توصيه به ديگران
۰
شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۱
بت تراشی یا جاهلیت مدرن
امروزه گمان برده ایم که مساله بت تراشی و بت پرستی مربوط به اقوام گذشته است و دیگر در عصر جاری بین ما مسلمانان مدعی تشیع جایی ندارد! حال آنکه بسیار دچار این درد شده ایم اما خود نمی دانیم.
بت تراشی یا جاهلیت مدرن
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس سیاسی عصر امروز یکی از خوانندگان ما مطلبی را برای ما ارسال کرده است که با قدری اصلاح به نظر شما می رسد.

لازم به ذکر است که انتشار مطالب افراد دال بر تایید محتوای آن توسط سایت عصر امروز نیست و فقط جهت تنویر افکار عمومی منتشر می شوند.


و انظر الى الهک الذی ظلت علیه عاکفا لنحرقنه ثم لننسفنه فی الیم نسفا- سوره طه آیه 97
و اکنون این خدایت را که بر پرستش و خدمتش ایستادی بنگر که آن را در آتش می‌سوزانیم و خاکسترش را به آب دریا می‌دهیم.


بتها را سامری ها و آذرها می تراشند. ابراهیم ها و موسی ها آنها را می شکنند و می سوزانند. بت تراشی از شنیع ترین مشاغل بشری است که هدف آن ایجاد بدل به جای خدا است. اما بت تراش چه سودی از تراشیدن بت می برد؟

بت تراش بت را می تراشد تا آن را بفروشد. در بازاری که بت فروشی و بت خری داغ است، هر روز بتی جدید خواهند تراشید.

اما بت را از چه باید تراشید؟ بت را باید از چیزی تراشید که مقبول مردم باشد. گوساله ای باید از طلا باشد و صدا کند تا برای بنی اسراییل جلوه داشته باشد. بعل مردی نیکو کار بود -طبق روایات- که مورد علاقه مردم شام بود و بت آرامیان و کنعانیان شد. عیسی مسیح علیه السلام کلمه الله و مصدر معجزات و کرامات بسیار بود و برای همین می شد از او بت تراشید.  و به جای خدا پرستی بت پرستی را ترویج کرد.

امروزه گمان برده ایم که مساله بت تراشی و بت پرستی مربوط به اقوام گذشته است و دیگر در عصر جاری بین ما مسلمانان مدعی تشیع جایی ندارد! حال آنکه بسیار دچار این درد شده ایم اما خود نمی دانیم.

روزگاری نه چندان دور، شخصی مانند دکتر علی شریعتی -فارغ از بحث درست یا غلط بودن اندیشه هایش- بت یک عده شده بود. تا جایی که سیگار می کشیدند و می گفتند چون دکتر سیگار می کشد ما هم سیگار می کشیم! بت تراشی تا این حد سبب شده بود عقل خود را تعطیل کنند که نفهمند حالا عقاید شرایعتی به کنار، تو مگر خودت عقل نداری که بفهمی سیگار بد است و شریعتی اشتباه می کند؟ چرا عقل خود را تعطیل کرده ای؟

در زمان خود ما این مشکل در مورد احمدی نژاد پیش آمد. محمود احمدی نژاد البته مصدر خدمات بسیار و اقدامات خوب و انقلابی بود که مورد تایید عقل و شرع است. اما او به چنان بتی برای عده ای از هوادارانش تبدیل شد که حاضر نبودند - و هنوز حاضر نیستند- بپذیرند احمدی نژاد هم اشتباهات و انحرافاتی دارد که روز بروز گسترده تر و عمیقتر می شود. با آنکه خطاهای احمدی نژاد اظهر من الشمس است اما آنان که او را بت و قبله خود کرده اند کوچکترین انتقاد علیه او را نمی پذیرند.

بیهوده نبود که امام خمینی(ره) که نمی خواست از او بت بتراشند، در آخر جمله وصیت نامه خود اذعان می کند که در اعتماد به برخی افراد دچار اشتباه شده و اغفال شده و تعریف و تمجید هایی از آنها کرده که مطلقا شایسته اش نبودند. اما می بینید که عده ای فورا می گویند آیا مثلا ممکن است امام خمینی(ره) اشتباه کرده و فریب هاشمی را خورده باشد؟ در حالی که خود امام خمینی(ره) ابدا قایل به عصمت خود نبود.

اینکه چه کسانی از این بت تراشی ها استفاده می کنند معلوم است. همان کسانی که از این اشتباهات نفع می برند. والا ناطق نوری که روزی شعار ذوب در رهبری را می دهد بعدها خودش به حامیان فتنه گران 88 پیوست. چرا که دیگر این دیگ برایش نمی جوشید.

پیامبر خدا صلی الله علیه و آله، که خود بت شکن و فرزند ابراهیم بت شکن بود، چه زیبا بت سعد بن معاذ را شکست. سعد بن معاذ حواری پیامبر(ص) و خواص انصار و از خالصترین مومنان و مجاهدان صدر اسلام بود که در جنگ احد تا توان داشت جهاد کرد و وقتی او را یافتند از شدت جراحات در حال احتضار بود. او را به مدینه بردند و پرستاری کردند اما چند روز بعد به شهادت رسید و از دنیا رفت. در عظمت این مرد بزرگ همین بس که که پیامبر(ص) خود پابرهنه و سر برهنه او را تشییع کرد و فرمود فرشتگان را می بینم که اینگونه به تشییع سعد آمده اند. روایت است که 90هزار فرشته او را تشییع کرده و بر پیکرش نماز گذاشتند. پیامبر خدا صلی الله علیه و آله با دست خود قبر حواری خود را حفر کرد و آن را گشاده تر نمود و فرمود خدا دوست دارد هر کاری به طور صحیح و درست انجام شود. پس از تدفین و تلقین، مادر سعد آمد و گفت ای سعد خوشا به حال تو در بهشت!

اما پیامبر(ص) ناگهان گفت ای مادر سعد برای خدا تکلیف تعیین نکن که همین الان سعد دچار فشار قبر شد. چرا که با همسرش در خانه بد اخلاق بود.

این است منش پیامبری که خودش اسوه حسنه است برای امت. (سوره احزاب آیه 21). نگذاشت سعد بت شود و کسی بگوید حالا که سعد اینقدر آدم خوبی بوده پس همه کارهایش درست و بی نقص است و باید الگو و بت بشود!

حالا اشکال سعد فقط در این حد بود که در خانه با همسرش بد اخلاق بود. چگونه است اگر کسی مرتکب اشتباهات بزرگ در عرصه اجتماعی و فرهنگی بشود و بعد از او بت بسازند؟

این چیزی جز همان پروژه اندلسی کردن ایران همان جهانی سازی و همگن سازی فرهنگی مردم مسلمان ایران با جامعه جهانی نیست. تبدیل اسلام به دین فردی و خلاصه در بوسیدن در و دیوار حرم، چیزی جز یک انحراف بسیار خطرناک نیست.

وظیفه هر مسلمان مبارزه با این نفوذ فکری خطرناک است.
کد مطلب : 292418
به نظر شما دولت با گرانفروشی مبارزه می کند یا خود به آن دامن می زند؟
الف- مبارزه می کند
ب- به آن دامن می زند