توصيه به ديگران
۰
پنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۴
کانادا حریف اول ایران درارومیه
تیم ملی والیبال ایران فردا به دنبال انتقام شکست دوره گذشته مسابقات لیگ جهانی از کانادا با این تیم بازی می کند.
کانادا حریف اول ایران درارومیه
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصرامروز، مرحله مقدماتی رقابت‌های لیگ ملت‌های والیبال از روز جمعه آغاز و تا نهم تیرماه ادامه خواهد داشت. تیم‌های آرژانتین، استرالیا، برزیل، بلغارستان، کانادا، چین، فرانسه، آلمان، ایران، ایتالیا، ژاپن، لهستان، پرتغال، روسیه (قهرمان دوره گذشته مسابقات)، صربستان و آمریکا ۱۶ تیم حاضر در مرحله مقدماتی مسابقات هستند که پس از پنج هفته رقابت، ۶ تیم برتر راهی مرحله نهایی خواهند شد. مرحله نهایی مسابقات به میزبانی آمریکا از ۱۹ تا ۲۳ تیرماه برگزار و تکلیف قهرمان مشخص خواهد شد.

 
تیم ملی والیبال پس از پایان هفته دوم مسابقات موفق شد با کسب ۵ پیروزی و ۱۵ امتیاز در رده دوم جدول رده بندی قرار گیرد.

 
هفته سوم رقابت ها به میزبانی ارومیه برگزار خواهد شد و تیم ملی در گام نخست این هفته مقابل تیم کانادا صف آرایی خواهد کرد. ملی پوشان سال گذشته در هفته دوم رقابت ها با نتیجه ۳ بر یک مغلوب کانادایی ها شده بودند و این هفته با امتیاز میزبانی و حمایت هواداران در خانه به دنبال انتقام شکست هستند.

 
تیم ملی کانادا در لیگ ملت های ۲۰۱۸ با کسب ۸ برد، ۷ باخت و ۲۵ امتیاز ۳ پله بالاتر از ایران در جایگاه هفتم جدول رده بندی قرار گرفت.

 
* برنامه دیدارهای تیم ملی در هفته سوم:

* جدول رده بندی تا پایان هفته دوم:

رده تیم‌ها برد باخت امتیاز
۱ برزیل ۶ - ۱۵
۲ ایران ۵ ۱ ۱۶
۳ فرانسه ۵ ۱ ۱۶
۴ روسیه ۵ ۱ ۱۴
۵ ایتالیا ۴ ۲ ۱۲
۶ کانادا ۴ ۲ ۱۲
۷ لهستان ۴ ۲ ۱۱
۸ آرژانتین ۲ ۴ ۷
۹ آمریکا ۲ ۴ ۷
۱۰ صربستان ۲ ۴ ۶
۱۱ ژاپن ۲ ۴ ۶
۱۲ بلغارستان ۲ ۴ ۵
۱۳ آلمان ۲ ۴ ۵
۱۴ استرالیا ۱ ۵ ۵
۱۵ چین ۱ ۵ ۴
۱۶ پرتغال ۱ ۵ ۳
تیم تیم تاریخ بازی ساعت بازی
ایران کانادا جمعه ۲۴ خرداد ماه ۱۸:۳۰
ایران لهستان شنبه ۲۵ خرداد ماه ۱۸:۳۰
ایران روسیه یکشنبه ۲۶ خرداد ماه ۱۸:۳۰

تیم‌های فرانسه، ایران، ایتالیا، آرژانتین، چین، برزیل، روسیه، لهستان، صربستان، آمریکا، آلمان و ژاپن ۱۲ تیم اصلی وثابت در لیگ ملت‌های والیبال خواهند بود که برای هفت سال در گروه مردان لیگ ملت‌های والیبال حضور خواهند داشت. تیم ملی والیبال ایران در سال ۲۰۱۹ هفتمین حضور خود در لیگ جهانی والیبال را که با نام لیگ ملت‌های والیبال برگزار می‌شود، در حالی تجربه می‌کند که هدایت تیم ایران را ایگور کولاکوویچ برای سومین سال متوالی در این رقابت‌ها بر عهده دارد.

 
ملی پوشان ایران در شش دوره گذشته این رقابت‌ها با خولیو ولاسکو (۲۰۱۳)، اسلوبودان کواچ (۲۰۱۴ و ۲۰۱۵)، رائول لوزانو (۲۰۱۶) و کولاکوویچ (۲۰۱۸و ۲۰۱۷) به میدان رفتند.

 
بهترین عنوان ایران در این مسابقات با حضور کواچ در سال ۲۰۱۴ بود که ملی پوشان موفق شدند مقام چهارم مسابقات را کسب کنند. سال گذشته نیز تیم ملی با هدایت ایگور در جایگاه دهمی قرار گرفت.

 
تیم‌های والیبال برزیل (با ۹ مدال طلا، ۷ نقره، ۴ برنز)، ایتالیا (با ۸ مدال طلا، ۳ نقره، ۴ برنز) و تیم روسیه (با ۳ مدال طلا، ۵ نقره، ۷ برنز) به ترتیب پرافتخار ترین تیم‌های لیگ جهانی هستند.
کد مطلب : 263194