توصيه به ديگران
۰
شنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۴
روحانی:قول می‌دهم که دولت کنار مردم سیل‌زده خواهد بود
رئیس‌جمهور با بیان اینکه مسئولیت بازسازی و نوسازی همه منازل ویران‌شده به‌عهده وزیر کشور است، گفت: به وزیر کشور دستور می‌دهم که پل‌دختر و معمولان و روستاهای آسیب‌دیده در این منطقه را در اولویت برنامه ‌قرار دهد.
روحانی:قول می‌دهم که دولت کنار مردم سیل‌زده خواهد بود
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصرامروز، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی صبح امروز در جمع مردم سیل‌زده شهرستان پلدختر اظهار داشت: دل ما کنار شما بود و برای شما می‌تپید، بنده یادم نمی‌رود در لحظاتی که سیل در اینجا شما را محاصره کرده بود شب بود و دسترسی به اینجا امکان‌پذیر نبود.

 
وی افزود: من با استاندار لرستان در تماس بودم و همه ما نگران سلامت شما مردم بودیم و وقتی صبح که مطلع شدیم شما مردم جان عزیزتان به‌سلامت است همه ما را خوشحال کرد گرچه شما با یک خسارت بسیار سنگین مواجه شدید.

 
رئیس جمهور عنوان کرد: اینجا جزو سرزمین دفاع مقدس است و ما در طول 8 سال دفاع مقدس در بسیاری از اوقات در مسیر خوزستان از همین جا عبور می‌کردیم؛ مردم پلدختر مردم فداکار، ایثارگر و ولایی هستند.

 
وی بیان کرد: دست توسل ما امشب به صاحب امشب و فرداست، امشب شب ولادت منجی عالم بشریت است و دست توسل ما به‌سوی آن کسی است که ایران و جهان را نجات خواهد داد. امروز هم در ظلّ توجهات اوست که ایران ما در برابر همه مشکلات مقاومت و ایستادگی کرده است.

 
روحانی گفت: مردم در این حادثه سیل با مهربانی، برادری و فداکاری خودشان را به‌خوبی نشان دادند و همه کنار شما آمدند.

 
وی بیان کرد: همه کنار شما آمدند و دیدند که شما در گرفتاری و مشکلات هستید، ارتش، سپاه، بسیج، نیروهای مردمی، در استان لرستان همه مردم، استان‌های معین، سراسر کشور ایران، علما و روحانیت همه به محضر شما آمدند.

 
رئیس‌ جمهور تصریح کرد: در اینجا اعلام می‌کنم مسئولیت بازسازی و نوسازی همه منازل ویران‌شده به‌عهده وزیر کشور است، همین‌جا به وزیر کشور دستور می‌دهم که پل‌دختر و معمولان و روستاهای آسیب‌دیده در این منطقه را ــ خسارت‌هایشان بسیار سنگین است ــ در اولویت برنامه خودش قرار دهد.

 
روحانی گفت: ان‌شاءالله قرارگاه بازسازی و سازندگی اولاً زمین لازم را برای خانه شما در همین‌جا مهیا کند، خریداری کند و بلافاصله شروع کند به ساختن منزل‌هایی که تخریب شده و مرمت خانه‌هایی که آسیب دیده و همچنین همه کشاورزانی که آسیب دیدند، همه کسبه‌ای که آسیب دیدند و همه تولیدکنندگانی که آسیب دیدند، مقررات لازم را در روز چهارشنبه در دولت تصویب کردیم، به همه آن‌ها پرداخته می‌شود.

 
وی خاطرنشان کرد: در اینجا من به رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی می‌گویم که مردم این سرزمین و مردم پل‌دختر و مردم وفادار ایران، مردم پاسدار ایران، مردمی که در دوران هشت سال دفاع مقدس آن‌همه تلاش و فداکاری کردند امروز نیازمند و خواستار آن هستند که دولت با همه توان کنار مردم باشد و هرچه سریع‌تر در اینجا باید خانه‌سازی شروع شود.

 
رئیس جمهور اظهار داشت: خسارت کشاورزان و دامداران و همه تولیدکنندگان پرداخت شود، در شب میلاد ولی‌عصر امام زمان(عج) به شما قول می‌دهم که دولت کنار شما خواهد بود، دولت کنار شما‌ست و هفتگی و روزانه از همه مناطق سیل‌زده خبرگیری می‌کنیم.

 
وی افزود: قرارگاه به‌طور مؤثر فعال است و ان‌شاءالله کنار شما خواهیم بود تا زمانی که زندگی شما به حالت عادی برگردد؛ رهبری همه فکر و تلاشش برای بازسازی این منطقه است و ما کنار شما خواهیم بود، نیروهای مسلح، بسیج و همه مردم. ان‌شاءالله خداوند یار و نگهدار شما باشد، همه مسئولان کنار شما خواهند بود.
مرجع : تسنیم
کد مطلب : 257821