست ما رسید، بنده وقت کافی روی این مستندات گذاشتم و آنها را مطالعه کردم به باور بنده به عنوان یک شخص دانشگاهی و نه به عنوان رئیس کمیسیون آموزش عالی مجلس شورای اسلامی، مدارک و مستنداتی که امروز دریافت کردم و دیدم حاکی از این است که بخش زیادی از فصل چهارم رساله دکترای حسن روحانی از همان کتاب آیت‎الله کلانتری برداشته شده است.

 
رئیس کمیسیون آموزش عالی مجلس شورای اسلامی افزود: برای اینکه خیال‎مان راحت شود، از گروه‎های دیگری هم خواستیم که آنها نیز روی موضوع کار کنند تا روز دوشنبه هفته آینده در کمیته آموزش عالی کمیسیون پیرامون این موضوع جمع‎بندی نهایی را داشته باشیم.

 
زاهدی در خصوص اینکه آیا چنین شخصی با این سابقه علمی صلاحیت اداره کشور را دارد، یا خیر، گفت: نمونه‎هایی از این موارد در کسوت ریاست جمهوری و کسوت وزارت در کشورهای دیگر نیز بوده و پس از آن که اثبات شدند، افراد خودشان ناچار به استعفا از آن مقام و مسؤولیت شدند.

 
وی افزود: امیدوارم این برداشتی که امروز از مستندات داشتم برداشت درستی نباشد، چراکه اگر درست باشد فکر می‎کنم تداوم مسؤولیت ریاست‎جمهوری برای حسن روحانی به مصلحت کشورمان نباشد.

 
زاهدی ابراز کرد: کار کمیسیون تنها این است که اعلام رسمی و شفاف در مورد ادعایی که صورت گرفته داشته باشد و مابقی آن به عهده کمیسیون نیست، ممکن است مجلس، جامعه دانشگاهی و مردم نسبت به این اتفاق اظهارنظر و موضع‎گیری کنند.
کد مطلب : 201182
مجید
۱۳۹۶-۰۴-۱۳ ۲۳:۰۳:۳۸
کسی که دو کلمه انکلیسی نمی دونه تز دکتری تو اسکاتلند دفاع کرده زرشک مبارک اونهایی که بهش رای دادن
 
شما کدامیک را در نوسانات شدید ارز مقصر می دانید؟
دولت اصلاح طلب روحانی
طمع مردم