توصيه به ديگران
۰
سه شنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۳۶
اولین خانه تیمی (به بهانه شب نوزدهم ماه مبارک رمضان)
سران خوارج درسوم شعبان سال چهلم هجری در مکه و در یک خانه تیمی جمع شدند و پس از یک جلسه طولانی به این نتیجه رسیدند که اگر سه نفر را از میان بردارند؛ موانع اصلی اجراءا هداف آنها بر طرف خواهد شد و به مقصود خود خواهند رسید.
اولین خانه تیمی (به بهانه شب نوزدهم ماه مبارک رمضان)
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس فرهنگ و جامعه عصر امروز سران خوارج درسوم شعبان سال چهلم هجری در مکه و در یک خانه تیمی جمع شدند و پس از یک جلسه طولانی به این نتیجه رسیدند که اگر سه نفر را از میان بردارند؛ موانع اصلی اجراءا هداف آنها بر طرف خواهد شد و به مقصود خود خواهند رسید و لذا در آن عصر؛ این اولین خانه تیمی منافقین بود که نقشه ترور در آن طراحی گردید. بدینصورت:
۱- معاویه درشام ۲- عمرعاص درمصر ۳- حضرت علی علیه السلام درکوفه .

بلاخره شب نوزدهم ماه مبارک رمضان برای این مقصود در دستور کار قرار گرفت.
شب موعود فرا رسید:

۱- بکربنِ تمیم رفت مصر و موقع نماز صبح آماده ترور بود. دست برقضا، آن شب، خارجه بن ابی حبیبه؛ قاضی مصر بجای عمر عاص برای اقامه نماز آمده بود و لذا چون بکربن تمیم چهره عمر عاص را نمی شناخت، با یک ضربه امام جماعت را از پای درآورد‌ او را دستگیر کرده و به نزد عمرعاص بردند و آنجا شروع کرد به گریه کردن از او سئوال شد چرا گریه می کنی؟ مگر نمی دانستی که جزای کارِ تو مرگ است؟ او گفت چرا می دانستم، من از مرگ نمی هراسم از این غمینم که به مرگ تو موفق نشدم ‌اما دوستان من برای آندو نفر دیگر موفق شده و به آرزوی خود رسیدند.

۲ - حجاج بن عبدالله؛ به شام رفت و در همان ساعت مقرر؛ اقدام به ترور کرد اما بر اثر لرزش دست موفق به قتل معاویه نشد و شمشیر او به سفید ران معاویه اصابت کرد و همین امر باعث شد که بعدها مقطوع النسل گردد‌. ماموران سریع ریختند و او را دستگیر کردند و خواستند او را بکشند که به التماس افتاد و گفت مرا نکشید و من بشارت دارم و پس از امان گرفتن جریان ترورها را به آنها داد و آنها او را قصاص نکردند...

۳- ابن ملجم به کوفه رفت و پس از ملاقات با اقوام خود دربنی کنده (که باعث تعجب حضور آنها نیز شده بود) در ساعت مقرر به مسجد کوفه رفت و به ناجوانمردانه ترین وضع ممکن و باضربتی سهمگین امیر مومنان علیه السلام را از ناحیه سر مجروح ساخت که همین ضربه باعث شهادت آن حضرت گردید‌‌.

بنابر این نقش کشی ها وخانه تیمی از آن زمان تا کنون؛ کماکان ادامه داشته و در عصر فعلی هم ملت ایران مورد تهدید توطئه های امنیتی و سیاسی و اقتصادی و فتنه های آخرالزمانی دشمن بوده و خواهند بود.

۲۳ اردیبهشت ۹۹ فرهادنیا شب ۱۹ رمضان
کد مطلب : 282102