توصيه به ديگران
۰
پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۱
انفجار یک بسته پستی دیگر در بانک «آمستردام» هلند
بعد از حادثه روز گذشته مرتبط با انفجار دو بسته پستی در هلند، نیروهای امنیتی این کشور امروز (پنجشنبه) از وقوع انفجار یک بسته پستی دیگر در بانکی واقع در پایتخت این کشور اروپایی خبر دادند.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، با گذشت یک روز از انفجار دو بسته پستی حاوی بمب، در دو منطقه از هلند، امروز (پنجشبه) پلیس این کشور اروپایی از وقوع یک انفجار در «آمستردام» که ظاهراً یک بسته پستی حاوی بمب بوده، خبر داد.

بنا به گزارش خبرگزاری روسی «اسپوتنیک»، رسانه‌های هلندی به نقل از نیروهای امنیتی پلیس گزارش کردند که یک بسته پستی حاوی بمب در بانک هلندی «آی ان جی» آمستردام منفجر شد.

این حادثه درست یک روز بعد از آن رخ داده است که روز گذشته دو بسته پستی حاوی بمب در دفاتر پست «آمستردام» و «کرکراد» منفجر شد که البته تلفاتی به همراه نداشت.

پلیس آمستردام گزارش کرده است که به دنبال انفجار این بسته پستی در بانک آی ان جی، یک نفر به دلیل استنشاق دود غلیظ به بیمارستان منتقل شده است.

سخنگوی بانک آی ان جی می‌گوید که بمب زمانی منفجر شد که یکی از کارکنان بانک، نامه را باز کرده است. پیش از این مقام‌های هلندی گفته بودند که این بمب‌ها به محض باز شدن بسته فعال می‌شود و سپس مواد انفجاری منفجر می‌شود.

گزارش دیگر رسانه‌ها نیز حاکی از آن است که اوایل صبح امروز یک بسته پستی حاوی بمب در ساختمان یک شرکت در «لئوسدن» هلند یافت شد که البته به دلیل عدم باز شدن بسته، منفجر نشد.

طبق این گزارش، ماه گذشته میلادی، نامه‌های تهدیدآمیز و بسته‌های حاوی بمب به شماری از شرکت‌ها ارسال شده بود که پلیس هلند معتقد است که احتمال می‌رود بین آن نامه‌ها و بسته‌هایی که روز گذشته و امروز منفجر شده است، ارتباطی وجود داشته باشد.

یکی از سخنگویان پلیس هلند روز گذشته (چهارشنبه) در گفت‌وگو با شبکه «AT5» گفت: «تجربه نشان می‌دهد اگر با این بسته‌های پستی تماس نداشته باشید، اتفاقی نمی‌افتد بنابراین به نظر می‌رسد که این بمب‌ها به محض باز شدن بسته فعال می‌شود و سپس مواد انفجاری منفجر می‌شود».
مرجع : خبرگزاری فارس
کد مطلب : 277360