توصيه به ديگران
۰
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۲۹
کمک 90 میلیارد تومانی به زلزله‌زدگان کرمانشاه
از مجموع کمک خیران به نیازمندان در هشت‌ ماه گذشته از سال‌جاری 90 میلیارد تومان برای کمک به زلزله‌زدگان کرمانشاه و یک‌هزار و 140 میلیارد تومان نیز برای کمک به نیازمندان بوده است.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد گفت: از مجموع کمک خیران به نیازمندان در هشت‌ ماه گذشته از سال‌جاری 90 میلیارد تومان برای کمک به زلزله‌زدگان کرمانشاه و یک‌هزار و 140 میلیارد تومان نیز برای کمک به نیازمندان بوده است.

 
علی‌محمد ذوالفقاری ظهر امروز در همایش تجلیل از حامیان طرح‌های اکرام و محسنین در استان زنجان، اظهار کرد: ترویج احسان و نیکوکاری در جامعه به‌منظور تأمین منابع مالی موردنیاز برای خدمت‌رسانی به جامعه هدف کمیته امداد و نهادینه شدن فرهنگ کمک به همنوعان از رویکردهای این نهاد در حوزه مشارکت‌های مردمی است.

 
وی با اشاره به اینکه مناسبت‌های مختلف در طول سال از جمله جشن‌های عاطفه‌ها و نیکوکاری در کنار استفاده از ظرفیت‌های مردمی در حوزه خدمت‌رسانی به خانوارهای کمیته امداد با هدف مشق مهربانی و نیکوکاری در جامعه برگزار می‌شود، اضافه کرد: هدف از اجرای این برنامه‌ها آن است که نسل جوان، نوجوان و نونهال جامعه نیز درس خیرخواهی و نیکوکاری را تمرین کرده و یاد بگیرند.

 
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی با بیان اینکه کار خیر و انفاق رابطه‌ای دوطرفه است که هم خیر و هم نیازمند از ثمرات و آثار آن بهره‌مند می شوند، افزود: رویکرد کمیته امداد این است که همه مردم در حوزه محرومیت‌زدایی دغدغه داشته باشند و هر قشر، صنف و خانواده فقرای مجموعه خود را پوشش دهند.

 
ذوالفقاری با اشاره به اینکه مشارکت خیران در برنامه‌های فقرزدایی و کمک به نیازمندان مطابق با توانایی‌های افراد خیر از رویکردهای دیگر حوزه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد است، اضافه کرد: همچنین در این زمینه از تعامل مؤثر و هماهنگ با مؤسسات خیریه گفتمان واحدی در حوزه محرومیت‌زدایی و فقرزدایی از طریق هم‌افزایی کمیته امداد و مؤسسات خیریه نیز بهره گرفته می‌شود.

 
وی در ادامه اعتمادسازی را یکی از شاخص‌های مهم فعالیتی کمیته امداد در حوزه مشارکت‌های مردمی و سایر بخش‌ها اعلام کرد و افزود: خیران بزرگ‌ترین ثروت کمیته امداد و شرکای این نهاد در حوزه محرومیت‌زدایی محسوب می‌شوند.

 
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی با بیان اینکه در هشت‌ ماه گذشته از سال‌جاری خیران بیش از هزار و 230 میلیارد تومان در قالب طرح‌های مختلف به نیازمندان کمک کرده‌اند، گفت: از مجموع کمک خیران به نیازمندان از طریق کمیته امداد در هشت‌ ماه گذشته از سال‌جاری، 90 میلیارد تومان برای کمک به زلزله‌زدگان استان کرمانشاه و یک هزار و 140 میلیارد تومان نیز برای کمک به نیازمندان بوده است.

 
ذوالفقاری از همکاری 10 میلیون خیر در قالب طرح‌های اکرام ایتام و محسنین، صدقات، زکات و مناسبت‌های خاص از جمله جشن‌های نیکوکاری و عاطفه‌ها، برنامه‌های ماه رمضان با کمیته امداد خبر داد و تصریح کرد: کمک‌های خیران در بخش‌های مختلف 100 درصد برای نیازمندان و جامعه هدف کمیته امداد هزینه می‌شود.

 
وی با بیان اینکه زیرساخت‌های لازم برای افزایش مشارکت غیرحضوری و الکترونیکی خیران در برنامه‌های کمیته امداد از جمله دستگاه‌های خودپرداز بانک‌ها در سراسر کشور، سامانه‌های پرداخت غیرحضوری از طریق تلفن همراه و نرم‌افزارهای متعدد فراهم‌ شده است، تصریح کرد: توسعه مشارکت الکترونیکی خیران در برنامه‌های کمیته امداد، از راهبردهای اصلی این نهاد در حوزه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد است.
مرجع : تسنیم
کد مطلب : 223685
شما کدامیک را در نوسانات شدید ارز مقصر می دانید؟
دولت اصلاح طلب روحانی
طمع مردم