توصيه به ديگران
۲
چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۵
امام سجاد(ع): پروردگارا هرگاه عمرم چراگاه شیطان شود به آن پایان ده
عمر انسان تنها سرمایه اوست همچون آب روان در سراشیبی با تندی می گذرد. در روایتی امیرالمومنین علی علیه السلام می فرماید اِنَّ اوقاتَک اَجزاءُ عّمرِک بدون شک اوقاتی که می گذرانی پاره های تو هستند.
امام سجاد(ع): پروردگارا هرگاه عمرم چراگاه شیطان شود به آن پایان ده
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس فرهنگ و جامعه عصر امروز درس اخلاق آیت الله شیخ محمد حسن انصاری به همراه دیدار با علمای کاشان در حوزه علمیّه امام خمینی ره کاشان برگزار گردید. ایشان در این جلسه ابتدا ایّام فاطمیّه را تسلیت گفته و یاد و خاطره انقلاب شکوهمند اسلامی را گرامی داشتند.
 
سپس به شرح فقره ای از دعای شریف مکارم الاخلاق امام سجاد علیه السلام پرداختند. (وَ عَمِّرنی ما کانَ عُمری بِذلَهً فی طاعَتِک، فَاِذا کانَ عُمری مَرتَعا للشیطان فَاقبضنی) پروردگارا مرا از نعمت طول عمر برخوردار فرما و هرگاه عمرم چراگاه شیطان شود به آن پایان ده و روحم راقطع کن. 
 
وی افزود: عمر انسان تنها سرمایه اوست همچون آب روان در سراشیبی با تندی می گذرد. در روایتی امیرالمومنین علی علیه السلام می فرماید اِنَّ اوقاتَک اَجزاءُ عّمرِک بدون شک اوقاتی که می گذرانی پاره های تو هستند. پرونده انسانهای مثبت را ببینیم تمام عشق، خدمت، ایثار، پیروزی، شهامت. ولی عکس آن پرونده انسانهای منفی شکست، بُخل، حسادت، بدبینی، مال مردم خوری است ولی زمان برای هر دو یکسان است. خوشا بحال کسی که به زیبایی زمان را سپری کند و کارنامه در خشانی دارد. 
 
امام صادق علیه السلام می فرماید انسان عاقل موظف است زمان خود را بشناسد و متوجه وظایف خودش باشد چنین شخصی مورد هجوم اشتباهات قرار نمی گیرد. سعی کنید دروس خود را عمیقا بخوانید و هدف همگی ما که تبلیغ دین و نشر معارف است فراموش نکنید و بفرموده رهبرفرزانه خود را مجهز به علم روز نمایید که در مقابله با تهاجم فرهنگی بسیار لازم است.
کد مطلب : 229058