توصيه به ديگران
۰
چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۳
امروز در هیئت دولت چه گذشت؟
اخبار و حاشیه‌های جلسه امروز هیئت دولت را در این گزارش بخوانید.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، هیئت دولت امروز (چهارشنبه 3‌ بهمن) به‌ریاست حجت‌الاسلام حسن روحانی، رئیس‌جمهور تشکیل جلسه داد.

 
در این گزارش مهمترین اخبار امروز و مطرح‌شده در حاشیه هیئت دولت را ملاحظه می‌کنید:

 
** کشف چاه جدید نفت در کشور

 
بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت، امروز با حضور در حیاط پاستور خبر از کشف چاه نفتی جدید در کشور داد و گفت: روز گذشته ساعت 10 صبح چاهی که در حال حفر در منطقه "مینو" بود به نفت رسید. اولین بار است که در آبادان  نفت کشف می‌کنیم.


** "واریز عیدی کارمندان دولت و بازنشستگان با حقوق بهمن"

 
محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه، در جمع نمایندگان رسانه‌ها از واریز عیدی کارمندان دولت و بازنشستگان به‌همراه حقوق بهمن ماه خبر داد.


** اظهارات وزیر دفاع درباره صنعت ماهواره

 
امیر حاتمی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، نیز امروز در جمع خبرنگاران گفت: در حوزه ماهواره و ماهواره‌بر، چرخه قابل‌توجهی از ایستگاه پرتاب ماهواره، ماهواره‌بر و گیرنده روند رو به رشد و دائمی را در اختیار داریم.


** واکنش واعظی به اظهارات موسوی خوئینی‌ها درباره هاشمی رفسنجانی

 
رئیس دفتر رئیس‌جمهور در حیاط پاستور به مصاحبه اخیر موسوی خوئینی‌ها درباره هاشمی رفسنجانی واکنش نشان داد و گفت: با یک مصاحبه نمی‌شود کسی را که یک سابقه‌ای در اعتدال دارد به‌شکل دیگری نشان داد، مردم هم نسبت به خدمتگزاران خود همواره قدردان بودند.


** "آمریکایی‌ها خودشان اعتراف می‌کنند که تحریم‌ها، آنها را به اهدافشان نمی‌رساند"

 
روحانی در جلسه امروز هیئت دولت که به‌ریاست وی برگزار شد طی سخنانی گفت: خوشحالیم علی‌رغم همه توطئه‌هایی که علیه انقلاب اسلامی بوده، تحریم‌های غیرقانونی آمریکا نتوانسته به اهداف مدنظرشان برسد و خودشان اعتراف می‌کنند که این تحریم‌ها، آنها را به اهدافشان نمی‌رساند هرچند که زحمت و سختی برای مردم ما به‌وجود می‌آورند اما هرگز نمی‌توانند به خواسته‌هایشان برسند.

 
** لایحه جامع انتخابات در دولت تصویب شد

 
عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور، نیز بعد از جلسه دولت به نمایندگان رسانه‌ها از تصویب لایحه جامع انتخابات در جلسه امروز دولت خبرداد و گفت: از سال 95 لایحه جامع انتخابات کشور را وزارت کشور به دولت داده است.


** "مبحث اینترنت و کودک را آغاز کرده‌ایم"

 
محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات، نیز در حاشیه جلسه هیئت وزیران جمع خبرنگاران گفت: در وزارت ارتباطات مبحث اینترنت و کودک را آغاز کردیم که این مسیر آسیب‌پذیرترین قشر جامعه در برابر فضای مجازی را ایمن می‌کند.
مرجع : تسنیم
کد مطلب : 250162