توصيه به ديگران
۰
يکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۵
مرگ بیش از 1000 یمنی در اثر وبا
دفتر نمایندگی کمیته بین المللی صلیب سرخ در تهران در تازه ترین گزارش خود از مرگ بیش از 1000 نفر و همچنین ابتلا 135 هزار شهروند یمنی به بیماری وبا در یک ماه و نیم گذشته خبرداد.
مرگ بیش از 1000 یمنی در اثر وبا
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز از دفتر صلیب سرخ در تهران، در این مدت آمار مبتلایان به وبا در یمن به 135 هزار مورد رسیده و بیش از هزار نفر نیز جان باخته اند.

هم اکنون از هر 200 یمنی یک نفر مبتلا به وبا است. هفته گذشته این عدد یک مورد در هر 250 نفر بود. بر اساس همین گزارش، روزانه بیش از 5 هزاز یمنی به وبا مبتلا می شوند.

با افزایش نگران کننده آمار مبتلایان، الکساندر فیت، رئیس دفتر نمایندگی کمیته بین المللی صلیب سرخ در یمن ، با اشاره به ضعف سیستم درمانی این کشور و آمار رو به رشد مبتلایان به وبا، از ورود محموله جدید کمکهای پزشکی به یمن خبر داد.

با توجه به اینکه 50 درصد از امکانات درمانی یمن از کار افتاده و کارکنان خدمات درمانی 9 ماه است که حقوق نگرفته اند، مراکز درمانی صلیب سرخ جهانی با درمان 20% از مبتلایان به وبا کمک شایانی در کاستن از آلام مردم یمن ایفا کرده است.

یمن به عنوان فقیرترین کشور شبه جزیره عربی از فروردین ماه سال 1394 در معرض جنگ گسترده و همه جانبه ای از سوی ائتلاف عربستان و برخی کشورهای عربی قرار گرفت.
کد مطلب : 205666