توصيه به ديگران
۰
يکشنبه ۳ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۶
اصرار بر راهبرد انگلیسی چرا ؟!
دولت انگلیس معتقد است که نمی‌توان با کرونا مقابله کرد و باید مقاومت طولانی مدت ایجاد کرد و میزان مرگ و میر را در پایین ترین حد ممکن حفظ کند.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، رضا سراج تحلیلگر مسائل سیاسی در کانال خود نوشت:

در شرایطی که راهبرد قطع زنجیره‌ی انتقال ویروس کرونا، راهبرد بهداشتی درمانیِ موفق در چین بوده است؛ برخی اصرار دارند برای مقابله با ویروس کرونا در ایران، همچنان باید از راهبرد انگلیسی استفاده کرد.

در همین رابطه روزنامه الاخبار چاپ لبنان در گزارشی نوشته است : "در حالی که همه کشورهای دنیا در حال حمایت از شهروندان خود در مقابل شیوع ویروس کرونا هستند، انگلیس برعکس عمل می‌کند و راهبرد خود را بر مبنای «مصونیت جمعی» شهروندانش در صورت ابتلا قرار داده است.

" الاخبار نوشت : "رویکرد دولت انگلیس بر این فرضیه مبتنی است که ویروس کرونا می‌تواند نوعی ویروس فصلی همچون آنفلوانزا باشد که به محض مبتلا شدن فردی، امکان ابتلای مجدد وی وجود ندارد و به دو شیوه می‌توان ویروس را در درازمدت کنترل کرد؛ نخست، روش واکسیناسیون و دوم، استفاده از تجربه کسانی است که پیش‌تر مبتلا شده و بهبود یافتند."

دولت انگلیس معتقد است که نمی‌توان با کرونا مقابله کرد و باید مقاومت طولانی مدت ایجاد کرد و میزان مرگ و میر را در پایین ترین حد ممکن حفظ کند. این راهبرد با اثبات پُر مخاطره و غلط بودن فرضیه آن، از دستور  کار دولت انگلیس حذف شد؛ اما در ایران منشاء تعداد حداقل سه میلیون سفر گردید. در این رابطه، شهریاری عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت : "افراد خبره‌ای از رئیس جمهور خواستند ارتباطات بین شهری قطع شود/ متاسفانه آقای روحانی خیلی به نظرات کارشناسی اعتقاد ندارد."
کد مطلب : 279476