توصيه به ديگران
۰
چهارشنبه ۱۱ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۲۳
کدام یک؟
ظواهر امر اینگونه نشان می دهد که احمدی نژاد و لاریجانی برای انتخابات ۱۴۰۰ ثبت نام خواهند کرد و با توجه به اینکه احمدی نژاد در دوره قبل رد صلاحیت شده و باتغییر مواضعی که جدیداً از خود نشان داده است؛ طبیعتاً این دوره هم همین خواهد بود.
کدام یک؟
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس سیاسی عصر امروز ظواهر امر اینگونه نشان می دهد که احمدی نژاد و لاریجانی برای انتخابات ۱۴۰۰ ثبت نام خواهند کرد و با توجه به اینکه احمدی نژاد در دوره قبل رد صلاحیت شده و باتغییر مواضعی که جدیداً از خود نشان داده است؛ طبیعتاً این دوره هم همین خواهد بود.

در اینصورت علی لاریجانی بعنوان آخرین و مناسبترین نامزد اصلاح طلبان، با شعارها و تکنیک و تاکتیکهای جدید وارد شده و از اوائل اردیبهشت یک حرکت جهشی را ازخودنشان خواهد داد و لذا سکوت چندین ماهه ایشان حاکی از یک تاکتیک و برنامه جدید لاریجانی می باشد.

احمدی نژاد اگر چه طرفدارانی در اقصی نقاط کشور دارد اما چنان و زنه ای نیست که بتواند قاعده بازی را بهم بزند. او مستمسک و پُل و ابزار مناسبی برای بهره جستن علی لاریجانی و اصلاح طلبان خواهد بود.

احمدی نژاد برای احیاء خود و جذب قشر خاکستری بشدت بدنبال سفرهای استانی و مصاحبه های خلاف منشور انقلاب و رهبری می باشد و بعید نیست که در دقیقه نود طرفداران خود را بسوی اصلاح طلبان و رای سفید سوق دهد.

از سوئی دیگر اصلاح طلبان و جریان لیبرال، خواص عافیت طلب بی درد؛ و اصولگرایان تقلبی؛ از علی لاریجانی حمایت خواهند کرد کما اینکه بدین منظور بودجه هنگفتی را هم تدارک دیده اند.

حالا یک فرمول: بفرض اینکه احمدی نژاد تائید بشود مثلث لاریجانی؛ احمدی نژاد و نیروهای انقلاب شکل خواهد گرفت و اگر لاریجانی احساس کند که در این بازی می سوزد و گذشته خود را نیز از دست خواهد داد در اینصورت و بدون حمایت از نامزدهای دیگر؛ کنار رفته و تمام اصلاح طلبان و جریان معاند و افرادی که هنوز خاطره یارانه ها در ذهنشان است پشت احمدی نژاد قرار گرفته و یک صف واحدی را تشکیل خواهند داد.

اما نظریه دوم: احمدی نژاد رد صلاحیت می شود و افرادی مثل غلامحسن الهام را به نیابت از خود به میدان خواهد فرستاد تا حداقل رای انقلابیون شکسته شود و بگونه ای عمل خواهد کرد که بازی انتخابات به نفع اصلاح طلبان رقم بخورد چون او طی چند سال گذشته ثابت کرده که میانه خوشی با اصولگرایان واقعی و نیروهای انقلاب ندارد و از سوئی دیگر هرچه کشور آشفته و گرفتار گرانی و تورم و مشکلات باشد؛ از این آب گِل آلود ماهی گرفته و خود را بعنوان منجی کشور معرفی خواهد نمود. البته این موضوع هم نباید از یاد برود که علی لاریجانی بعنوان آخرین امید و ایستگاه جریان لیبرالی و اصلاح طلبان با تمام ظرفیت ایستاده است.

در هر صورت؛ در انتخابات ۱۴۰۰ تمام جریانهای سیاسی به اضافه احمدی نژاد؛ در یک جبهه واحد صف آرائی خواهند کرد چون وجوه اشترا‌ک آنها یکی است لذا باید مواظب باشیم که همانند سال ۹۲ و۹۶ ماجرای تلخ روحانی تکرار نشود.

۹ فروردین  ۱۴۰۰  فرهادنیا
کد مطلب : 295775