توصيه به ديگران
۰
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۵۹
غرب تا شرق گیلان لرزید/ مردم یاد زلزله رودبار افتادند
زلزله ساعتی پیش غرب و شرق گیلان را لرزاند و برای بسیاری از مردم تداعی‌کننده زلزله سال 69 رودبار بود.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، ساعتی پیش زلزله نقاط مختلف گیلان را لرزاند و در همان دقایق اولیه موجب رعب و وحشت در بین مردم غرب تا شرق گیلان شد و جمعی از شهروندان و همچنین روستائیان را به خیابان‌ها کشاند.

 
محمدرضا محسنی دقایقی قبل در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شفت با بیان اینکه زلزله با همان شدت کانون زلزله در این شهرستان احساس شده، اظهار کرد: تاکنون خسارتی به تأسیسات و منازل مسکونی شهرستان اعلام‌نشده است.

 
فرماندار شهرستان شفت بابیان اینکه نیروهای امدادی ازجمله هلال‌احمر در حالت آماده‌باش هستند، افزود: در همین روزهای اخیر مانور مدیریت بحران ازجمله مانور مقابله با زلزله در شهرستان اجراشده و طبق پیش‌بینی‌های هواشناسی همه نیروهای امدادی و انتظامی به حالت آماده‌باش درآمده‌اند.

 
فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه نیز دقایقی پیش در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آستانه‌اشرفیه از تشکیل ستاد مدیریت بحران در شهرستان آستانه‌اشرفیه خبر داد و گفت: خوشبختانه تاکنون خسارت جانی و مالی ناشی از زلزله در شهرستان آستانه‌اشرفیه گزارشی اعلام‌نشده است.

 
رحیم حیدری با تأکید بر حفظ آمادگی در برابر بلایای طبیعی گفت: ضرورت دارد با حفظ آمادگی در صورت نیاز به مأموریت‌های محوله پرداخته شود.


در برخی مناطق گیلان دیوار خانه‌ها ترک خورد

 
گفتنی است زلزله حادث‌شده در لنگرود در رامسر و تنکابن مازندران نیز احساس شد، اما تاکنون از خسارات آن مناطق نیز گزارشی اعلام‌نشده است اما در برخی مناطق گیلان دیوار خانه‌ها ترک خورد.

 
به گفته نیروهای امدادی نخستین اقدام، اعزام تیم‌های ارزیابی برای شناسایی مناطق زلزله و خسارات احتمالی است.

 
به گزارش فارس با توجه به سابقه زلزله در شهرستان رودبار و همچنین پس‌لرزه‌های احتمالی توصیه می‌شود مردم گیلان ترجیحاً امشب را هوشیار بخوابند و حداقل امکانات امدادی  را برای خود فراهم کنند.
کد مطلب : 223674
شما کدامیک را در نوسانات شدید ارز مقصر می دانید؟
دولت اصلاح طلب روحانی
طمع مردم