۱
توصيه به ديگران
۰
يکشنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۳
آقای روحانی، اگر مخالف گرانی دلار هستید سیف را برکنار کنید
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر رییس‌جمهور مخالف افزایش و تلاطم بازار ارز است، مدیران ارشد بانک مرکزی را برکنار کند، گفت: متأسفانه صداقت رئیس‌جمهور در عمل به وعده‌های انتخاباتی برای مردم رنگ باخته است.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز حسینعلی حاجی‌دلیگانی، با بیان اینکه ظاهراً دولت به‌دنبال افزایش قیمت ارز است چراکه اقدامی برای مدیریت بازار انجام نمی‌دهد، گفت: دولت افزایش قیمت ارز را مدیریت می‌کند تا هفته‌ای حداقل 200 تومان به قیمت دلار و یورو افزوده شود.

 
وی با ابراز اینکه اگر رییس جمهور مخالف افزایش و تلاطم بازار ارز است، مدیران ارشد بانک مرکزی را برکنار کند، گفت: صداقت رئیس جمهور در عمل به وعده‌های انتخاباتی برای مردم رنگ باخته است.

 
این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارات روحانی و معاونانش در خصوص حفظ ثبات قیمت ارز در زمان انتخابات گفت: دوگانگی در عمل به وعده تنها محدود به قیمت ارز نیست، این پدیده دوگانگی در تورم و اشتغال نیز وجود دارد که متأسفانه توجه مردم به این موضوع جلب نشد.

 
وی افزود، وقتی نرخ تورم از سوی دولت زیر 10 درصد اعلام می‌شود با واقعیت رشد قیمتها تفاوت دارد، به‌عنوان مثال نرخ رشد قیمتها در مواد خوراکی که از مهمترین اجزای سبد مصرف خانوار است به‌طور متناوب با رشد شدید قیمت مواجه می‌شود و باز هم شاهد اعلام آمار تک‌رقمی در خصوص تورم هستیم.

 
حاجی‌دلیگانی با اعلام اینکه، متأسفانه کمیسیون اقتصادی مجلس توان مدیریت این حجم از معضلات اقتصادی را که روزانه به این کمیسیون ارجاع می‌شود ندارد، گفت: رئیس مجلس باید در این خصوص اعلام موضع کند چراکه امروز در بحرانی‌ترین شرایط اقتصادی به‌سر می‌بریم و در ارجاع تمام موضوعات به کمیسیون اقتصادی باید تجدید نظر شود.

 
وی گفت: حدود 3 ماه است که طرح تحقیق و تفحص از بانک مرکزی را به کمیسیون اقتصادی ارائه کرده‌ام اما هیچ خبری از این طرح در دست نیست. به‌نظر می‌رسد کمیسیون اقتصادی مجلس ظرفیت بررسی این‌همه معضل اقتصادی کشور را ندارد. امروز این کمیسیون در یک فرد خاص خلاصه شده و این روند به‌نفع کشور نیست.

 
وی گفت: نمایندگان مستقل مجلس در خصوص حفظ حقوق مردم کوتاه نخواهند آمد، اگر رئیس جمهور راضی به افزایش قیمت و تلاطم در بازار ارز هستند رسماً اعلام کنند اما اگر ایشان از وضعیت موجود رضایت ندارند باید با برکناری رئیس بانک مرکزی تکلیف خود را با مردم روشن کنند.

 
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به وجود تعداد زیادی اقتصاددان کارکشته برای مدیریت بانک مرکزی کشور گفت: رئیس جمهور باید تکلیف خود را با مردم در خصوص بازار ارز روشن کند و ادامه این وضع به‌ضرر منافع ملی ایرانیان است.

 
حاجی‌دلیگانی با تصریح به اینکه "هنوز وضعیتی را که برای مؤسسات مالی و اعتباری پیش آمد فراموش نکرده‌ایم"، گفت: در پی بحران مؤسسات مالی و اعتباری حداقل 10 هزار میلیارد تومان به کشور خسارت وارد شد اما در نهایت کسی به‌عنوان مسئول این بحران به مردم معرفی نشد.

 
وی تأکید کرد، اگر تغییری در مدیران ایجاد نشود یعنی رئیس جمهور از وضع موجود رضایت دارند و این موضوع همه چیز را برای مردم شفاف خواهد کرد.
مرجع : تسنیم
کد مطلب : 233152
کسری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۷-۰۱-۲۰ ۱۰:۰۴:۵۶
چی فکر کردی.روحانی دقیقا خلاف وعده هایش دارد عمل میکند.ومردم را هم بیچاره کرده.متاسفانه نمایندگانمون هم مثل اقای روحانی.هیچکدام بفکر مردم بدبخت نیستند.مملکت داره کجا میره.بخدا شرم دارم بگم این رئیس جمهورمونه واینم نمایندمون.