توصيه به ديگران
۰
پنجشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۳
مسکو: واشنگتن در حال آماده‌سازی اذهان برای تهاجم جدید به سوریه
سخنگوی وزارت خارجه روسیه تأکید کرد، واشنگتن در حال آماده‌سازی اذهان عمومی برای تهاجمی جدید علیه سوریه است.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه امروز (پنجشنبه) تأکید کرد،

 
بنا بر گزارش شبکه «راشاتودی»، وی در کنفرانس مطبوعاتی امروز خود گفت: «متأسفانه تنش‌ها در سوریه افزایش یافته است. تنش‌ها به ویژه در منطقه ادلب که تعداد بسیاری از تروریست‌ها در آنجا حضور دارند بسیار زیاد است».

 
سخنگوی وزارت خارجه روسیه همچنین تأکید کرد: «با وجود حقایقی که درباره طرح‌های تروریست‌ها و کلاه‌سفیدها برای انجام حمله شیمیایی ساختگی در سوریه منتشر شده، تدارکات این گروه‌ها برای انجام اقداماتشان در ادلب همچنان ادامه دارد».

 
وی ادامه داد: «این مسئله بسیار تأسف‌بار است که واشنگتن از طیف وسیعی از ابزارها استفاده می‌کند، از بیانیه‌های رسمی گرفته تا اظهاراتی که رسانه‌های جریان مسلط منتشر می‌کنند، تا اینکه در نهایت اذهان عموم در سراسر جهان را برای انجام یک تهاجم جدید علیه سوریه آماده کند».

 
این دیپلمات روس علاوه بر این گفت که آمریکا تلاش می‌کند تا با حفظ تروریست‌ها، به صورت کاملا مصنوعی درگیری‌ها در سوریه طولانی‌تر شود.

 
زاخارووا با اشاره به مصاحبه اخیر «وندی شرمن» معاون سابق وزارت خارجه آمریکا با شبکه «بی بی سی» که بخش‌هایی از آن به موضوع روابط آمریکا و روسیه و مداخله ادعایی مسکو در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا اختصاص داشت اشاره کرد و گفت، آمریکایی‌ها باید تلاش کنند تا کنترل و حاکمیت «ولادیمیر پوتین» را به عنوان رئیس‌جمهور روسیه بپذیرند و از مطرح کردن این ادعاها علیه مسکو بپرهیزند.

 
در حال تکمیل...
مرجع : خبرگزاری فارس
کد مطلب : 242772