توصيه به ديگران
۰
چهارشنبه ۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۷
اعلام جنگ حسن روحانی در طلیعه شکست سیاسی جریان خود!
باید گفت؛ حسن روحانی براهی قدم گذاشته است که محمود احمدی نژاد نیز همان راه را رفت اما در نهایت با حذف شدن از جغرافیای سیاسی کشور یادمان های خوشی از خود برجای نگذاشت. تکه کلام"بگم بگم" احمدی نژاد امروز به شکلی دیگر در زبان روحانی جاری شده است.
اعلام جنگ حسن روحانی در طلیعه شکست سیاسی جریان خود!
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس سیاسی عصر امروز خبر از قول روحانی این بود که: اینگونه اقدامات به هر دلیلی از جمله اینکه بخواهید در انتخابات شعاری را مطرح کنید به ضررتان تمام خواهد شد و در فردا روزی خواهم گفت که چه کسی کشور را تعطیل کرده است؛ لذا باید از شرکت‌های خصوصی حمایت کنیم.»

حسن روزی طلب معاون مرکز اسناد انقلاب اسلامی در این خصوص خبر از صحبت‌هایی تند توسط روحانی در جلسه اخیر هیات دولت داده است که می توان آن را حکم شیپور جنگ دولت علیه نهادهای انقلابی به خصوص قوه قضائیه دانست: شنیده شده که آقای رئیس جمهور به هیات دولت گفته که دولت بعدی یا داعشی (لقبی که به مخالفانش می دهد) است که همه تان را حذف می کند و یا همراه که برای بودنتان التماس می کند! پس بایستید و اعتراض کنید! بعد هم دستگیری پوری حسینی را مثال زده و گفته اگر اعتراض نکنید سراغ شما هم می آیند» گفتنی است پوری حسینی رئیس سازمان خصوصی سازی است که چندی قبل به دلیل اتهامات فراوان در زمینه فساد در پرونده خصوصی سازی ها دستگیر شده است.(1)

باید گفت؛ حسن روحانی براهی قدم گذاشته است که محمود احمدی نژاد نیز همان راه را رفت اما در نهایت با حذف شدن از جغرافیای سیاسی کشور یادمان های خوشی از خود برجای نگذاشت. تکه کلام"بگم بگم" احمدی نژاد امروز به شکلی دیگر در زبان روحانی جاری شده است.

نمی دانیم شاید در پاستور ویروس خاصی ریشه دوانیده است که هریک از روسای جمهور که به سال و ماههای پایانی دولت خود می رسند این ویروس در وجودشان فعال می شود و آنان در میدان سیاست هل من مبارز می طلیند و البته ما بخوبی دلیل انرا می دانیم  و انهم چیزی نیست جز چسبندگی به قدرت و ثروت است که سالها با ان مانوس شده و خواستار ادامه ان به شکل جریانی یا فردی هستند.

طرح این موضوع از نظر زمانی بجاست! زیرا باید توجه داشت که این سخن روحانی نه برای ریاست جمهوری که برای انتخابات دوره یازدهم مجلس مطرح می شود. او بخوبی می داند که اگر ترکیب فعلی مجلس را که در همراهی کامل با دولت عمل کرده و لقب"وکیل الدولگی" را بجای "وکیل المله"بودن یدک می کشند نتواند در دوره بعد هم تکرار کند با چالَش های شدید مقبولیت و حتی مشروعیت روبرو خواهد شد.

مجلس دهم نخواست -شما فکر نکنید منظور مشاغل بعد از نمایندگی و سفارت و آپارتمان و.... است – و یا نتوانست بدلیل ضعف سیاسی نمایندگان ملت به وظیفه نظارتی و کنترلی بر ارکان قوه مجریه و افزایش رفاه و معیشت مردم کمک کند در نتیجه مجلس امروز دز کام ملت تلخ و بکام دولتی ها بسیار شیرین است زیرا نه ترسی از استیضاح و سئوال دارند و نه لوایح مورد نظرشان با مانعی روبرو می شود و اگر نبود شورای نگهبان قانون اساسی قطع و یقین تاکنون لوایح fatf و دیگر لوایحی از این دست تایید شده بود.

روحانی وقتی می گوید: خواهد گفت که چه کسی کشور را به تعطیلی کشانده است و این ادعا را به برجام و متعلقات محرمانه آن پیوست می کند ناخواسته به چیزی اعتراف می کند که همه منتقدان هم می دانستند و آن اینکه روحانی و تیمش حاضر به توافق همه جانبه با آمریکا و اروپا به هر قیمتی هستند و موانع را اگر از سر راه بردارند!!!! بلاشک دیدار و روبوسی و قدم زدن روحانی با ترامپ که اینروزها بسیار نیاز به آن دارد دور از انتظار نیست.

غرب گرایان نشان داده اند که از هر اهرم و وسیله ای برای توافق با غرب استفاده می کنند حتی اگر لازم باشد رهبری را هم در اینراه وجه المصالحه قبولاندن مواضع غلط و تعطیلی کشور هم قرار می دهند اما نمی گویند: 

1- چه کسی شش سال تمام امیدش به کمک خارجی ها بوده

2- چه کسی که با تفکر ما نمی توانیم با واردات غلط و خصوصی سازی رانتی اش باعث تعطیلی کارخانه های موفق و بزرگی مثل هپکو، ارج، هفت تپه، آزمایش، پارس الکتریک، ماشین سازی تبریز و دهها کارخانه، بیکاری هزاران نفر شد. 

3- چه کسی با سیاسی بازی جلوی پیشرفت کشور در صنایع فضایی و موشکی و پزشکی را گرفته است؟

4- چه کسی ارزش پول ملی را تا 300 درصد کاهش داد و بعد هم 18 میلیارد دلار ارز را به عده ای خاص بخشید؟

5- چه کسی با برجام کشور را تا سالها گرفتار کرده است و تلاش هم کرده و می کند تا برجام های دیگری را هم برای تحمیل به ملت به ارمغان آورد؟

6- در دولت چه کسی در هرم معیشتی کشور 4 درصد مردم 96 درصد امکانات و 96 درصد مردم 4 درصد امکانات را در اختیار دارند؟

بالاخره دولتی که حتی جرات بر عهده گرفتن تصمیمات غلطش را ندارد و دائما برای فرافکنی و فرار از پاسخگوی به ملت دست به دامن چالش های رسانه ای شده و هر از چند گاهی با طرح موضوعات مناقشه برانگیز به زعم خود افکار عمومی را منحرف می سازد تاره بعد از دو دوره ریاست جمهوری و در دو سال پایانی با مفرد و مبهم قملداد کردن فرد مقصر تعطیلی کشور، فرمان اعتراض هم می دهد و قصد دارد نمایش اپوزیسیون درون نظام هم بدهد.

از ایشان می خواهیم که بگوید چه کسی مقصر است؟ احمدی نژاد با این حربه نتوانست بهره ای ببرد پس خوب است ایشان هم با این بازیها ملت را فاقد شعور معرفی نکنند که ادامه سیاست های دولت اعتدال و اصلاحات بعید بنظر می رسد. انتخابات پیش رو قطعا تیر خلاصی بر اعتدال و اصلاحات  خواهد بود.
ان شاءالله

رضا احمد زاده
 
منبع:
1- رجانیوز/ روحانی اعلام جنگ کرد/ کد خبر: 329240
کد مطلب : 271366