توصيه به ديگران
۰
شنبه ۸ مهر ۱۳۹۱ ساعت ۰۹:۰۵
اهدای مدال طلای المپیک به موزه آستان قدس رضوی
در آستانه میلاد مسعود حضرت رضا (ع)، امید نوروزی قهرمان کشتی المپیک ۲۰۱۲ لندن مدال طلای خود را به موزه آستان قدس رضوی اهدا کرد.
اهدای مدال طلای المپیک به موزه آستان قدس رضوی
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصرامروز به نقل از فارس، در این مراسم که با حضور صادق عابدین استاندار استان فارس، حسین یوسفی مدیرکل روابط‌ عمومی آستان قدس رضوی، محمدهادی زاهدی رئیس کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد و امیری‌نیا معاون امور موزه‌های آستان قدس رضوی در مرکز نمایشگاه‌ها و همایش‌های آستان قدس رضوی برگزار شد، مدال طلای قهرمانی امید نوروزی به آستان قدس رضوی اهدا شد تا در کنار دیگر اشیای موزه‌ مرکزی آستان قدس رضوی در معرض دید علاقه‌مندان قرار گیرد.

مدیرکل روابط عمومی آستان قدس رضوی با بیان اینکه در حوزه‌ ورزش، پیشکسوتان و افتخار آفرینان ورزشی در مجتمع‌های ورزشی آستان قدس رضوی فعالیت‌ می‌کنند، افزود: در این مراکز ورزشی نگاه آستان قدس رضوی به آستان قدس به توسعه ورزش عمومی است و در همین راستا یکی از بزرگترین مجتمع‌های آبی این مجموعه در منطقه‌ کم برخوردار مشهد ایجاد شده است.

حسین یوسفی با اشاره به اینکه افراد زیادی حائز کسب مدال های قهرمانی شدند، ولی توفیق جاودانه کردن خود و آن مدال را نداشته‌اند، اظهار کرد: اهدای این مدال طلا به موزه حضرت رضا(ع)، سرمایه‌ای عظیم برای عرض ارادت و محبت به آن حضرت و جاودانه شدن نام این قهرمان کشور است.

وی تصریح کرد: موزه‌های آستان قدس رضوی از غنی‌ترین موزه‌های کشور و منطقه است که بیش‌ترین درصد بازدیدکننده را در میان تمامی موزه‌های کشور به خود اختصاص داده است.

این مسئول با اشاره به بهره‌مندی بیش از ۱۵۰ هزار نفر از امکانات ورزشی آستان قدس رضوی گفت: همزمان با دهه کرامت رضوی مسابقات فرهنگی- ورزشی در چهار رشته برگزار شد.

امید نوروزی در این مراسم ضمن عرض ارادت به ساحت مقدس حضرت رضا(ع) اظهار داشت: قبل از تمامی مسابقات خود برای استعانت گرفتن از حضرت علی‌ بن ‌موسی‌الرضا(ع) به پابوس ایشان مشرف می‌شوم.

این قهرمان المپیک ۲۰۱۲ لندن در مراسم اهدای مدال قهرمانی‌اش به موزه‌های آستان قدس رضوی تصریح کرد: اگر در سال‌های آتی توانستم مدالی را برای جمهوری اسلامی ایران کسب کنم، یقینا آن را به آستان قدس رضوی اهدا خواهم کرد.

* راه‌اندازی تالار مدال‌آوران در موزه‌های آستان قدس رضوی

معاون امور موزه‌های آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه تاکنون ۱۵۶ مدال از قهرمانان در میادین ورزشی و علمی در موزه‌های این آستان در معرض دید عموم گذاشته شده است، ابراز داشت: ۳ هزار مدال دیگر در خزانه‌داری آستان قدس رضوی موجود است.

محسن امیری‌نیا در پایان به راه‌اندازی تالار مدال‌آوران اشاره کرد و افزود: در این تالار مجموعه مدال‌های اهدا شده به آستان مقدس حضرت رضا(ع) به نمایش گذاشته می‌شود.
کد مطلب : 34467