توصيه به ديگران
۰
چهارشنبه ۱۸ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۴۵
مراسمات عروسی و عزا علت شیوع گسترده کرونا
نماینده شوشتر در مجلس گفت: عدم اتخاذ تدابیر لازم و همچنین عدم جلوگیری از برپایی مراسم‌های عزا و عروسی از سوی برخی استانداران و فرمانداران وضعیت کرونا را در کشورمان به صورت یک اژدهای سرکش درآورده است.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز سهراب گیلانی نماینده مردم شوشتر در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: عدم رعایت فاصله‌‌گذاری اجتماعی مهم‌ترین دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا و به ویژه نوع جهش یافته انگلیسی آن در کشور است.

وی افزود:‌ متأسفانه عدم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در مراکز خرید، پارک‌ها و مناسبات‌های مختلف و مراسم‌های شادی و عزا منجر به سه رقمی شدن تعداد جان‌باختگان ویروس کرونا در کشورمان شده است. این در حالی است که عدم کنترل و پیش‌بینی لازم به منظور عدم برگزاری مراسم‌های عروسی و یا  عزاداری در مناطق محلی تعداد مبتلایان به این ویروس را به بیش از 11 هزار نفر رسانده است.

نماینده شوشتر در مجلس گفت: عدم اتخاذ تدابیر لازم و همچنین عدم جلوگیری از برپایی چنین مراسم‌هایی از سوی برخی استانداران و فرمانداران و سایر دستگاه‌ها و سازمان‌های دولتی وضعیت این ویروس را در کشورمان به صورت یک اژدهای سرکش درآورده است.

گیلانی خاطرنشان کرد: گاهی اوقات شاهد برپایی مراسم عزاداری با جمعیت 2 هزار نفری و یا عروسی با تعداد 700 مهمان در برخی شهرستان‌ها بودیم اما فرمانداران برای مقابله با این مراسم‌ها با وجود آنکه از برپایی چنین محافلی مطلع بودند اما برخورد قانونی لازم را انجام ندادند.

نماینده شوشتر در مجلس عنوان کرد: ‌اگر دستگاه‌های دولتی به صورت قاطعانه در برابر برپایی محافل و نشست‌های مختلف که با جمعیت فراوان برگزار می‌شد ایستادگی می‌کردند شاهد افسارگسیختگی این ویروس در کشورمان نبودیم.
مرجع : خبرگزاری فارس
کد مطلب : 296117