توصيه به ديگران
۰
چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۱
یک ناوچه اماراتی در ساحل الحدیده یمن منهدم شد‎
نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن امروز چهارشنبه یک ناوچه اماراتی را در سواحل بندر الحدیده منهدم کردند.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز محمد علی الحوثی رئیس کمیته انقلابی یمن اعلام کرد که  به شکر خداوند یک ناوچه ائتلاف متجاوز آمریکایی – سعودی و هم پیمانانش هدف قرار گرفت و الان در مقابل "غلیفقه" در آتش می سوزد و دیگری نیز به سمت "زقر" فرار کرد.

 
وی در عین حال اشاره  نکرد که این ناوچه متعلق به امارات بوده یا عربستان. 

 
این در حالی است که یک منبع در نیروی دریایی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به شبکه تلویزیونی المسیره گفت: ناوشکن اماراتی با دو فروند موشک دریای هدف قرار گرفت و آتش از آن شعله میکشد و تلاش متجاوزان برای نجات سرنشینان آن ادامه دارد.

 
از سوی دیگر، پایگاه خبری النشره نیز به نقل از یک منبع نظامی یمنی اعلام کرد که نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن یک ناوچه اماراتی را در ساحل استان الحدیده یمن منهدم کردند.

 
این عملیات ساعاتی بعد از آن انجام شد که ائتلاف متجاوز تحت فرماندهی سعودی به یمن حمله به استان الحدیده را اعلام کرد.

 
یک منبع نظامی یمنی در این باره گفت: دو ناوچه اماراتی حامل نیرو و تجهیزات ، مامور پیاده کردن نیرو در نزدیک سواحل یمن بودند.

 
وی افزود: در عملیات ارتش و کمیته های مردمی یمن یکی از این ناوشکن ها در مقابل منطقه غلیفقه منهدم و دیگری مجبور به فرار به سمت جزیره زقر شد.

 
این منبع نظامی تصریح کرد: ستون های دود بر فراز ناوچه منهدم شده، قابل مشاهده است.

 
یونیسف: حمله عربستان به الحدیده جان 300 هزار کودک را تهدید می‌کند

 
درپی اعلام ائتلاف متجاوز تحت فرماندهی عربستان درخصوص آغاز حمله نظامی به استان الحدیده یمن، صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) هشدار داد که این حمله جان 300 هزار کودک یمنی را تهدید میکند.

 
به گزارش  تسنیم به نقل از پایگاه خبری النشره، دولت دست نشانده عربستان در یمن بامداد امروز چهارشنبه از آغاز حمله به استان الحدیده یمن خبر داد.

 
"هنریتا فور" مدیر اجرایی سازمان یونیسف هشدار داد: "حمله به شهر الحدیده یمن جان 300 هزار کودکی را که در این شهر و منطقه اطراف آن زندگی می کنند، تهدید می کند".

 
وی خواستار "حفاظت از کودکان در الحدیده و سراسر مناطق یمن" شد.

 
فور در بیانیهای "نگرانی عمیق خود را درخصوص اثری که این حمله بر کودکان شهر ساحلی الحدیده و اطراف آن خواهد گذاشت"، ابراز داشت و گفت: "میلیونها یمنی دیگر برای زنده باندن به کمکهای انسانی و کالاهای تجاری تکیه دارند که هر روز از طریق این بندر وارد کشور می شود".

 
وی هشدار داد: "قطع واردات مواد غذایی باعث خواهد شد که بر وخامت یکی از بدترین بحرانهای سوء تغذیه در جهان افزوده شود".

 
فور گفت: اگر واردات سوخت قطع شود که برای نیاز ایستگاه‌های پمپاژ آب است، دسترسی مردم بیش از پیش به آب آشامیدنی کاهش خواهد یافت و این امر به نوبه خود بر موارد اسهال شدید و وبا خواهد افزود که هر دوی این بیماریها ممکن است برای کودکان کم سن و سال کشنده باشد.

 
این مسئول یونیسف گفت: 11 میلیون کودک به کمکهای بشردوستانه در این کشور نیاز دارند که به خاطر جنگ پاره پاره شده است. تنگ تر کردن شریان زندگی (حمله به الحدیده) عواقب و آثار ویرانگری بر این کودکان خواهد داشت.

 
وی افزود: از دو روز پیش فقط، تیمهای یونیسف به رساندن آنتی بیوتیکها، سرنگ، سرم و تجهیزات بهداشتی به شرکای محلی خود در الحدیده رساندهاند اما این میزان تنها برای مدت محدودی کفایت خواهد کرد و اگر اوضاع امنیتی رو به وخامت بگذارد، توان ما برای پاسخ به نیازهای این شهر در معرض خطر قرار خواهد گرفت.

 
فور از همه طرفهای درگیر و طرفهای صاحب نفوذ خواست تا حفاظت از کودکان را فراتر از هر چیز دیگری بدانند.

 
مدیر اجرایی یونیسف همچنین بر "اهمیت همه تلاشها برای حفاظت از جان کودکان و ارایه خدمات بهداشتی و تامین آب آشامیدنی، تغذیه و آموزش برای آنها و نیز تداوم توزیع کمکها بدون هرگونه مانع تراشی" تاکید کرد.
مرجع : تسنیم
کد مطلب : 237778