توصيه به ديگران
۰
چهارشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۱۲
رقابت ۱۴۰۰ جنگ رسانه‌ای در فضای مجازی است
دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی رقابت ۱۴۰۰ را جنگ رسانه‌ای در فضای مجازی برشمرد و گفت: ما باید رسانه‌های پرقدرتی داشته باشیم که تولیدات ما را نشر بدهد و به دست کسانی که در عطش یک تغییر جدی می‌سوزند، برسانیم.
رقابت ۱۴۰۰ جنگ رسانه‌ای در فضای مجازی است
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، پرویز سروری دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در نشست شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان تهران اظهار کرد: یکی از وظایف نیروهای انقلابی روایت‌گری صحیح است و ما نباید اجازه دهیم دیگران انقلاب ما را روایت کنند. این همان خطر بزرگی است که در تاریخ وجود دارد و با توجه به اینکه تاریخ ملت ما را قدرت‌ها نوشته‌اند، تاریخ ما به‌خوبی روایت نشده و تاریخ ما را مدیریت کرده‌اند.

وی گفت: عمر افراد نسل اول انقلاب کم‌کم رو به پایان می‌رود و ما با نسل‌هایی مواجه هستیم که انقلاب را ندیدند و همه اطلاعات ورودی به افکار آن‌ها از مسیر همین روایت‌هایی می‌گذرد که بعضاً تفاوت‌هایی با اصل انقلاب دارد.

«تبدیل تهدید به فرصت» و «تبدیل تردید به تصمیم» ۲ ویژگی مدیر و رهبر موفق

این نمایندۀ ادوار مجلس شورای اسلامی دربارۀ ویژگی رهبر موفق عنوان کرد: رهبر و مدیر موفق کسی است که علاوه بر ویژگی‌های اصلی، دو قدرت دیگر نیز داشته باشد؛ اول اینکه قدرت تبدیل تهدید به فرصت را دارا بوده همچنین بتواند تردید را به تصمیم تبدیل کند.

سروری ادامه داد: ما شاهد قدرت امام خمینی(ره) بودیم که به‌عنوان رهبر انقلاب در ۱۷ شهریور تهدید نیروهای نظامی شاه را به فرصت تبدیل کرد؛ یا مثلاً در شب ۲۱ بهمن با دستور برای بر هم زدن و شکستن حکومت نظامی، طرح نیروهای شاه را با شکست مواجه کرد و منجر به اتمام کار نظام شاهنشاهی شد.

وی افزود: ما باید تلاش کنیم تا در این دو زمینه که امام خمینی در آن تبحر داشت خود را قوی کنیم.

این عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی اضافه کرد: ما به نقطه حساسی رسیده‌ایم و اگر در این مرحله خطا کنیم و به نقطۀ روشنی برای برون‌رفت از وضع نامناسب فعلی نرسیم، حتماً اقتصاد و معیشت مردم روند بدتری را طی خواهد کرد.

ساختار وسیله است، هدف پیروزی است

سروری بیان کرد: باید تلاش کنیم جریان انقلاب در ساختار محبوس نشود چرا که ساختار یک وسیله بوده و هدف ساختار برای رسیدن به پیروزی است تا جریان انقلاب را با نشاط پیش ببریم.

کلیدواژه‌های مؤثری برای اقناع افکار عمومی ایجاد کنیم

وی با تأکید بر اهمیت قدرت اقناع افکار عمومی یادآور شد: همه ما طی ماه‌های آینده باید تحلیل‌گر باشیم و در زمینه گفتمانی باید گفتمان برتر باشیم؛ با وجود اینکه کرونا همه ظرفیت‌های ما از جمله مساجد، نماز جمعه، هیأت و اجتماعات را از ما گرفته اما ما باید در رسانه و فضای مجازی وارد شویم و گفتمانمان را با کلیدواژه‌های مؤثر برای مطالبه گری از عاملان خالی شدن جیب مردم و کوچک شدن سفره مردم مطرح کنیم  و رسانه‌های ما باید هم‌افزایی داشته باشند.

دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی رقابت ۱۴۰۰ را جنگ رسانه‌ای در فضای مجازی دانست و خاطرنشان کرد: ما باید رسانه‌های پرقدرتی داشته باشیم که تولیدات ما را نشر بدهد و به دست کسانی که در عطش یک تغییر جدی می‌سوزند برسانیم.

سروری افزود: ما باید منطق و قدرت اقناع برای مردم داشته باشیم و حرف دفاع از مردم را یک مطالبه عمومی و فراگیر کنیم و رسانه نقش بسیار مهم و مؤثری را در این زمینه دارد.

وی از به‌کارگیری بزرگ‌ترین سیستم تحلیلی در کشور خبر داد و دربارۀ «استراتژی شورای ائتلاف» گفت: ما باید به تشکیلات فقط به‌عنوان تشکیلات نگاه کنیم، نه انتخابات. انتخابات ایستگاه ما است و در شورای ائتلاف باید جوانان و طیف‌های دیگر را بیش از پیش وارد کنیم، استراتژی شورای ائتلاف این است که درهای خود را به روی همۀ طیف‌های همسو با انقلاب باز کند.

دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی تشریح کرد: ما باید حلقه ارتباطی بین نمایندگان و اعضای مناطق را برقرار کنیم و شما صدای مردم مظلوم مناطق هستید که مطالبه مردم را به گوش همه برسانید.

مجلس دارایی مردم است و باید دارایی‌هایمان را خوب هدایت کنیم

سروری مجلس یازدهم را جزء دارایی‌های مردم برشمرد و ابراز کرد: انتظار داریم مجلس انقلابی عمل کند. مجلس دارایی ملت است و ما باید دارایی‌هایمان را خوب هدایت کنیم. مجلس باید در مسیر انقلاب عمل کند و اگر عمل نکرد با مطالبه گری در مسیر احقاق حق ملت قرار دهیم.

در ابتدای این نشست مهدی اقراریان دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب تهران گزارشی از اقدامات انجام‌شده طی ما‌ه‌های اخیر را ارائه کرد و پس از بیان برنامه‌های پیش روی اعضای این شورا برای انتخابات سال آینده، ابراز امیدواری کرد تلاش‌های اعضا برای طراحی الگوی سیاست ورزی جدید در دهه پنجم انقلاب اسلامی متناسب با بیانیه گام دوم فراهم شود.
کد مطلب : 294056
به نظر شما سر منشاء بداخلاقی های اخیر ملت می تواند وعده های خلاف واقع رئیس جمهور باشد؟
بلی
خیر